Rosela Gjylbegu

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rosela Gjylbegu: Rruga e zemres ia arriti qellimit
Ky moment i kujton kohën kur një vit më parë ajo përgatitej për të marrë pjesë në Festivalin “Kënga Magjike”. Sot ndihet vërtet fatlume jo vetëm për çmimin e parë që i dha dueti me këngëtaren Eliza Hoxha, me “Rruga e zemrës”, por edhe sepse ajo këngë është kthyer në një hit. Kjo gjë e bën që të jetë edhe më e matur në sipërmarrjet e reja. Më tej, këngëtarja Rosela Gjylbegu ndan me ne sot emocionet e kësaj vere por edhe përditshmërisë së saj në punën në Kuvend. Rosela, si ka qenë kjo... Vazhdo

September 7, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rosela Gjylbegu: Rruga e zemres ia arriti qellimit
Tags:

Rosela Gjylbegu: Është herët për martesë
S’dua më të dashuroj”, kjo është kënga më e re e këngëtares shkodrane Rosela Gjylbegu. Por, padyshim që teksti i këngës nuk ka të bëjë asgjë me këngëtaren, aq më tepër kur është shkruar nga dikush tjetër. Kënga mban vulën e Adrian Hilës, kompozitori dhe tekstshkruesi i njohur, i cili është një nga bashkëpunëtorët e denjë të Roselës. Rosela ka marrë pjesë edhe në një tjetër aktivitet artistik. Ajo ka pozuar për një agjenci fustanesh të nusërisë, duke nxjerrë në pah akoma më shumë bukurinë... Vazhdo

May 8, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rosela Gjylbegu: Është herët për martesë
Tags:

Rosela Gjylbegu: S’dua me te dashuroj
Në fakt, nuk është fjala personalisht për Roselën, e cila edhe pse është singël, më vonë dashuria për të mund të trokasë. Vëmendja përqendrohet këtu tek kënga më e fundit e këngëtares me titull: ‘S’dua më të dashuroj’. Dhe, miqtë dhe të gjithë ata që e kanë dëgjuar, e kanë komplimentuar Roselën për këngën, me ‘kritikën’ e vetme se kënga është pak e trishtë, por nëse thellohesh, teksti është shumë i vërtetë. Rosela i sqaron të gjithë se, bëhet fjalë veç për një këngë, ku kryesorja... Vazhdo

April 25, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rosela Gjylbegu: S’dua me te dashuroj
Tags:

Eliza Hoxha me kangën e saj të re “Rruga e zemrës”fitoi në “Kënga Magjike”
Eliza magjike Eliza Hoxha tregon për këngën e saj të re “Rruga e zemrës”, me të cilën fitoi në “Kënga Magjike”. Eliza Hoxha në bashkëpunim me këngëtaren nga Shqipëria, Rosela Gjylbegu kanë arritur të fitojnë zemrat e adhuruesve, por edhe te këngëtarëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike”. Këngëtarja kosovare, e cila shumicën e kohës së saj e kalon në studio, thotë për Rozë se është e kënaqur me realizimin e kësaj kënge. Ajo shton se nëpërmes këngës tregon atë çfarë ajo ka në zemër… Rozë:... Vazhdo

December 11, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Eliza Hoxha me kangën e saj të re “Rruga e zemrës”fitoi në “Kënga Magjike”
Tags: , ,

Eliza Hoxha dhe Rosela Gjylbegu fituese të “Këngës magjike”
Ka përfunduar të shtunën në mbrëmje aktiviteti i rëndësishëm i muzikës së lehtë shqiptare “Kënga magjike 2009”. Sipas votimeve nga vetë këngëtarët, vendi i parë u takoi këngëtarëve Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu me këngën “Rruga e zemrës”, teksti nga Eliza dhe muzika Darko Dimitrov. Të emocionuara dhe në një atmosferë tejet të ngrohtë, këngëtarja Eliza u shpreh se “Ky është një çmim tepër i rëndësishëm për karrierën time”. Ndërsa Gjylbegu, mes ovacioneve nga publiku, që pothuaj... Vazhdo
Arjon Muca : Rosela ishte gjëja më e rëndësishme
18/03/09 00:25 Ti ke akoma ndjenja për Roselën!”- i ka thënë Mesida Arjonit, në dhomën e surprizave, kur ai harroi ta cilësonte atë si ish-të dashurën e tij, por u shpreh “e dashura ime Rosela”. Sipas saj, kjo tregonte që në mënyrë të pandërgjegjshme, ndjenjat e tij për të. Ai i tha se Rosela kishte qenë gjëja më e rëndësishme e jetës së tij. Arjoni shtoi se kishte patur shumë femra në jetën e tij, por Rosela kishte qenë e vetmja që ai kishte kuptuar se e donte. Sipas tij ishte e mrekullueshme ndjesia... Vazhdo
Rosela pretendente për çmimin “Kënga Magjike”
Këngëtarja e njohur shqiptare Rosela Gjylbegu është njëra ndër pretendentet për të fituar çmimin kryesor të spektaklit “Kënga Magjike”. Ajo është duke konkurruar në këtë festival me këngën “Tjetra”, një këngë kjo që është duke u pëlqyer shumë nga publiku shqiptarë. Ndërkaq, një burim i gazetës Express nga Tirana ka thënë se Rosela është njëra ndër pretendentët kryesore për çmim dhe është shumë afër marrjes se tij. “Ajo po shkon me hapa të sigurt drejt fitores, por duhet pritur rezultatin... Vazhdo

November 18, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rosela pretendente për çmimin “Kënga Magjike”
Tags: