Rona Nishliu

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Votoni per Rona Nishliun ne faqen zyrtare te Eurovizionit
Eurovizion ka hapur nje votim per te gjithe votuesit nga interneti . Kush kenge duhet te fitoj kete vit Eurovizion? Rona Nishliu mban vendin e pare deri tani: Linku i votimit eshte ky: http://www.eurovisionstar.com/5-which-country-will-win-the-2012-esc-vote-now Votoni qe te fitojme dhe ne per here te pare Eurovizion . E meritojme ! Luftë komentesh në youtube nga Serbë dhe Shqiptarë Në videon e youtube të hedhur nga kanali zyrtar i Eurovizion, duket se nuk kanë të reshtur komentet nga Shqiptarë dhe Serbë te cilët shahen me... Vazhdo

May 24, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Votoni per Rona Nishliun ne faqen zyrtare te Eurovizionit
Tags: , ,

Rona Nishliu në finale të Eurovision – Video
Përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Evropian të Këngës – Eurovision, Rona Nishliu, është kualifikuar në finalen e këtij evenimenti që po zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit. Rona, e cila ishte e pesta në renditje, gjatë performancës së saj në natën e parë gjysmëfinale, mbizotëroi skenën dhe transmetoi ndjenja te publiku me një interpretim mjaft emocional, ndërsa mori ovacione për vokalin e jashtëzakonshëm. Ajo e meritoi kualifikimin, ishte e mrekullueshme, ndërsa zëri i saj bëri që salla të shpërthente... Vazhdo

May 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rona Nishliu në finale të Eurovision – Video
Tags: ,

Rona Nishliu sjell klipin e këngës “Suus”
Këngëtarja Rona Nishliu, e cila pritet ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, ka publikuar klipin e këngës “Suus”. Videoklipi i kësaj kënge është realizuar këto ditë dhe është mjaft bukur i punuar. Regjia e videos është bere nga regjisori i suksesshëm Bekim Lumi si dhe realizimi nga kompania Koperativa, ndërkaq vepra është prodhim i RTSH-se.  Vazhdo

March 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rona Nishliu sjell klipin e këngës “Suus”
Tags: , , , , , , ,

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Rona Nishliu ndahet nga i dashuri?!
Rona Nishliu raportohet se është ndarë nga i dashuri i saj me të cilin ishte në lidhje, për më shumë se tetë vite. Shprehja “…dhe ata jetuan të lumtur” duket se nuk i ka shkuar për shtat këngëtares Rona Nishliu. Siç shkruajnë mediat kosovare, këngëtarja ka pak ditë që është ndarë nga djali, që ia mori zemrën për tetë vite me radhë. Xhelozia apo kërkesa për martesë që nuk është miratuar, thuhet se kanë qenë arsyeja për ecjen e tyre në drejtime të ndryshme. Balkan web #gallery-1 { margin:... Vazhdo

November 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rona Nishliu ndahet nga i dashuri?!
Tags: