Riviera e Ulqinit

GĂ«zuar Vitin e Ri 2013 – Ndermarja Hoteliere “Riviera e Ulqinit”
Pranoni urimet mĂ« tĂ« pĂ«rzemĂ«rta tĂ« stafit tĂ«  Ndermarjes Hoteliere “Riviera e Ulqinit” GĂ«zuar Vitin e Ri 2013! Le tĂ« jetĂ« ky vit i ri njĂ« vit i bekuar qĂ« sjell shĂ«ndet, paqe e dashuri nĂ« jetĂ«n tuaj dhe tĂ« familjes suaj. Iu plotĂ«sofshin tĂ« gjitha dĂ«shirat e zemrĂ«s dhe paçi vetĂ«m gaz e hare nĂ« jetĂ«n tuaj. NdĂ«rmarrja Hotelero turistike Riviera e Ulqinit  Vazhdo

December 18, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on GĂ«zuar Vitin e Ri 2013 – Ndermarja Hoteliere “Riviera e Ulqinit”
Tags: , ,

Shpallet shitja e një pjese të pronës së Rivierës së Ulqinit
KĂ«shilli pĂ«r privatizim ka publikuar shpalljen pĂ«r shitjen e njĂ« pjese tĂ« pronĂ«s sĂ« ndĂ«rmarrjes Hoteliero-turistike Riviera e Ulqinit, pĂ«rmes ankandit publik me çmim fillestar prej 1.2 milionĂ« euro. Shitet trualli pranĂ« ndĂ«rtesĂ«s joekonomike me sipĂ«rfaqe e 3 mijĂ« e 300 metra katrorĂ«, hapĂ«sira e magazinĂ«s 1 mijĂ« 650 metra katrorĂ«, si dhe ndĂ«rtesa ndihmese 14 metra katrorĂ«. NĂ« patundshmĂ«ritĂ« e paraqitura nuk ka ngarkesa ose kufizime tĂ« regjistruara. Paraqitja dhe projektmarrĂ«veshja e nĂ«nshkruar dorĂ«zohen deri... Vazhdo

March 29, 2012  :: Real Estate :: Comments Off on Shpallet shitja e njĂ« pjese tĂ« pronĂ«s sĂ« RivierĂ«s sĂ« Ulqinit
Tags: ,

Hana Cakuli e nisi Vitin e Ri me shëtitje buzë detit të Ulqinit
Hana Cakuli ka zgjedhur tĂ« shĂ«tis buzĂ« detit nĂ« ditĂ«t e para tĂ« vitit 2012, tĂ« cilat janĂ« edhe ditĂ« pushimi. Plazhi i vogĂ«l i Ulqinit ka qĂ«nĂ« pjesa mĂ« e vizituar nga qytetarĂ«t, tĂ« cilĂ«t edhe pse tĂ« lodhur nga festa e fundvitit kanĂ« preferuar tĂ« çlodhen buzĂ« detit.KĂ«te e bĂ«ri edhe Hana Cakuli. Duke u shprehur se e “Kaluam shumĂ« mirĂ« festĂ«n, tani po kalojmĂ« ca caste relaksi pranĂ« detit”. Ajo ka zgjedhur tĂ« shĂ«tis buzĂ« detit e dikush tjetĂ«r tĂ« luan me fĂ«mijĂ«, dikujt tjetĂ«r i pĂ«lqen fotogafia,sikurse... Vazhdo
Dështon sërish tenderi për Rivierën e Ulqinit
MungesĂ« interesimi e investitorĂ«ve Tenderi pĂ«r pĂ«r RivierĂ«n e Ulqinit ka dĂ«shtuar sĂ«rish pasi qĂ« nĂ« tĂ« nuk ka pasur të interesuar deri tĂ« premten mĂ« 4 nĂ«ntor 2011, kur ka pĂ«rfunduar afati pĂ«r dorĂ«zimin e ofertave, kanĂ« njoftuar nga Qeveria e Malit tĂ« Zi, duke mos e komentuar kĂ«tĂ«. KĂ«shilli pĂ«r privatizim dhe projekte kapitale i Malit tĂ« Zi  e ka shtyrĂ« afatin tenderit pĂ«r shitjen e 63,52 pĂ«r qind tĂ« aksioneve tĂ« NdĂ«rmarrjes hoteliere e turistike (NHT) “Riviera e Ulqinit” deri mĂ« 4 nĂ«ntor. Pos... Vazhdo
Ndermarja Hoteliere “Riviera e Ulqinit”:  Humbje mĂ« tĂ« vogla se nĂ« vitin e kaluar
NdĂ«rmarrja Hotelero turistike Riviera e Ulqinit e ka pĂ«rfunduar çerekun e tretĂ« tĂ« kĂ«tij viti me humbje 72 mijĂ« e 200 euro, gjegjĂ«sisht 75 pĂ«r qind mĂ« pak nĂ« raport me tĂ« njĂ«jtĂ«n periudhĂ« tĂ« vitit tĂ« kaluar. Sipas raportit mbi punĂ«n e kompanisĂ«, qĂ« Ă«shtĂ« publikuar nĂ« sajtin e Komisionit pĂ«r letra me vlerĂ«, tĂ« ardhurat e kompanisĂ« nĂ« fund tĂ« shtatorit kanĂ« kapur shumĂ«n 2.4 milionĂ« euro dhe kanĂ« qenĂ« 20.2 pĂ«r qind mĂ« tĂ« larta nĂ« raport me periudhĂ«n krahasuese. TĂ« dalat e RivierĂ«s sĂ« Ulqinit kanĂ«... Vazhdo

November 5, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ndermarja Hoteliere “Riviera e Ulqinit”: Humbje mĂ« tĂ« vogla se nĂ« vitin e kaluar
Tags:

