republika

Sori nuk është Kapedani : Një shefeje seksi, nuk do t’i rezistoja
Ekskluzivisht për suplementin “Big Brother”, Sorit i kemi shkëputur një rrëfim nga dhoma e kuqe e shtëpisë së famshme, ku tema e pyetjeve lidhej me filmin “Kapedani”, interpretuar nga një bashkëqytetar i konkurrentit, legjendari Albert Vërria. Sori nuk harroi me këtë rast të dërgojë urimet më të mira për gruan e tij, Liljana, që dje ka pasur ditëlindjen. Sori sot, apo Kapedani dje? Sori sot. Kapedani kishte vetëm gabime? Jo, nuk i kishte të gjitha gabim. Mes Adelës dhe Junës, cilën do... Vazhdo
Aida komenton Big Brother Albania 2
“Sori, një luftarak i denjë”, “Tema e familjes sime është përfolur shumë, s’do ta lejoj më këtë” BIKA Gjërat pozitive – Idealiste. Gjërat negative – S’mundohet të njohë njerëzit. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Si thua për pendët? Kujt i ranë? ADELAJDA Gjërat pozitive – ??? Kompromisi me ambientin. Gjërat negative – Manipuluese. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Kur do të vish ta pimë një kafe në Tiranë. ZHULJETA Gjërat... Vazhdo
Shpërthen Bika në pub
Republika, vajza nga Lazarati e cila u eleminua javën e kaluar, nuk ka ngurruar t’i bashkohet grupit të miqve me të cilët u njoh falë bashkëjetesës në shtëpinë e “Big Brother”, për të kaluar me ta një natë argëtimi tek lokali me karaoke “Magic 4”. Menjëherë mbas mbarimit të spektaklit, ajo i është bashkuar Zhuljetës, Agonit, Erjolës, Mesidës, Pavlinit por edhe Virusit, për të kaluar një natë mbase të pazakontë për vajzën e cila jeton në një zonë jo aq të emancipuar. Madje atë natë ajo jo... Vazhdo
Bika: Tani je më i miri
11/04/09 20:55 Republika është një nga banoret e eleminuara. Ajo gjatë spetaklit ka dëgjuar disa nga mendimet e banorëve për të. Për këtë “Big Brother” i ka mundësuar përballjen me disa prej banorëve, por ajo ka refezuar të debatonte me ta duke thënë: “Dua t`ia them kur të dalin!” Ajo shprehet se ishte e befasuar nga fjalët e Adit. Republika ka përshëndetur banorët, dhe i ka thënë Dritanit: -“Je më i miri!”  Vazhdo
Big Brother Albania 2, sipas Bikës
Bjordi, i pabesë. Ishte një thikë pas shpine për mua Qetsorit: “Vazhdo të luash më fort dhe nxirri nga shtëpia banorët e rinj” INTERVISTA Bika, cilat ishin gabimet tuaja në “Big Brother”?  Lotët e mi të sinqertë të shtunën, që u interpretuan si dobësi, por nuk ishin të tillë.  A u penduat për diçka që do doje ta ndryshoje po të riktheheshe aty brenda?  Jo aspak, kam bërë çdo gjë në atë mënyrë që unë jam.  Kush banor të ka zhgënjyer dhe pse?  Adela, se i ka gënjyer banorët dhe Bjordi,... Vazhdo
Eleminimi i Republikës
04/04/09 22:36 Big Brother ka vendosur që eleminimi i banorit të bëhet në një mënyrë tjetër nga ajo që jëmi mësuar të shikojmë. Të kandiduarit pasi kanë takuar banorët janë izoluar tek tyneli dhe nuk mundën të dëgjonin atë që ndodhte në shtëpi. Njëri nga banorët i merrte të kandiduarit e shpëtuar. Publiku vendosi që e eleminuara të jetë Republika. Detyra e vështirë për ta njoftuar këtë gjë iu dha Dritanit. Dy personat të cilat rrezikonin daljen ishin Adelajda dhe Republika. Ai mes lotëve mori Adelajdën... Vazhdo
Përballja e të kandiduarve
04/04/09 21:40 Banorët në kandidim kanë patur një tjetër përballje, tani jo më me të eleminuarit, por me dy opinionistët. Për këtë ato vendosen në zona të ndryshme të shtëpisë. Republika shkoi në dhomën e rrëfimit, Qetsori tek dhoma e akuariumit, Aida shkoi në oborr, dhe Adelajda në tynel. Temë diskutimi ka qënë mosveshja e rroba banjove nga Republika ,  dhe për këtë Virusi e pyet:-“Do zhvisheshe për 70mijë euro?” Ajo është përgjigjur negativisht. Qetsori i është përgjigjur pyetjes së Virusit që... Vazhdo
Prejardhja e fjalës aktor
03/04/09 00:00 Diskutimi i banorëve për personazhet dhe figurat e ndryshme të artit dhe jo vetëm, ka vënë përballë Aidën dhe Republikën. Sipas Republikës aktori italian Raul Bova, pëlqehet prej saj sepse është i bukur, interpreton mirë dhe është njeri serioz. Aida e pyeti atë se ku e dinte ajo sesa serioz ishte si njeri, pra në jetën e tij të përditshme, Raul Bova. Republika tha se e kuptonte nga rolet dhe mënyra sesi luante.”Unë kam mënyrën time të të parit, ti ke tënden!” – i ka thënë ajo Aidës.... Vazhdo
Bika: Ndihem e ofenduar
02/04/09 22:29 Gjatë provës së javës Republika ka provuar një fustan të cilës nuk i pëlqen. Këtë gjë e diskuton me Aidën duke i thënë që duhet ta ndryshojnë modelin e fustanit . Aida i thotë që ato nuk dinë se si ta stilojnë ndryshe atë copë dhe shton:-“Nuk jemi këtu që të të veshim ty, por që ti të vishesh me provën!” Republika i përmend faktin që për fajin e saj ato kanë humbur 50% të provës. Aida i thotë që prova është e të gjithëve. Aida i thotë që ajo ka mundësinë ta rregullojë me... Vazhdo
Mimoza : Janë shumë larg
02/04/09 11:45 Adela, Bika dhe Moza flasin për Anjezën dhe Arjonin. Është Moza e para që hap temën për ta, duke i treguar vajzave se ata të dy po rrinë shumë afër njeri-tjetrit. Edhe Adela me Bikën e kanë vënë re, madje tregojnë edhe një rast ku i kanë parë bashkë. Adela thotë se ata po përpiqen të arrijnë dicka, por janë shumë larg. Ajo shton se gjërat duhet të vijnë natyrshëm sepse gjërat që vijnë me shtirje, sipas saj, duken që janë të tilla.  Vazhdo

Page 1 of 1212345...10...Last »