Ramush Haradinaj

Nazif Cungu, mesazhe urimi për lirimin e Haradinajt
Ulqin me 30.11.2012 Nr.121 /02   I nderuari z.Haradinaj, Me shumĂ« kĂ«naqĂ«si e pritĂ«m lajmin e Tribunalit tĂ« HagĂ«s pĂ«r lirimin  Tuaj dhe tĂ« dy bashkĂ«luftĂ«tarĂ«ve dhe pjesĂ«tarĂ«ve UÇK-sĂ«, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj. Me lirimin tuaj konfirmohet  nderĂ«shmĂ«ria e luftĂ«s sĂ« shejtĂ« tĂ« UÇK-sĂ« dhe vlerat e pĂ«rkushtimit dhe kontributit tuaj pĂ«r çlirimin e KosovĂ«s. Lirimi Juaj nĂ« ditĂ«t e festimit te ditĂ«s sĂ« flamurit dhe 100 vjetorit tĂ« pavarĂ«sisĂ« sĂ« ShqipĂ«risĂ« ishte motiv i fuqishĂ«m pĂ«r vazhdim i festĂ«s... Vazhdo

November 30, 2012  :: Politika :: Komente (14)
Tags: , ,

Ramush Haradinaj mbĂ«rrin nĂ« KosovĂ« – Video
Haradinaj kthehet sot, ta presim tĂ« gjithĂ« fitimtarin KĂ«shilli Organizues pĂ«r pritjen e Kryetarit tĂ« AAK-sĂ« dhe ish-Kryeministrit tĂ« KosovĂ«s, Ramush Haradinaj, njofton se Haradinaj pritet tĂ« arrijĂ« nĂ« Aeroportin e PrishtinĂ«s nĂ« ora 17:00 me njĂ« fluturim tĂ« veçantĂ« nga Holanda. Adresimin e parĂ« para mediave do ta ketĂ« nĂ« aeroport rreth orĂ«s 17:15. Pritja Ă«shtĂ« e organizuar nĂ«n mbikĂ«qyrjen e protokollit tĂ« shtetit. NĂ« ora 19:00 Haradinaj pritet t’ui adresohet qytetarĂ«ve nĂ« Sheshin “NĂ«nĂ« Tereza”. (RTK) Ramush... Vazhdo

November 29, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ramush Haradinaj mbĂ«rrin nĂ« KosovĂ« – Video
Tags: ,

