rera e nxeht

Plazhet me te mira te Ulqinit dhe të Malit të Zi
Në linjën e plazhit të Ulqinit prej 13 kilometrash u jepet licenca e flamurit të kaltërt për aktivitetin e plazhit dhe në shërbimet e kualitetit. Ato jan 6 plazhet me kualitetin e lart të shërbimit plus jan edhe 2 në fazën pilot për ta marrur licencën e flamurit të kaltërt. Nuk mjafton vetëm deti e ditët me diell, por edhe një jetë kulturore.Një numër i madh i plazheve tona kanë marrë flamurin e kaltër, emëruesi i përbashkët i të cilave janë standardet kryesore: pastërtia e ujërave, plazheve, sipërfaqja... Vazhdo

June 8, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Plazhet me te mira te Ulqinit dhe të Malit të Zi
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Kompleksi i hotelit “Otrant” më luksozi në Ulqin – Video
Hotel Otrant njëri ndër komplekset më luksoze në Ulqin Edhe sivjet Ulqini, do të mbetet njëri ndër destinacionet kryesore për turizëm në Detin e Adriatikut. Vetëm gjatë fillimit të muajit maj llogaritet se në plazhet e këtij qyteti të banuar me shumicë shqiptare, kanë aterruar dhe pushuar hiq më pak se tridhjetë mijë turistë. E numri më i madh i turistëve, si zakonisht është ai nga Kosova. Gjatë qëndrimit tonë në Ulqin ne vizituam edhe njërin nga komplekset më të mira hoteliere në këtë komunë Hotelin... Vazhdo
Akomodimi i pushimeve ne Ulqin prej 7€
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Nese eshte Ulqini destinacioni qe ju do te  vizitoni, atehere padyshim qe  shtepija e  jonë eshte zgjedhja  me e mire per akomodimin tuaj. Shtepija eshte ndertuar ne vitin 2000 dhe ndodhet 800 – 900 metra larg nga plazha e madhe( Bukuria e Ulqinit dhe Europa Beach,kurse 1500 metra nga plazhi Safari Beach dhe Tropikana Beach,kurse nga plazhi Copakabana dhe MSM Beach gjindemi afro 2000 metra..Objekti posedon dhoma dyshe, treshe me ballkona të mëdhenj.Dhomat jane te mobiluara... Vazhdo