Rinora 4 Disco Club

FREAX feat BLERO promovohet në Zvicër – Rinora 4 Disco Club
Rinora 4 Disco Club Blero ka realizuar këngën e tij më të re në bashkëpunim me grupin “Freax” nga Zvicra, të cilën e ka titulluar “Rock City”. Këngëtari ka bërë të ditur se xhirimet e kësaj kënge kanë përfunduar dhe videoklipi do të promovohet më 12 shkurt në Zvicër. “Kam përfunduar xhirimet e videoklipit të këngës ‘Rock City’. Kjo këngë është në bashkëpunim mes meje dhe dy reperëve nga Zvicra, ‘Freax’. Kënga është shumë e mirë, me një tekst shumë të veçantë”, ka pohuar Blero.... Vazhdo

February 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on FREAX feat BLERO promovohet në Zvicër – Rinora 4 Disco Club
Tags: , , , , , , , ,

Shqipe Fazlija vlerat e saj muzikore lënë për të dëshiruar
Dikush mund të thotë se emri i saj nuk është ne skenën e V.I.P – së kosovare,po kjo është me së e vërtetë,por emri i saj premton shumë. Ajo quhet  Shqipe  Fazlija ku mëson dhe këndon që nga vegjlija në SHKA Ilirët dhe pastaj tek  SHKA Teuta në Lozanë të Zvicrës. Këngëtarja nga Prishtina, Shqipe Fazlija dëshiron ta vazhdojë karrierën e saj muzikore. Ndërkaq shumë kush mendon se emri i saj është një emer që premton në estraden kosovare, Megjithatë, Shqipe Fazlija e ka këtë emër që njifet mir fart... Vazhdo

October 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shqipe Fazlija vlerat e saj muzikore lënë për të dëshiruar
Tags: , , , , , , , , , ,

Adelina ndez diskon Rinora 4 në Zvicër
Paraqitjet e saja asnjëherë nuk kalojnë nën hije dhe pa u vërejtur. Ngado që shkon bën zhurmë sikur të ishte e lindur për skenë pasi gjithmonë flitet rreth jetës dhe karrierës së saj. E pse mos të flitet pasi ajo sa më shumë kalojnë vitet, duket akoma më seksi dhe mosha si duket nuk i krijon aspak problem. Nuk kaloi edhe shumë gjatë që nga publikimi i albumit të fundit “Fenix”, ku ajo nuk ndaloi së promovuari atë sa në intervista, por edhe në show të ndryshëm nëpër vendet ku jetojnë shqiptarët. Në... Vazhdo
Argëtim i garantuar në Plazhet e Ulqinit 2009
Jeta e nates në Ulqin Hip – Hop Bare koktejesh me pamje nga Moloja e Ulqinit në Plazhin e madhë të Ulqinit jane te pershtatshem per te nisur naten ne menyren me relaksuese. Ne rrugen që çon për në plazhin e madhë mund te gjeni disa bare dhe klube nate, te cilat qendrojne hapur deri ne mengjes. Me fat mund te gjeni edhe muzike “live”. Ne klubet me te populluar te Ulqinit do te degjoni hitet muzikore shqipe të ardhur nga estrada kosovare, me njerez qe kercejne mbi tavolinat e klubit, duke i dhene turisteve shijen... Vazhdo
Genta Ismajli feston ditëlindjen me një show seksi
Si çdo vit edhe kësaj here Genta Ismajli nuk e ka kaluar në heshtje ditëlindjen e saj. Më 12 prill ajo e festoi me shumë bujë këtë ditë të shënuar në diskon “Rinora 4” në Zvicër. Si gjithmonë Genta edhe kësaj here ka dashur të jetë protagoniste në një show të paparë me të cilën argëtoi veten dhe të ftuarit në këtë festë. Disa nga fotot e saj po i publikojmë dhe ne.Përveç kësaj pak ditë më parë Genta ka qenë e ftuar edhe tek emisioni “Relax” në RTV21 i cili ka filluar një rubrikë të re... Vazhdo
Rinora 4 Disco Club: My House
MY HOUSE – RINORA4 Start: 27.02.2009 21:00:00 Ende: 28.02.2009 05:00:00 Freitag 27 Februar 2009 MY HOUSE – RINORA 4 Music by ANDREW (banditz.com) RENES DAVID JIMENEZ DA LOOL Rinora goes deep! House? House! Rinora 4 achtet auf gute Musik und auf noch besseres Publikum. Das ist zwar hinlänglich bekannt, aber mit diesem Line Up unterstreicht das der club to know noch zusätzlich: René S (All Night Long), Andrew (Banditz), David Jimenez (Zurich Housevibes) und Dalool packen ihre frischesten Tracks in die Koffer um Rümlang... Vazhdo