Ridvan Dibra

Emision special i Alba Life TV NY me rastin e Vitit te RI – Video
Te dashur kolege dhe bashkatdhetare, Duke patur parasysh se disa nuk paten mundesi te ndjekin ne televizion programin special te televizionit Alba life,qe u dha ne mbremjen e dates 31 dhjetor 2010,  ne kanalet 34 dhe 35 ne New York dhe ne Diaspora TV, po jua dergoj linkun ku mund ta shikoni te plote emisionin ne youtube: http://www.youtube.com/watch?v=qnxo6ests3a Ne emer te stafit te televizionit Alba life dhe njehere ju urojme Gezuar vitin e ri 2011 dhe ju mirepresim per bashkepunim ketu ne diaspore ne amerike, Zoti ju bekofte per punen... Vazhdo
Në Ulqin u mbajt manifestimi tradicional “Kalimera poetike 2008” në anije në det
Në kuadër të Festivalit “Skena Verore – Ulqini 2008”,u mbajt manifestimi tradicional “Kalimera poetike 2008”, i cili organizohet nga SHAI “Art Club”. Edicioni i sivjetmë i 16-ti me radhë i takimeve letrare tradicionale ndërkombëtare, “Kalimera poetike” që përfundoi të hënën, sivjet u mbajt në një ambient të jashtëzakonshëm, në një anije 4-5 milje larg Ulqinit, në det. Krijimtarisë së Ridvan Dibrës i kushtohet një ditë nga “Kalimera poetike” në Ulqin Shkodër- Në edicionin... Vazhdo

August 7, 2008  :: Kulturë / Kultura, Sporti / Sport :: Comments Off on Në Ulqin u mbajt manifestimi tradicional “Kalimera poetike 2008” në anije në det
Tags: , ,