Rozana Radi

Fest 25, një spektakël shumëngjyrësh në New York
(Festivali i 25-të i ngjyrave etnografike, këngëve e valleve të gurrës burimore popullore mbarëshqiptare) Klajd Kapinova LEHMAN COLLEGE. Sot jemi në Lehman Center for the Performing Arts, Bronx, NY. Si çdo vit, java e parë e muajit nëntor 2015, ka filluar në New York me temperatura të ulëta, por jo që të pengojë lëvizjen lirshëm të makinave drejt qytetit, ku jetojnë bashkëatdhetarët tanë. Këtu gjendet Kisha dhe Qendra Kulturore, ku mblidhen rregullisht bashkatdhetarët shqiptarë nga tre shtetet: New York, New... Vazhdo

March 29, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Rozana i thotë Rovenës: Ti kërkon famë në kurrizin tim
Eh, nuk marrin kurrë fund zënkat mes artistëve! Rozana-Rezarta, Rozana-Rovena, e kështu debatet për profesionalizimin apo xhelozinë e njërës apo tjetrës vijojnë pafund edhe pse nuk merret vesh se kush ka qenë iniciatore.   Ndërkaq, dy ditë më parë, në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit, e ftuar për klipin e saj më të ri, Rovena është pyetur nga moderatori, nëse do ta mallkonte apo jo Rozanën, që t’i çahej silikoni që ajo ka vendosur në gjoks pak muaj më parë. “Unë nuk mallkoj njeri”,... Vazhdo

March 23, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana i thotë Rovenës: Ti kërkon famë në kurrizin tim
Tags: ,

Rozana Radi ekzalton publikun me gjoksin në shesh
Që nga festivali “Kënga Magjike”, Rozana Radi dhe Ramadan Krasniqi (Dani) janë bërë çift edhe nëpër koncerte, ku i ftojnë në gjithë vendet ku jetojnë shqiptarët. Përveç duetit, i cili akoma sot e kësaj dite dëgjohet me kënaqësi, ata argëtojnë publikun edhe me këngë të tjera të cilat i kanë realizuar dhe më herët të cilat po ashtu janë hite. Dani është shumë i njohur në Kosovë për muzikën dhe zhanrin të cilin e kultivon prej disa vitesh, kurse Rozana u bë e njohur atje edhe falë pjesmarjes në... Vazhdo

March 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi ekzalton publikun me gjoksin në shesh
Tags: ,

Rozi merr Shpatin, tërbohet lokali
E lirshme si gjithmonë, Rozana Radi e cila ka ngritur “Flaresin” në këmbë me performancën e saj, ka bërë të ngrihet nga vendi dhe Shpat Kasapin e ndrojtur. E kush mund t’i rezistonte Rozit në ato momente. Ajo ka marrë mikrofonin dhe pa një e pa dy e ka bërë Shpatin të ngjitet në skenën e vogël bashkë me të. Sigurisht që dueti ishte i paparë, madje sugjerimi ynë është ta bëjnë me të vërtetë realitet këtë. BalkanWeb  Vazhdo

March 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozi merr Shpatin, tërbohet lokali
Tags: ,

Rozana bëhet sërish bionde
Në harkun kohor të 1 muaji këngëtarja Rozana Radi është kthyer nga bionde, në flokëkuqe, për t’u rikthyer sërish vetëm pak ditë më parë në bionde. Ka qenë një nga koncertet e saj të fundjavës që e ka sjellë Rozin të ndryshuar sërish në sytë e publikut. Është njohur gjithmonë për eksperimentet e vazhdueshme që bën me look-un, ama këtë herë i ka kaluar kufijtë. Kurrë më parë s’kishte ndërmarrë ndryshime në një kohë kaq të shkurtër. Në harkun kohor të 1 muaji këngëtarja Rozana Radi është... Vazhdo

January 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana bëhet sërish bionde
Tags:

Rozana Radi pres të fitoj gjyqin me Rezarta Shkurten
Viti 2010 ka qenë i mbushur me shumë angazhime për të. Duke filluar nga shfaqjet teatrale, pjesëmarrja në “Vip Shpija”, “Maratona e këngës popullore”, “Kënga Magjike”, ture në Shqipëri, Amerikë, e kudo ku ka shqiptarë. Megjithatë veç kësaj ka pasur edhe ngjarje jo fort të këndshme, por që megjithatë kanë lënë gjurmë gjatë këtij viti për të. Teksa e pyesim lidhur me atë që pret t’i realizohet gjatë 2011, Rozana përgjigjet: “Pres të më ndodhin shumë surpriza. Kam shumë të reja për publikun... Vazhdo

January 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi pres të fitoj gjyqin me Rezarta Shkurten
Tags: ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Fjolla Morina : Ju rrëfej natën e tmerrit kur pashë dhunën mes Rezartës dhe Rozanës
Ngjarja e fillimjavës ku Rezarta Shkurta dhe Rozana Radi përfunduan në dhunë fizike, tërhoqi jo pak vëmendjen e publikut. Nuk është diçka e zakontë  që vajza të spektaklit të rrihen me njëra-tjetrën, ndërkohë që dihet mirë se xhelozia mes tyre në përgjithësi nuk mungon kurrë. Tashmë, gjithë kjo histori është marrë në duar të drejtësisë ku të dyja vajzat në kallëzimin e tyre pretendojnë se janë dhunuar prej tjetrës. Por ka qenë edhe një person i katërt i përfshirë disi në këtë ngjarje, paçka... Vazhdo

December 13, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fjolla Morina : Ju rrëfej natën e tmerrit kur pashë dhunën mes Rezartës dhe Rozanës
Tags: , ,

Nipi i Enverit padit në gjyq Rozana Radin, Rezarta Shkurta: Ajo më urren, ka fiksim Ermalin
Nëse menjëherë pas takimit fatal mes dy këngëtareve, ka qenë Rezarta më e predispozuar për të treguar detaje të ngjarjes në një intervistë të detajuar në gazetën “Panorama”, Rozana Radi, nga ana tjetër, ka preferuar të tregohet e rezervuar duke pohuar për gazetën tonë se çdo detaj të ngjarjes ajo e ka përshkruar në polici dhe nuk dëshiron të japë më shumë shpjegime në gazeta, duke mos lënë pa komentuar edhe gjendjen e saj të rënduar fizike, ku sipas saj me syrin e majtë nuk arrin të shohë... Vazhdo
Dekolteja shpërthyese e Rozit dhe Çiljetës
Konkurrente të forta ëëëëë, përsa i përket jo vetëm këngëve por edhe madhësisë së gjoksit, edhe pse ndryshojnë nga stampa “Made in” dhe “Hand made”. Gjatë performancës së Çilit u vu re se i kishte dalë paksa njolla e kaftë e gjoksit, ndërsa Rozana edhe pse ka mundur ta mbulojë, ka nxjerrë rreth 80 për qind të tyre në sipërfaqe. Dy bombat e Këngës Magjike falë edhe performancës së tyre kanë korrur sukses të paparë në këtë event kulturor. Balkan Web #gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2... Vazhdo

December 1, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dekolteja shpërthyese e Rozit dhe Çiljetës
Tags: , , ,

Page 2 of 41234