reshje bore

Sërisht Ulqini i mbuluar nga bora – Foto – Video
Ndryshimi i kushteve atmosferike në bregdetin e Ulqinit që nga nata e kaluar ka shkaktuar probleme në trafikun e komunikacionit rrugor. Mëngjesin e se shtunes në Ulqin janë shënuar reshje të dendura bore, të cilat parashikohen të zgjasin edhe gjatë ditës, raportojnë mediat e këtij vendi. Ne rrugen Ulqin – Ane te Malit reshjet e bores kane bllokuar te gjitha rruget e kesaj zone. Ne Ulqin levizja e automjeteve eshte shum e veshtire. Kjo bëhet e ditur nga Auto Moto Lidhja e Malit të Zi, e cila rekomandon edhe drejtuesit... Vazhdo
Ulqini me reshje dëbore më se 180 Foto – Video
Sherbimi Metereologjik i Malit të Zi parashikon se reshjet e debores do te vazhdojne dhe temperaturat do te jene edhe me te uleta. Rreshjet e bores  krijuan probleme edhe ne komun të Ulqinit ,ku çdo rruge per ne qytetin me jugor te vendit eshte e veshtire per shkak se ne qafen e Mazhurës dhe qafes së Braticës reshjet e bores e kane bere kalimin shume te rrezikshem. Debora ka arritur trashësi rreth 25 centimetra në zonën e Ulqinit dhe 20 centimetra në zonën e plazhit të madhë dhe në ishullin e Bunës.Aktualisht është e... Vazhdo