republika

Republika ndihet e sulmuar
23/03/09 19:37 Republika diskuton për debatin që u krijua në lidhje me djemtë. Ajo thotë që është personi i vetëm që ka treguar më shumë respekt për meshkuj dhe shton:-“Në momentin e parë që Bika thotë dicka e sulmojnë të gjithë.” Adi e kundërshton duke i thënë që nëse do e kishin sulmuar Republikën, do e kishin nominuar. Ajo thotë që një person e krijon vetë respektin tek të tjerët. Adi i thotë që brenda në shtëpi respekti nuk ka munguar nga të gjithë. Republika shprehet e revoltuar nga një batutë... Vazhdo

March 25, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Republika ndihet e sulmuar
Tags: , , , , , ,

Djemtë s`do flenë tek dhoma e vajzave
23/03/09 17:39 Adelajda si kryefamiljare ka vendosur që të bëj një organizim tjetër në lidhje me punët e shtëpisë. Ajo mendon që personat që bëjnë punë të pastrojnë të gjithë bashkë një ditë po dhe një ditë jo. Këtë vendim ajo e diskuton dhe me banorët e tjerë, për të marrë dhe mendimet e tyre. Qetsori mënjanohet nga kjo gjë pasi ai është personi që gatuan në shtëpi, dhe banorët i kanë dhënë të drejtën për të mos bërë asnjë punë tjetër. Si gjithmonë larja e enëve është kthyer në temë... Vazhdo

March 25, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Djemtë s`do flenë tek dhoma e vajzave
Tags: , , , , , , , ,

Dritani revoltohet
23/03/09 12:25 Republika, meqënëse vetë ishte e zënë, i ka kërkuar Dritanit t’i ngrohte kafen Adelës. Ai ka thënë se po e bënte sepse po ia kërkonte Bika, sepse Adela nuk e meritonte. Më pas ata janë ulur të dy për të pirë kafe dhe Republika i ka treguar për debatin mes Adelajdes dhe Aidës. Sipas Dritanit, ato kapen se duan të kapen. Ai u duk i revoltuar kur Bika i tregoi se e kishte pyetur Aidën pse ishte mërzitur dhe kjo e fundit i ishte përgjigjur se e kishte nga ikja e Mesidës. “Mos ardhtë momenti o Bika,... Vazhdo
Mimoza dhe Bika : Mendoj se do të dal unë
23/03/09 03:13 Mimoza i ka thënë Republikës se mendonte dhe kishte frikë se këtë javë do të dilte ajo nga shtëpia e Big Brother. Republika e ka pyetur se cfarë e shtynte të mendonte kështu dhe ajo i ka shpjeguar se mbështetej në faktin që pjesa tjetër e të nominuarve ishin konkurent më të fortë se ajo. Sipas Republikës, ishte e vërtet që të qenurit në nominim më shumë se një heë dhe mosdalja nga shtëpia, tregojnë se je konkurent i fortë, por jo vendimtare. Mimoza shtoi se kishte shumë dëshirë të vazhdonte... Vazhdo
Aida : Me Bjordin u ftoha prej Zyshes
23/03/09 01:00 Sipas Aidës, Adelajda duke bërë me Bjordin lojën “tërhiq e mos e këput’, po fiton shumë në sytë e publikut. Sipas saj, ajo po fshihet nën petkun e vajzës së mirë që nuk bën veprime të pahijshme dhe të bijës që nuk do t’i lëndojë prindërit e vet, që madje sakrifikon ndjenjat dhe lumturinë e saj për të mos i lënduar, duke sajuar kështu historinë e një dashurie të pamundur për të tërhequr njerëzit jashtë shtëpisë. “E kupton se çfarë reklame po i bën ajo vetes?!”- i ka thënë... Vazhdo
Video – Surpriza per Biken
Video – Surpriza per Biken  Vazhdo
Shakaja e Big Brother
21/03/09 22:11 Big Brother ka vendosur që t`u bëj një shaka banorëve. Shakaja konsiston në një eleminim të jashtëzakonshëm.Të gjithë banorët janë në kandidim për të dalë, por ato mund të bëjnë një apel pse duhet të qëndrojë .Arbana pyet secilin prej banorëve.  Arjoni thotë:-“Unë nuk ofroj asgjë më tepër nga ky që jam!”  Adi :-“Dua të them shpejt atë që kam në mendje. Kam ardhur këtu me një mesazh. Dua të tregojë që njeriu dhe pse mund të bjerë, mund të ngrihet prapë.” Lirita: -“Kam... Vazhdo
Bika: Kjo është mamaja e vërtetë!
  21/03/09 21:18 Republika është një nga banoret që mbart një histori të vështirë. Gjatë spetaklit Arbana tregon:”Një gjyshe që kthehet në nënë, një xhaxha që kthehet në baba.” Për këtë “Big Brother “ ka vendosur t`i bëj asaj një surprizë . Ajo takon gjyshen e saj. Republika ndjehet shumë e emocionuar dhe në lot ajo thotë:-“Ndjehem pa fryme!” Banorët e tjerë kanë ndjekur nga një monitor takimin e Republikës me gjyshen e saj. Republika prezanton gjyshen e saj me publikun që e ndiqte dhe thotë:-“Kjo... Vazhdo
Adelajda : Aida po gënjen!
21/03/09 15:57 Mimoza shkon të sqarohet me Adelajdën pasi Aida i kishte thënë:-“Qetsori dhe Adelajda duan të të nxjerin në nominim.” Adelajda nxehet dhe i thotë që këtë gjë do ja thotë dhe Qetsorit. Mimoza i kthehet:-“Po ja the, unë nuk të flas me gojë kurrë! Ajo shton që do që gjërat t`i sqarojë vetë, dhe nuk do që t`i ndërhyjë njeri. Adela mendon që Mimoza e ka gabim në lidhje me këtë gjë. Prezente në bisedë është dhe Republika. Adelajda i thotë Mozës që dhe Republika ishte prezent kur Qetsori... Vazhdo
Zhuljeta kundër të gjithëve
Afrimi me Arjonin ishte një aleancë për lojë AIDA On– Është shumë praktike dhe i pëlqen organizmi në grup. Off– Eshtë tip që hedh gurin dhe fsheh dorën. Ta kisha përballë do t’i thosha; “S’të eci deri në fund, versioni Puçi, puçi”. MOZA On– Ishte njeriu im i preferuar, pasi ishte e bukur jo vetëm fizikisht, por edhe në shpirt. Off– I thyente të gjitha pasqyrat. Ta kisha përballë do t’i thosha; “Pozicionohu në rol”. ADELAJDA On– Momenti kur... Vazhdo

Page 5 of 12« First...34567...10...Last »