Haradinaj bĂ«n bashkĂ« krerĂ«t e partive shqiptare tĂ« Malit tĂ« Zi – Video
PejĂ«, 24 mars-Kryetari i AleancĂ«s pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e KosovĂ«s, Ramush Haradinaj, ka bĂ«rĂ« bashkĂ« pĂ«rfaqĂ«suesit e 6 partive politike shqiptare tĂ« Malit tĂ« Zi, nĂ« njĂ« takim pune, tĂ« martĂ«n mbrĂ«ma, nĂ« PejĂ«. BashkĂ« me bashkĂ«punĂ«torĂ«t e tij tĂ« ngushtĂ« nga kryesia qendrore dhe me kryetarin e PejĂ«s, Ali Berisha, qĂ« Ă«shtĂ« i tĂ« njĂ«jtit subjekt politik, Haradinaj, u ka thĂ«nĂ« mysafirĂ«ve tĂ« tij se takimi nĂ« mbrĂ«mje kishte pĂ«r qĂ«llim avancimin e marrĂ«dhĂ«nieve midis dy shteteve, KosovĂ«s dhe Malit tĂ« Zi. “DĂ«shirojĂ«... Vazhdo
Mehmet Bardhi përgëzoi udhëheqësinë e Kosovës në përvjetorin e pavarësisë
Kryetari i Lidhjes Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, zotĂ«ri Mehmet Bardhi, me rastin e 1-vjetorit tĂ« shpalljes sĂ« PavarĂ«sisĂ« sĂ« KosovĂ«s, u dĂ«rgoi telegram urimi udhĂ«heqĂ«sve mĂ« tĂ« latĂ« tĂ« Shtetit tĂ« KosovĂ«s dhe kryetarĂ«ve tĂ« partive parlamentare: Fatmir Sejdiu, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Ramush Haradinaj, Nexhat Daci e Behxhet Pacolli, nĂ« tĂ« cilin, pĂ«rveç tĂ« tjerave thuhet: – Me rastin 17 shkurtit 2009, 1-vjetorit tĂ« shpalljes sĂ« PavarĂ«sisĂ« sĂ« KosovĂ«s shtet tĂ« pavarur dhe sovran, nĂ« emĂ«r tĂ« Lidhjes Demokratike... Vazhdo
Tahir Tahiri uroi presidentin Sejdiu në përvjetorin e pavarësisë së Kosovës
Kryetari i KĂ«shillit Nacional tĂ« ShqiptarĂ«ve nĂ« Malin e Zi, Tahir Tahiri, nĂ«pĂ«rmes njĂ« shkrese,  uroi tĂ« hĂ«nĂ«n presidentin e RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, Fatmir Sejdiun me rastin e 17 shkurtit, njĂ«vjetorit tĂ« shpalljes sĂ« pavarĂ«sisĂ« sĂ« KosovĂ«s, duke u shprehur i bindur se Kosova  do tĂ« dijĂ« tĂ« pĂ«rballet me tĂ« gjitha sfidat e reja nĂ« rrugĂ«n e saj drejt BE-sĂ« dhe integrimeve euro-atlantike.  “NĂ« kĂ«tĂ« pĂ«rvjetor tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r popullin e KosovĂ«s, mbarë  kombi shqiptar, dhe ne shqiptarĂ«t nĂ« Malin... Vazhdo
Një delegacion i LD në MZ mori pjesë në kuvendin v zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës
Shprehet nevoja pĂ«r NjĂ« delegacion i LD nĂ« MZ i kryesuar nga kryetari i saj Mehmet Bardhi mori pjesĂ« nĂ« Kuvendin V Zgjedhor tĂ« AleancĂ«s pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e KosovĂ«s i cili u mbajt tĂ« dielĂ«n nĂ« PrishtinĂ«. Kryetari i LD nĂ« MZ pĂ«rshĂ«ndeti delegatĂ«t dhe tĂ« ftuarit nĂ« Kuvendin e AAK-sĂ«. Ai vlerĂ«soi se “edhe pse Kosova u bĂ« e pavarur dhe sovrane, kĂ«rkon edhe shumĂ« angazhime, nĂ« vazhdimĂ«si dhe vigjilencĂ« politike e diplomatike, sepse qĂ«ndrueshmĂ«ria e saj, megjithĂ«se tashmĂ« u pranua, si tĂ«rĂ«si, nga njĂ« numĂ«r... Vazhdo

December 9, 2008  :: Politika :: Comments Off on NjĂ« delegacion i LD nĂ« MZ mori pjesĂ« nĂ« kuvendin v zgjedhor tĂ« AleancĂ«s pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e KosovĂ«s
Tags: , , , , ,

Mehmet Bardhi përshëndet kuvendin e 5-të të AAK-ës
Mehmet BARDHI, kryetar i Lidhjes Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, fjala pĂ«rshĂ«ndetĂ«se nĂ« Kuvendin e 5-tĂ« tĂ« AlenancĂ«s pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e KosovĂ«s, mbajtur nĂ« SallĂ«n e Kuqe tĂ« Pallatit tĂ« RinisĂ« dhe Sporteve nĂ« PrishtinĂ«, e dielĂ«, më  30. 11. 2008 TĂ« nderuar delegatĂ« tĂ« AleancĂ«s pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e KosovĂ«s, I nderuar kryetar Ramush Haradinaj, (I nderuar zotĂ«ri President  Fatmir Sejdiu, zĂ«vendĂ«skryeministĂ«r RamĂ« Manaj, i nderuar ambasador William Walker,  zotĂ«ri Stiven Shuk) TĂ« nderuar mysafirĂ«, pĂ«rfaqĂ«sues ... Vazhdo