Shtyhet tenderi për Rivierën e Ulqinit
KĂ«shilli pĂ«r privatizim dhe projekte kapitale i Malit tĂ« Zi  e ka shtyrĂ« afatin tenderit pĂ«r shitjen e 63,52 pĂ«r qind tĂ« aksioneve tĂ« NdĂ«rmarrjes hoteliere e turistike (NHT) “Riviera e Ulqinit” deri mĂ« 4 nĂ«ntor. Paraprakisht ishte caktuar afati  pĂ«r dorĂ«zimin e ofertave deri mĂ« 19 shtator. Pos shitjes sĂ« aksioneve, Ă«shtĂ« ofruar edhe dhĂ«nia me qira prej 90 vjetĂ«sh  tĂ« kompleksit tĂ« tokave nĂ« tĂ« cilĂ«n gjinden hotelet dhe objektet e tjera tĂ« kĂ«sja ndĂ«rmarrje ulqinake.  Aty Ă«shtĂ« pĂ«rfshirĂ« edhe lokacioni,... Vazhdo

September 20, 2011  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Shtyhet tenderi pĂ«r RivierĂ«n e Ulqinit
Tags: , , ,

Pushime ne Ulqin,Hotel Bellevue,Riviera e Ulqinit,Mali i Zi
Hoteli “Bellevue” – Riviera e Ulqinit Hoteli “Bellevue” e ka kapacitetin prej 702 shtretĂ«rish, e Ă«shtĂ« me tre depadansa: “Avalla”, “Borik” dhe “Cer”. Hoteli Ă«shtĂ« n kilometrin e katĂ«rt nga qendra e qytetit tĂ« Ulqinit, mu pranĂ« plazhit, ndĂ«rsa Ă«shtĂ« i rrethuar me njĂ« park tĂ« mrekullueshĂ«m dhe pyllin e pishave. Hoteli e ka plazhin e vet, restorantin, aperitiv barin, tarracĂ«n, diskotekĂ«n, sallĂ«n pĂ«r ushtrime force, ndrsa nĂ« qarkun e hotelit janĂ« edhe terrenet sportive: terrenet e tenisit dhe shkolla... Vazhdo
Klubi i Fudbollit Prishtina po zhvillonë përgatitjet në Ulqin
Ndeshjet miqĂ«sore ndihmesĂ« e madhe! KF Prishtina Ă«shtĂ« duke e realizuar etapĂ«n mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme tĂ« pĂ«rgatitjeve nĂ« rivieren e Ulqinit. Deri me sot janĂ« zhvilluar tri ndeshje miqĂ«sore, kryesisht me skuadra malazeze, kurse Prishtina pos fitoreve ka treguar formĂ« tĂ« lartĂ«. MĂ« i dalluari Ă«shtĂ« Isuf Llumnica, ka thĂ«nĂ« Naser Hyseni, udhĂ«heqĂ«s i ekspeditĂ«s sĂ« klubit kryeqytetas. TelefonatĂ« me Ulqinin Tash sa ditĂ«, tĂ« gjithĂ« futbollistĂ«t e PrishtinĂ«s, me tĂ« cilĂ«t disponon shtabi teknik dhe tĂ« cilĂ«t janĂ« kandidatĂ«... Vazhdo

February 26, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Klubi i Fudbollit Prishtina po zhvillonĂ« pĂ«rgatitjet nĂ« Ulqin
Tags: , , , , ,

Afër 104 punonjës do të largohen nga Riviera e Ulqinit
Sipas programit tĂ« ri tĂ« kursimit afĂ«rsisht 104 tĂ« punĂ«suar ne Rvieren e Ulqinit do ta lĂ«shojn ndĂ«rmarjen. KĂ«shtu bĂ«ri tĂ« ditur e perditeshmja gazeta Vijesti ku ashtĂ« konfirmuar largimi nga puna tĂ« 104 punĂ«torĂ«ve tĂ« RivierĂ«s sĂ« Ulqinit.. Kjo masĂ« vie pas raportimit tĂ« humbjeve tĂ« pĂ«rgjitshme tĂ« gjiganit Hotelier Riviera e Ulqinit.Reduktimi i personelit punonjĂ«s pjesĂ«risht do tĂ« ndohĂ« pĂ«rmes tĂ«heqjes sĂ« natyrshme, pjesĂ«risht duke reduktuar orarin e punĂ«s pĂ«r shumĂ« sish por nuk pĂ«rjashtohet as mundĂ«sia... Vazhdo
Kampi i tenisit në Ulqin 21 deri më 27 gusht
Federata e tenisit tĂ« KosovĂ«s (FTK) do tĂ« organizojĂ« kamp tĂ« tenisit pĂ«r grupmoshat e reja nĂ« Ulqin. Kampi do tĂ« mbahet nga 21 deri mĂ« 27 gusht, nĂ« tĂ« cilin do tĂ« marrin pjesĂ« 20 tenist nga gjithĂ« KosovĂ« tĂ« moshĂ«s 10 deri 16 vjeçare. Kampi do tĂ« mbahet nĂ« klubin e tenisit “Bellvue” nĂ« Uqlin qĂ« ka 7 terrene tĂ« tenisit me sipĂ«rfaqe tĂ« dheut. UdhĂ«heqĂ«si i kampit Ă«shtĂ« Jeton HadĂ«rgjonaj, trajner i licencuar, ndĂ«rsa me tenistĂ«t e rinj do tĂ« punojnĂ« edhe trajnerĂ«t, Burim Çitaku, Arsim Haxhishabani dhe... Vazhdo

August 17, 2010  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Kampi i tenisit nĂ« Ulqin 21 deri mĂ« 27 gusht
Tags: , , , , , , , ,

Page 1 of 212