Rezarta Shkurta

NOIZY: Kam bërë seks me Tunën dhe Adelinën, janë të egra në shtrat…
A është kjo nga intervistat më të forta që keni lexuar ndonjëherë? Absolutisht po! Noizy, reperi më i përfolur shqiptar, rrëfen në këtë intervistë për “Bluetooth”, jetën e tij seksuale dhe jo vetëm… Pasuria dhe muzika, janë dy stacionet e tjera ku jemi ndalur. Po për të mos u zgjatur, ju ftojmë të lexoni intervistën e mëposhtme, që do t’ju lërë pa frymë. Sa kohë ke pa bërë seks, se më dukesh me nerva? Kam gati 1 orë, po kështu dukem në përgjithësi, nuk më ndryshon seksi. Atëherë, pse... Vazhdo
Rezarta Shkurta, nje budiste seksi…
Nuk mund te themi se nuk e kemi pare me heret ne poza erotike kengetaren Rezarta Shkurta, qe ka pasion fotografine, por te pakten tani, ajo ka nje shpjegim me arsye. Ajo mund te zhveshet dhe te tregoj sensualitetin ne emer te spiritualizmit qe ajo i eshte dedikuar koheve te fundit. /Albasnapz/  Vazhdo

January 14, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rezarta Shkurta, nje budiste seksi…
Tags: , , , , , , , , ,

Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
Nuk është hera e parë që një personazh publik nis të besojë në një doktrinë të caktuar duke ndryshuar kryekëput jetën. Mesa duket doktrina që ka ndryshuar jetën e këngëtares Rezarta Shkurtës është Spiritualizmi. Mësohet se këngëtarja prej kohësh ka nisur të besojë në këtë doktrinë, madje ka gjetur paqen shpirtërore duke i besuar. Baza e kësaj doktrine është të kuptuarit e Universit si një energji në ndryshim të vazhdueshëm. Gjithçka është energji dhe energjia është në ndryshim të vazhdueshëm. Bluetooth  Vazhdo

January 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
Tags: , , , , , , , ,

Rezarta Shkurta kundër Blendi Fevziut
Mes Rezarta Shkurtës dhe familjes së Ermal Hoxhës marrëdhëniet thuhet se janë të ngrira. Prindërit e tij, Ilir dhe Teuta Hoxha nuk e kanë mirëpritur asnjëherë si nusen e djalit, gjë që nuk e ka penguar asnjëherë këngëtaren të flasë në shtyp duke u identifikuar me familjen e bashkëshortit të saj. Rasti më i fundit, botimi i biografisë së Blendi Fevziut për Enver Hoxhën, nuk ka lënë indiferente dhe më të renë ndër nuset e familjes Hoxha. Rezarta Shkurta muajin e fundit ka përdorur rrjetin social Facebook... Vazhdo

January 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rezarta Shkurta kundër Blendi Fevziut
Tags: , , , , , , , ,

Pasioni i Rezarta Shkurtes – Fotografimi nudo
Të gjitha personazhet VIP kanë manitë e tyre, disa preferojnë të dalin nudo kundrejt shumave marramendëse prej 1 milion dollarësh në revista si “Playboy”. Rasti më i fundit ishte ai i aktores kontroverse Lindsay Lohan, fotot e së cilës bënë xhiron e botës para se të publikoheshin zyrtarisht në kopertinë. Me personazhet VIP në Shqipëri, si në çdo fushë tjetër që kap spektri i jetës së përditshme, situata ndryshon. Ka nga ata që bëjnë art për të mbijetuar, të tjerët për pasion dhe pikë dhe të tjerë... Vazhdo

December 31, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pasioni i Rezarta Shkurtes – Fotografimi nudo
Tags:

