republika

Aida : Ju më kënaqni
01/04/09 15:50 Adela afrohet tek Bjordi i cili është duke biseduar me Dritanin, Aidën dhe Bikën dhe ai e puth dhe e përqafon. Adela mundohet ta shtyjë edhe pse pak më parë ata u përqafuan. Ajo i thotë se mund të bisedojnë edhe pa bërë këto veprime shpesh. Aida ndërhyn dhe i thotë se i vjen inat kur ajo bën sikur nuk do. Adela ia kthen se ajo mund të merret me të tjera gjëra e jo se cfarë bën ajo me Bjordin. Por, Aida i thotë se nuk ka me cfarë të merret tjetër përvec se me ata, pasi edhe i pëlqen kjo gjë,... Vazhdo
Aida : Jam shëndoshur shumë
01/04/09 01:50 Aida ka thënë se ishte shëndoshur shumë dhe kishte arritur, tashmë, në atë fazë që nuk po e përballonte dot më. Bika ka thënë se dhe ajo nuk ishte më pak. Sipas Dritanit, atyre vetëm Lirita “ u vinte hakut”. “Ajo kur shihte gocat që hanin, ishte gati t’ua fuste me gotë kokës!”- ka thënë ai. Republika ka thënë se që kur kishte ikur Lirita, “kishte bërë festë” e s’kishte lënë gjë pa ngrënë.  Vazhdo
Dritan : Dua të jem në nominim
31/03/09 17:41 Dritani diskuton me Adelajdën dhe Republikën për nominimet. Dritani e pyet:-“Cfarë mendimi ke Adela kur ata filluan të bënin aleaca për të nxjerrë Mimozën?” Adelajda i thotë që i dukej lojë e pisët, dhe nuk ishte dakort. Ajo shton që dhe për Dritanin është bërë e njëjta gjë. Adelajda i thotë që Qetsori mendon që ajo ka ndikim tek Bjordi. Dritani mendon që edhe Aida mendon njësoj. Dritani i thotë që ai do të provoj veten të jetë në nominim. Adelajda i thotë:-“Nëse ti më thua më nxirr... Vazhdo
Bika: Sa gabohesh Anjeza
31/03/09 15:29 Banorët diskutojnë për Bjordin si kryefamiljar. Republika thotë që ishte më mirë kur ishte Qetsori që menaxhonte buxhetin. Qetsori i thotë që Bjordi është i vogël. Ajo ia kthen:-“Është i vogël për kryefamiljar, se për gjërat e tjera është shumë i zgjuar.” Anjeza e pyet se ku ka arritur në këtë përfundim. Ajo i thotë që ato kanë dy muaj aty brenda, dhe e njohin shumë mirë njeri-tjetrin. Anjeza e vë në dyshim fjalën e saj. Republika e pyet:-“Si e njeh më mirë një person me dy muaj,... Vazhdo
Bika dhe Bjordi : Është hera e parë që kam frikë
29/03/09 01:40 Republika është një nga të nominuarit e kësaj jave. Ajo ka shprehur hapur mërzinë dhe inatin e të qenit e nominuar nga dy banorët e rinj të shtëpisë, Ani dhe Anjeza. “Është ulje, është e neveritshme të nominohem unë nga dy të sapoardhur!”- i ka thënë Republika Bjordit. Sipas saj nuk kishte aspak llogjike, që Ani ta kishte nominuar atë me arsyen se nuk përshtatej. “Ku më njohu ky mua? – i ka thënë ajo Bjordit, – që të kuptojë se nuk përshtatet, ky tani sa erdhi!”. Republika i... Vazhdo

April 1, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Bika dhe Bjordi : Është hera e parë që kam frikë
Tags: , , , , , ,

Do ta shihni Bikën
29/03/09 01:19 Nominimi prej banorëve të tjerë e ka mërzitur shumë Republikën. Ajo ia ka shprehur këtë edhe të tjerëve. Në banjon e shtëpisë, Adelajda i kërkoi asaj t’i tregonte se në grupin që kishte qenë Republika, kush e kishte nominuar. Republika i tha t’i tregonte ajo e para, kush e kishte nominuar atë në grupin që kishte qenë Adelajda, pastaj do t’ia tregonte edhe ajo. Ajo shtoi se e kishte shumë të nevojshme ta dinte, për të kuptuar gabimet e veta. Adelajda i tha se e kishte nominuar Anjeza, me arsyen... Vazhdo
Bjordi : Kur ndihesh keq, pse e bëre
28/03/09 23:45 “Bjordi duhet të të them diçka!”- i ka thënë Adelajda Bjordit. Adelajda, gjatë spektaklit, në momentin e nominimeve, dha dy emra: Aida dhe Bjordi. Për këtë të fundit arsyeja ishte se ajo i thoshte të largohej dhe ai nuk e bënte. Dhe sqarimi kishte të bënte pikërisht me këtë. “Ke thënë emrin tim – e ka pyetur ai, – pse, ngaqë ishte Aida?” Adelajda ka pohuar dhe i ka thënë se ndihej keq. Bjordi i ka thënë se po qe se ndihej keq, të mos e kishte bërë. Më pas i është shpjeguar... Vazhdo
Mënyrë e vecantë kandidimi | Big Brother Albania 2
28/03/09 23:35 Big Brother ka vendosur që kandidimet për këtë javë të zhvillohen në një mënyrë të vecantë. Ato duhet të shkonin në dhomën akuarium për të dhënë emrat e dy personave të padëshiruar, duke patur disa prej banorëve prezent. Kjo mënyrë i ka vënë banorët në vështirësi, por njëkohësisht i ka bërë më trasparent me njëri-tjetrin. Banorët kanë vendosur që personat me pak të dëshiruar të jenë Qetsori, Adelajda , Aida dhe Republika. Nominimin e Republikës e kërkuan Ani, Bjordi dhe Anjeza.... Vazhdo
Intervista me Liriten – Big Brother Albania 2
Intervista me Liriten – Big Brother Albania 2  Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Nominimet 7 – Aida, Adelajda, Qetsori, Republika
TE KANDIDUARIT E JAVES SE SHTATE JANE Adelajda – Aida – Qetsor – Republika Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191 Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191 Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191 Per te VOTUAR Republiken, dergoni: BB REPUBLIKA ne 15191   Nga Shqiperia, mesazhi kushton 100 leke + TVSH. Nga Kosova, 80 cent + TVSH. Sondazhi Cili Banor Deshironi te Dali Nga Shtepia ë Big Brother Albania 2 ? JAVA... Vazhdo

Page 2 of 1212345...10...Last »