Pyetje – Pergjigje per Vipat

Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Nuk ka kaluar shumë kohë që këngëtarja e njohur, Çiljeta Xhilaga, ka qenë pjesë e festivaleve shqiptare, por siç duket, fansat e saj e shohin dhe e ndiejnë shumë mungesën e këngëtares në këto evenimente. Madje shumë prej tyre tashmë kanë filluar t’i shkruajnë në Facebook, duke e kritikuar se pse nuk merr pjesë çdo vit në këto festivale. Ndoshta nga mungesa e spektaklit të mirëfilltë, ata dëshirojnë të shohin Çilin në këto skena, pasi me paraqitjen e saj ajo krijon më shumë atmosferë. Tani që festivali... Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tags: , , , , , ,

Dafina i rikthehet Bleros
Pas ndarjes nga pothuajse të gjithë bashkëpunëtorët e saj, madje edhe nga i dashuri i saj, Dafina Zeqiri ka vendosur të bashkëpunojë përsëri me këngëtarin Blero. Sipas portalit telegrafi, këngëtarja do të bëjë një bashkëpunim me Bleron, saktësisht me kompaninë që drejtohet nga Blero dhe Çekiç “Str8Dope”. Ndryshe, Dafina kishte pasur një sukses të konsiderueshëm me Bleron, kur kishte realizuar këngën “La Vida Loca” në vitin 2009. Vipat.info  Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina i rikthehet Bleros
Tags: , , , , , , ,

Visari ecën vetë
Skillz mund të jenë një prej grupeve hip-hop më të njohura në Shqipe, por askush nuk mund ta mohoj se Ledri gjithmonë ka arritur të veçohet disi nga Visari (dhe pse jo qëllimisht). Ai padyshim është më i suksesshmi në dyshe ose të paktën më popullori,por mesaduket gjërat po ndryshojnë. Pas bashkëpunimit me Ronela Hajatin në edicionin e fundit të “Kënga Magjike” dhe Visari ka arritur të gëzoj suksesin i vetëm,biles dhe të shpërblehet profesionalisht me çmim. Tashmë porsi Ledri,falë një këngëje të bukur,një... Vazhdo
Aurela Gaçe: Fëmija është “mrekulli e mrekullive”
E bija, Grace (Grejs) ka vetëm pak ditë që ka ardhur në jetë, por sakaq e ka zbukuruar kaq shumë jetën e këngëtares së shumë hiteve, aq sa ajo me zor arrin ta artikulojë me fjalë. Të gjitha ndjesitë e ëmbla, ato përqafimet e ngrohta dhe emocionin e shikimit në sy me foshnjën e saj, Aurela i rrëfen më poshtë, ama pa dëshirën për ta ekspozuar të bijën në media… Edhe kur i themi se “Grace nëse i ngjan së ëmës, s’ka nga të shkojë, do të bëhet këngëtare se s’bën”, mamaja moderne shprehet me rezerva:... Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Aurela Gaçe: Fëmija është “mrekulli e mrekullive”
Tags: , , , , ,

Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
E kush nuk do të donte ta kishte sa më afër sirenën e bukur të “Këngës Magjike”! Një këngë shumë e ndier, një interpretim prekës ku këngëtarja nuk kurseu as lotët dhe në fund transformimi nga sirenë në një femër super seksi, më shumë e zhveshur se e veshur. Kushedi sa meshkuj ka bërë të ëndërrojë atë natë Adelina, teksa këndonte dhe përlotej për një dashuri të humbur! Kushedi sa meshkuj do të kishin dashur të ishin aty për t’i thënë se ajo nuk ka pse qan për një dashuri, të tjerët po,... Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tags: , , , , , , ,

Adelina Berisha: Kam shumë oferta nga meshkujt
Për këngëtaren simpatike nga Kosova, prej kohësh është shkruar se është përfshirë në një romancë me këngëtarin nga Tirana  Stine, edhe pse këtë gjë asnjë prej tyre nuk e ka pranuar asnjëherë. Bukuroshja e hitit “Sa larg je”, së fundmi është shprehur se ka shumë oferta nga meshkujt, edhe pse “zemrën nuk e jep kollaj”. Normal që ka oferta, është një femër e bukur, për më tepër personazh publik, por zakonisht VIP-at nuk shprehen me të tilla terma, madje preferojnë t’i anashkalojnë të tilla... Vazhdo

November 16, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina Berisha: Kam shumë oferta nga meshkujt
Tags: , , , ,

Page 4 of 41234