Rozi dhe Rezi, u rrahën dhe u puthën në buzë (Video)
Rozana Radi dhe Rezarta Shkurta i kanë dhenë fund konfliktit të tyre në mënyrë spektakolare. Ato janë ‘rrahur’ por edhe janë ofruar aq afër njëra tjetrës sa kanë fërkuar buzët. Dy vip-at e estradës shqiptare, janë ‘puthur’ në buzë, por edhe kanë zhvilluar një meq boksi. Rozana Radi e ka ‘rrahur’ Rezarta Shkurten në një meq boksi. Nga tre rundet sa ishte i paraparë, Rozi e ka nokautuar Rezin dy herë, duke e fituar ndeshjen. Jo vetëm kaq, dy këngëtaret që prej kohësh ndodhen në një konflikt, tani... Vazhdo

October 11, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozi dhe Rezi, u rrahën dhe u puthën në buzë (Video)
Tags: ,

Rezarta Shkurta përgatit surprizën e radhës, “Si droga jam”
Kishim dëgjuar krahasime lloj-lloj nga goja e këngëtarëve tona, si p.sh.: jam si lule, jam si frut, jam si bombë etj, por Rezarta Shkurta nuk ka rënë pre e këtyre klisheve të stërdëgjuara e të stërkonsumuara. Me një shije të holla artistike, ajo nuk nxitoi për të bërë klipin e zakonshëm të verës me rroba banjo e me jaht, por e mori gjithçka me nge, deri kur të bindej se po bënte gjënë e duhur. Pas suksesit të këngëve “Budallaçkë e vogël” dhe “Dua të iki larg”, në duet me Vedat Ademin, duhej menduar... Vazhdo

September 4, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Rezarta, në poza hot me Ermalin
Të gjithë e njohin tashmë pasionin e madh të Rezarta Shkurtës për fotografinë, po aq sa edhe për muzikën. Fotot e saj personale janë të mrekullueshme, por ajo vetë tashmë ka një arkiv të tërë me foto artistike, ku nuk mungojnë edhe protagonistë të njohur të ekranit, kryesisht vajza këngëtare që shfaqen edhe më të bukura, falë talentit të Rezit. Por, ditët e fundit ajo ka realizuar një set fotosh me bashkëshortin e saj, Ermalin, në plazh dhe, siç i shihni, këto foto janë perfekte dhe mjaft sensuale. #gallery-2... Vazhdo

May 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rezarta, në poza hot me Ermalin
Tags:

Rezi zhvesh Anxhelinën
Nën blicin e aparatit të këngëtares Rezarta Shkurta, e cila zhvillon edhe pasionin e saj në fushën e modës dhe fotografisë, kemi parë fillimisht bukuroshen e re të muzikës pop, Beatrix Ramosaj. Fotot e bukura të saj, që i dedikohen jo vetëm Rezartës, por edhe hireve të këngëtares, që studion në liceun artistik, mesa duket kanë bërë që të tundohet edhe kushërira e saj, Anxhelina Hadërgjonaj, e cila së fundmi ka realizuar disa foto sensuale nga dora e Rezit. E në fakt, e cilësuara “Shakira shqiptare”, Anxhelina,... Vazhdo

May 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rezi zhvesh Anxhelinën
Tags: ,

Rozana Radi pres të fitoj gjyqin me Rezarta Shkurten
Viti 2010 ka qenë i mbushur me shumë angazhime për të. Duke filluar nga shfaqjet teatrale, pjesëmarrja në “Vip Shpija”, “Maratona e këngës popullore”, “Kënga Magjike”, ture në Shqipëri, Amerikë, e kudo ku ka shqiptarë. Megjithatë veç kësaj ka pasur edhe ngjarje jo fort të këndshme, por që megjithatë kanë lënë gjurmë gjatë këtij viti për të. Teksa e pyesim lidhur me atë që pret t’i realizohet gjatë 2011, Rozana përgjigjet: “Pres të më ndodhin shumë surpriza. Kam shumë të reja për publikun... Vazhdo

January 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi pres të fitoj gjyqin me Rezarta Shkurten
Tags: ,

Page 1 of 3123