Rita Ora

Rita Ora nderohet nga ambasada e Shqipërisë në Londër – Video
Rita Ora ndryshe është quajtur edhe si ambasadorja e trojeve shqiptare, për përfaqësimin e denjë anë e mbanë botës. Me këtë rast Ambasada e Shqipërisë në Londër ka organizuar një eveniment të posaqëm për ta nderuar me disa dhurata simbolike. Përfaqësuesi i Ambasadës, në emër të kryeministrit të Shqipërisë z. Sali Berisha, i dhuroi Ritës 3 monedha unike të papërsëritshme si dhe një xhubletë (veshje tradicionale nga Shqipëria veriore), e cila daton qysh nga kohërat e lashta ilire. Rita ishte mjaft emocionouar,... Vazhdo

February 26, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora nderohet nga ambasada e Shqipërisë në Londër – Video
Tags:

Rita per pak nuk zbuloi pjeset intime
Rita Ora për pak sa nuk ka zbuluar pjesët intime ndërsa shfaqej në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në Britaninë e Madhe. Ndërsa fotografohej nga paparacët dhe rrethohej prej kamerave, fustani i Rita Orës është zhvendosur duke rrezikuar të krijojë një incident të padëshiruar. 22 vjeçarja u largua nga kjo mbrëmje pa marrë asnjë qmim ndërsa u bë sërish pjesë e mbrëmjes./fishmedia/  Vazhdo

February 22, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita per pak nuk zbuloi pjeset intime
Tags:

Rita Ora tregon fundshpinën, por merr kritika – Video
Këngëtarja me origjinë shqiptare ishte nga më të fotografuarat në tapetin e kuq për natën më të madhe të muzikës britanike. 22- vjeçarja doli përpara kamerave, ndërsa merrte pjesë në Brit Awards, ku edhe garon për një çmim. Fustani i saj ishte dizenjuar nga Ulyana Sergeenko, por edhe pse tregonte fundshpinën, Rita mori kritika nga mediat, që thanë se fustani ishte pa shije. Gazeta Tema  Vazhdo

February 21, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora tregon fundshpinën, por merr kritika – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Rita Ora dhe James Arthur takohen në fshehtësi!
Rita Ora dhe ylli i X Factor UK, James Arthur në një lidhje dashurie? Ky është spekulimi më i fundit i mediave në Britaninë e Madhe. The Sun i referohet një takimi të fshehtë që Rita dhe James kanë patur në Silks Gentlemen’s Lounge në Leeds, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, duke e cilësuar këtë një takim sekret mes dy yjeve të muzikës. Po sipas The Sun, Rita dhe James kanë qëndruar në këtë lokal përreth 4 orë, para se të shkonin në dhoma të ndryshme por në të njëjtin hotel. James dhe Rita Ora... Vazhdo

February 15, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora dhe James Arthur takohen në fshehtësi!
Tags: ,

Rita Ora ska koncert ne Prishtine per 17 shkurt
Videoklipi i këngës “Shine Ya Light”, të cilin ylli botëror i muzikës, Rita Ora, e xhiroi në Prishtinë, nis me lajmin që jep djaloshi: “Rita po vjen, Rita po vjen”. Por ajo nuk do të vijë në Prishtinë. Së paku jo me një koncert në pesëvjetorin e pestë të pavarësisë së Kosovës, për të cilin ia kanë bërë ftesën institucionet kosovare. Rita Ora nuk mund t’i përgjigjet kërkesës së qeverisë së Kosovës për shkak të turneut të saj dhe angazhimeve tjera. Ministri i Kulturës, Memli Krasniqi –... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora ska koncert ne Prishtine per 17 shkurt
Tags: ,

Rita Ora “transparente”!
Rita Ora duket se i ka shijuar maksimalisht pushimet e saj në Dubai, ndërsa në këto foto të fundit të botuara nga The Sun ajo duket me “e nxehtë” se kurrë. Me rrobabanjo të bardha dhe tejet transparente, Rita Ora shfaqet jashtëzakonisht e freskët, ndërsa kalon kohë në një pishinë. Vipat.info  Vazhdo

December 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora “transparente”!
Tags: , , , , , , , , ,

Videoja e re e Rita Orës “Radioactive”
Këngëtarja shqiptare, Rita Ora ka publikuar videon e saj më të re “Radioactive”. Me një videoklip ndryshe nga çfarë e është paraqitur më parë, ajo duket më sensuale dhe provokuese. Kjo këngë vjen sërish si prodhim i “Roc Nation” dhe ka nisur të ndiqet dhe të komentohet mjaft nga fansat e Orës në YouTube. Ndonëse këto kohë Rita është diskutuar mjaft në media për shkak të historisë së saj me Rob Kardashian, nuk e ka penguar këngëtaren të vijojë me karrierën duke ndezur para pak ditësh gjysmë-finalen... Vazhdo

December 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Videoja e re e Rita Orës “Radioactive”
Tags: ,

Rita Ora ndez Tiranën më 28 Nëntor
Rita Ora do te jete me 28 Nentor ne Tirane, per nje koncert te dedikuar festes se shqiptareve, 100 Vjet Pavaresi. Kjo informate eshte konfirmuar ne emisionin “Zone e Lire” te Arian Canit. Mesohet gjithashtu se Rita Ora do te jete kengetarja kryesore, e cila do te cele festen qe do te mbahet ne sheshin kryesor te kryeqytetit te Shqiperise. Festimet e 100 vjetorit te Pavaresise do te kulmojne ne datat 28-29 nentor, nderkohe qe nje nga befasite e festimeve, tashme e bere publike, do te jete ylli britanik me origjine shqiptare, i showbizit... Vazhdo

November 19, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora ndez Tiranën më 28 Nëntor
Tags: , , , , , , ,

Rita Ora me 8 shtator ne Prishtine – Video
Si duket ylli shqiptaro-britanik do ta përshpejtojë ardhjen e saj të parë pas famës në Kosovë. Mësuam se Rita Ora do të vijë të shtunën e 8 shtatorit në Prishtinë, për të xhiruar një pjesë të klipit të saj më të ri. Me këtë këngë do tu tregojë botës edhe origjinën e saj dhe vendlindjen e saj të vërtetë. Ndërsa me të marrë vesh këtë fansat janë të entuziazmuar për ta pritur yllin e tyre në Kosovë. M.GJ. Vipat.info  Vazhdo

September 2, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora me 8 shtator ne Prishtine – Video
Tags: , , , , , , , ,

Rita Ora merr pjesë në festivalin e Kanës – Video Live
Rita Ora është paraqitur me një fustan të gjatë të bardhë në festivalin e filmit në Kanë. Këngëtarja me origjinë shqiptare, aktualisht numri 1 në renditjet britanike me këngën R.I.P, ka mbërritur në Francë të hënën. Rita Ora ishte e pranishme në një festë luksoze të mbajtur në një vilë private në kodrat e qytetit francez. Bukuroshja fundjavën e kaluar ishte në një festë në Lodrën Perëndimore ku merrnin pjesë këngëtarë të tjerë të famshëm si Rihanna, Jay-Z dhe Kanye West. Ndërsa të hënën,... Vazhdo

May 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora merr pjesë në festivalin e Kanës – Video Live
Tags:

Page 1 of 212