republika

Bika dhe Bjordi : Adelajden e shoh si shoqe
05/03/09 01:50 “Si e shikon ti Adelajden, – e ka pyetur Republika Bjordin, – si shoqe apo diçka më shumë?”. Bjordi i është përgjigjur se e sheh thjesht si shoqe, për aq kohë sa ajo nuk e lejon për më shumë, kur gjithë ditën i largohet, i thotë të mos e preki apo mos bëj atë, mos bëj këtë. Republika i ka thënë se kur ai e puth, Adela nuk i shmanget. Bjordi e ka kundërshtuar, sepse, sipas tij, ajo i shmanget. Republika vazhdoi duke i thënë se kishte vënë re që një ditë më parë, ai e kishte... Vazhdo
Bika – Mbrëmë kam rrahur Bjordin
04/03/09 12:22 Bika i tregon Dritanit se mbrëmë ka rrahur Bjordin sepse e ka gjetur mbi krevatin e saj dhe Bjordi as që kishtë ndër mend të lëvizte prej andej. Ai i ka thënë Bikës se donte të flinte me të kurse ajo e ka kapur për krahu për ta nxjerrë jashtë dhomës. Edhe Adela ka këmbëngulur që Bjordi të largohej dhe e ka ndihmuar Bikën t’ia arrijë qëllimit. Por, Bjordi si një djalë insistues është futur sërish në dhomën e vajzave. Kjo e ka detyruar Bikën që të marrë bishtin e shtupës e ta largojë... Vazhdo
Qetsori : Jam VIP
03/03/09 14:20 Sori e sheh Bikën duke bërë punët e i uron që të marrë një djalë me lek, por ajo ia kthen se ata nuk i pëlqejnë sepse nuk mund t’i kesh pas vetes. Sori i thotë që të ndërrojë mendim e të mendojë si një vajzë qyteti e jo më si nga fshati, pasi të gjitha qytetaret i duan djemtë me lekë. Bika i thotë se nuk ka interes nga kjo anë dhe se as leku, as makina e bukur e as llogaria bankare nuk i interesojnë. Aida që vjen në atë cast i thotë që këto t’ia kalojë asaj, kurse Sori vazhdon me të... Vazhdo
Mimota dhe Bika : Ajo është xheloze!
02/03/09 19:30 Republika dhe Mimoza duke qëndruar në kopësht fillojnë diskutojnë për sjelljen e Adelajdes në lidhje me Bjordin. Republika shpreh një lloj acarimi që ka filluar të ndjejë karshi Adelës në lidhje me Bjordin pasi duket sikur e pëlqen dhe nuk e pranon. Ajo thotë se këtë përshtypje ka dhënë brenda në shtëpi tek të gjithë. Mimoza mundohet ta justifikojë sjelljen e Adelës me faktin që ndoshta nuk shprehet për vetë situatën që ka ajo jashtë. Ajo thotë se ajo cka nuk pëlqen tek Adela është fakti... Vazhdo
Sori dhe Bika : Të nominoj se nuk lan enët
02/03/09 12:10 Qetësori dhe Bika vazhdojnë diskutimin mes tyre por kësaj radhe për temën e nominimit. Bika i thotë me tendencëse ai është ngritur në humor për t’u kapur me të gjthë kurse Sori i thotë se është ngritur me idenë se pse duhet të dalin në nominim dhe të skualifikohen njerëz me vlera, ndërsa të tjerë të pavlefshëm vazhdojnë të jenë në shtëpi. Bika i thotë se është dakord por, ai shprehet gabim duke u munduar t’i vërë të gjithë në punë. Sipas saj do jetë më mirë që ai t’i marrë... Vazhdo
Përshtypjet e banorëve
26/02/09 14:47 Bika, Arjoni, Adela dhe Moza janë në kuzhinë duke ngrënë mëngjesin. Bika i bën një kompliment Arjonit për sytë e bukur dhe se i kujtojnë dikë. Ajo i thotë se përvec syve i pëlqejnë edhe inteligjenca dhe mënyra e të folurit tek Arjoni por, përvec këtyre ka edhe disa gjëra të këqija që nuk do tia thotë. Edhe Adelajda i kërkon disa përshtypje dhe Bika i tregon se nuk i pëlqen që ajo është e shumë e ndjeshme dhe indinjohet shpejt ndërsa përshtypjet pozitive ia ka thënë dhe më parë. Pas Adelës... Vazhdo
Shaka dhe të vërteta
23/02/09 16:16 Aida, Bika dhe Arjoni janë në kuzhinë duke përgatitur drekën. Ata shkëmbejnë batuta me njeri-tjetrin duke sjellë atmosferë të këndshme në shtëpi. Aida komenton me habi se Bika po qesh kurse ajo ja kthen se nuk është aq serioze sa duket. Arjoni pason habinë e Aidës duke thënë se mund të dalë ai këtë javë, përderisa po ndodhin cudi. Duke vazhduar shakatë mes tyre, Aida vë re dhe i thotë Arjonit se Bika ka filluar ta ketë xhan atë sepse ka filluar të bëjë batuta me të, ndërsa me vetë Aidën... Vazhdo
Agoni : Kam qenë striptist
12/02/09 12:00 Ndërsa kanë qenë të ulur jashtë në oborr, Bjordi, Lirita e Zhuljeta, grup të cilit i është bashkuar më pas edhe Republika, Agoni është ofruar që një natë t’u bëjë striptizë. Pyetjes së vajzave se kur do ta bënte këtë, para apo pas darke, ai u është përgjigjur: –“Kam punuar striptist” Banorët janë munduar të mos shfaqen si të habitur dhe kanë vazhduar ta pyesin më tej. -“Nuk e kam bërë thjesht për pare, – ka thënë ai, -por edhe për aventurë! Isha i vetmi i hollë e me... Vazhdo
Bika ë Agoni – Si e imagjinoj Romeo&Zhuljeta
10/02/2009 23:00 Republika dhe Agoni janë duke realizuar skenarin e pjesës “Romeo dhe Zhuljeta”. Ata kanë programuar që kjo pjesë teatrale të realizohet në ballkon, por Arjoni dhe Zhuli thonë se nuk është e njëjta pjesë klasike që ka menduar Bikja, pasi është si tip parodie dhe jo tragjedi. Agoni thotë se Valsi i dy të dashuruarve do të fillojë pasi të dalin nga skena Arjoni dhe Zhuli. Ndërkohë në pjesën tjetër të shtëpisë së Big Brother, Adi dhe Lirita janë duke pastruar patate për të bërë gati ushqimet,... Vazhdo

February 12, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Bika ë Agoni – Si e imagjinoj Romeo&Zhuljeta
Tags: , , , , , ,

Tani bën thashetheme për Adin
10/02/2009 21:00 Të mbledhur në kopësht Tani, Zhuli, Lirita dhe Arjoni flasin për Adrianin. Djali gjirokastrit thotë se sa herë që i zë në gojë moshën Adit ai nuk i kthen përgjigje dhe e ka shumë problem, prandaj duhet që të flasin me zë të ulet, pasi nuk do të ndihet mirë. Sipas Dritanit nuk ka asnjë problem të tregosh moshën reale, sidomos tek meshkuj, pasi tregon pjekuri. Ndërkohë Arjoni thotë se përpos moshës që ka Adi gjithsesi nuk duket për 40 vjeç, ndoshta pasi kujdeset shumë për veten dhe sjelljen... Vazhdo

Page 10 of 12« First...89101112