December 4, 2008  :: Reportazh / ReportaĆŸa :: Comments Off on Mehmet Bardhi pĂ«rshĂ«ndet kuvendin e 5-tĂ« tĂ« AAK-Ă«s
Tags: , , ,

Situata zgjedhore presidenciale 2008 nga Muhamet Nika
Terri nuk hiqet duke pĂ«rmendur llambĂ«n PĂ«r situatĂ«n e krijuar tani nĂ« prag tĂ« zgjedhjeve presidenciale mĂ« duhet tĂ« them qĂ« kjo nĂ« masĂ« tĂ« bukur e arsyeton daljen tonĂ« nga ish koalicioni shqiptar. Pra ne e kemi vlerĂ«suar me kohĂ« se ku do tĂ« pĂ«rfundojnĂ« dhe nĂ«se jo atĂ«herĂ«, tashti koalicioni medoemos do tĂ« duhej tĂ« prishet. PikĂ«nisja A – situata – A Kandidati pĂ«r kryetar tĂ« Malit tĂ« Zi nĂ« zgjedhjet presidenciale i LĂ«vizjes pĂ«r Ndryshime z. Nebojsha Medojeviq pasi qĂ« kishte siguruar koalicion parazgjedhor... Vazhdo
Mal i Zi mund ta njohe Republiken e Kosoves ne maj te ketij viti
Dinosha: Podgorica zyrtare mund ta njohĂ« RepublikĂ«n e KosovĂ«s nĂ« maj tĂ« kĂ«tij viti Kryetari i Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi, Ferhat Dinosha tha sot nĂ« PrishtinĂ«, se Podgorica zyrtare mund ta njohĂ« RepublikĂ«n e KosovĂ«s nĂ« maj tĂ« kĂ«tij viti. Ferhat Dinosha, kĂ«to komente i bĂ«ri pas takimit me kryetarin e AleancĂ«s pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e KosovĂ«s Ramush Haradinaj, ku ndĂ«r tĂ« tjera, theksoi se shqiptarĂ«t do tĂ« jenĂ« urĂ« lidhĂ«se ndĂ«rmjet shtetit malazez dhe mjediseve tjera shqiptare. DitĂ« mĂ« parĂ«,... Vazhdo
UDSH përshëndet marrjen e ftesës për anëtarësim në Nato nga Shqipëria
Udsh pĂ«rshĂ«ndet marrjen e ftesĂ«s pĂ«r anĂ«tarĂ«sim nĂ« nato nga shqipĂ«ria dhe shpalljen tĂ« pafajshĂ«m nga gjykata e hagĂ«s tĂ« ramush haradinajt 3 prilli – datĂ« historike pĂ«r shqiptarĂ«t Ulqin – Unioni Demokratik i ShqiptarĂ«ve ka pĂ«rshĂ«ndetur marrjen e ftesĂ«s nga ShqipĂ«ria nĂ« Samitin e Bukureshtit pĂ«r t`u anĂ«tarĂ«suar nĂ« NATO si dhe shpalljen tĂ« pafajshĂ«m tĂ« Ramush Haradinajt nga Gjykata e HagĂ«s, duke vlerĂ«suar se 3 prilli, kur ndodhen kĂ«to dy ngjarje, do tĂ« renditet ndĂ«r datat historike tĂ« shqiptarĂ«ve. “UDSH... Vazhdo

April 14, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on UDSH pĂ«rshĂ«ndet marrjen e ftesĂ«s pĂ«r anĂ«tarĂ«sim nĂ« Nato nga ShqipĂ«ria
Tags: , , , , , ,