Rovena Dilo

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Rovena Dilo: Martesa, destinacioni i enderruar
Është dashuria që e kalon kohën dhe hapësirën. Ndaj “fundi i botës” në një tekst kënge për disa mund të tingëllojë ekstreme, po për këngëtaren Rovena Dilo është përbetimi më i ndjerë nëse në këtë jetë dashuron me shpirt. I ka shkruar vetë vargjet e këngës “Përtej kohës” që i dedikohen asaj ndjenje që shëtit si frymë mes njerëzve. Edhe pse ka konkurruar në Festivalin e Këngës në RTSH, Rovena tregon se destinacioni i këngës ishte për të realizuar klip të veçantë me muzikën lirike të... Vazhdo

June 5, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rovena Dilo: Martesa, destinacioni i enderruar
Tags:

Rovena Dilo këngëtare, valltare dhe poete
Magjia e saj në skenë është e hershme, sa edhe talenti i lindur. Është njëri nga zërat më të spikatur të muzikës së lehte shqiptare. Bëhet fajlë për Rovena Dilon, e cila ka ngjitur skenën shqiptare në vitin 1993 në “Këngët e Stinës”. Aty ajo fitoi suksesin në botën muzikore, çka do të ishte edhe garancia për një karrierë të gjate, në fushën e këngës. Rovena është diplomuar për gjuhë-letërsi, mirëpo pasioni i fshehur për këngën ishte mbizotërues. Megjithatë si një artiste e kompletuar,... Vazhdo

December 19, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rovena Dilo këngëtare, valltare dhe poete
Tags:

Rovena Dilo martohet !!!
Këngëtarja e m i rënjohur Rovena Dilo është martuar. Nuk është aspak një thashethem urban, por një lajm mëse i vërtetë. Pak muaj më parë ajo i ka dhënë fund beqarisë dhe ka nisur jetën e re duke kurorëzuar lidhjen e saj të dashurisë me ish futbollistin e njohur Florian Riza. Nuk ka qenë një dasmë në fakt. Çifti ka bërë celebreimin në bashki dhe kanë shkëmbyer unazat duke i premtuar njëri-tjetrit dashuri të përjetshme. Vetë këngëtarja është përpjekur ta mbajë sa më të fshehtë këtë, por “Bluetooth”... Vazhdo

March 9, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: ,