Rozana Radi

Rozana dhe Greta, sherr për pikët te “KM”, mashtrojnë njëra-tjetrën
Vajzat mesa duket kishin rënë dakord që të votonin njëra-tjetrën, por në momentin që kanë thënë pikët, në fakt asnjëra nuk e kishte votuar tjetrën. Ajo që shohim në netët e një festivali, në fakt është vetëm maja e ajzbergut në krahasim me atë që ndodh mbrapa kuintave të tij, por sidomos mbasi ulet sipari i evenimentit. Kështu ka ndodhur edhe mbas natës finale të festivalit “Kënga Magjike”. Edhe pse gjithsecili duhej të votonte kolegët dhe votat duhet të ishin tërësisht një mendim personal, përsëri... Vazhdo

November 27, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana dhe Greta, sherr për pikët te “KM”, mashtrojnë njëra-tjetrën
Tags: ,

Rozana Radi, skena hot gjatë turneut në Amerikë
Rozana Radi, këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, ka qenë për një udhëtim-maratonë në Shtetet e Bashkuara, ku objektivi kryesor ishin koncertet në të cilat ishte e ftuar. New York, Chikago, Detroit… dhe Rozi sigurisht krahas punës nuk ka lënë pa vizituar dhe vendet më të spikatura të kontinentit tjetër. Në faqen e saj të facebookut, shkruan me shumë humor për vizitën që kishte bërë te statuja e lirisë; sot po vizitoja statujën e lirisë…u desh të merrja një anije për të shkuar deri atje dhe... Vazhdo

November 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi, skena hot gjatë turneut në Amerikë
Tags: , , ,

Rozana Radi, puthja e parë në publik me të dashurin britanik
Një javë më parë, në skenën e të “Dielës shqiptare” kërceu “Valsin e tradhtisë” e veshur si nuse, në duet me këngëtarin e mrekullueshëm kosovar, Ramadan Krasniqi. E ndërsa në këngë ajo interpretonte një vuajtje dashurie, paçka se shkëlqente me veshje nuseje, në të vërtetë, Rozanën, tjetër kërcim e priste në darkë. Ai do të ishte kërcimi i dashurisë, jo i tradhtisë. Pasi mori të gjitha duartrokitjet e publikut për një këngë shumë të bukur të kompozuar nga Adrian Hila, Rozana kishte planifikuar... Vazhdo
Rozi Radi përsëri në luftë me Rezi Shkurtën
Gjatë pjesëmarrjes në reality show-n kosovar “VIP shpija”, dy këngëtaret Rozana Radi dhe Rezarta Shkurta, nga mikesha shumë të ngushta u kthyen në rivale të përjetshme… Ky rivalitet duket se do të forcohet edhe më shumë gjatë këtij edicioni të 12-të të festivalit “Kënga Magjike”, ku të dyja këngëtaret janë konkurrente. Rezarta do të prezantohet në këtë edicion me një këngë të Pirro Çakos, ndërsa Rozana vijon të mbetet besnike e kompozitorit Adrijan Hila. Pas suksesit të vjetshëm me këngën... Vazhdo

September 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozi Radi përsëri në luftë me Rezi Shkurtën
Tags: ,

Rozana Radi: Ndalohet nga policia gjatë koncertit në Velipojë
Vera është sezoni i pushimeve për shumicën, por ai i punës për këngëtaret shqiptare. Është koha kur pjesën më të madhe këngëtarët e kalojnë në makinë për të shkuar nga një plazh në tjetrin, sipas axhendës së koncerteve. Nuk bën përjashtim në këtë pikë as këngëtarja Rozana Radi, e cila këtë verë ka pasur një bum koncertesh nga jugu në veri të vendit. Por, përveç lodhjes së rrugës, performancave në orët e vona të mbrëmjes dhe gëzimit që mund të të falë ndonjë orë plazhi gjatë orareve... Vazhdo

August 26, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi: Ndalohet nga policia gjatë koncertit në Velipojë
Tags:

Sa kushton nje nate me Rozana Radin? 100 000 €uro?
Sa do te kushtonte nje nate me Rozin? 100000 euro sipas nje komentuesi anonim ne nje nga fotografite e Rozanes te albumi i Galeria Shqiptare. Komentin mund ta gjeni duke klikuar KETU 100000 euro veq nje nat me ty Me kete s’po themi se Rozana eshte ne ankand, por shume e admirueshme kjo shume eurosh, duke pasur parasysh se behet fjale vetem per nje nate. vipat.info #gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img... Vazhdo

August 16, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Rozana Radi ben operacion plastik
Rozana Radi sjell për të gjithë lexuesit një lajm dhe disa foto po aq ekskluzive. Gjatë gjithë karrierës së saj ka luajtur rolin e vajzës moskokëçarëse, andaj dhe suksesin e ka pasur me ‘kile’. Prej kohësh në qarqet e gazetarëve rozë, qarkullonte lajmi se Rozana Radi, ka bërë gjoksin operacion, por pak prej tyre morën guximin ta publikonin me të madhe këtë lajm. Megjithatë, diçka u përfol faqeve të revistave a gazetave. Kur e pa Rozi, që ky lajm po merrte formë, vendosi që gjithë të vërtetën në lidhje... Vazhdo

July 4, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi ben operacion plastik
Tags:

Rozana Radi rikthehet në teatër si një Ofeli
Këngëtarja dhe aktorja Rozana Radi, ka vendosur që këtë verë t’u përkushtohet maksimalisht të dy profesioneve të saj. Pas kaq muajsh mungesë ajo do t’i rikthehet këtë fund qershori skenës së teatrit, këtë herë në rolin e Ofelisë, tek tragjedia “Hamleti”. Për të na e provuar edhe më mirë këtë, Rozana, në profilin e saj në rrjetin facebook.com ka vendosur foton që ne po ju paraqesim, në të cilën shkruhet mjaft qartë titulli i tragjedisë, në të cilën ajo do të marrë pjesë. Siç... Vazhdo

June 16, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi rikthehet në teatër si një Ofeli
Tags:

Ingridi dhe Rozi, puthje senzionale lesbiane
Kur Madonna dhe Britney Spears u puthën në skenë në vitin 2003, lajmi do të shokonte gjithë rruzullin. Për hir të së vërtetës, të tilla skupe sensacionale yjet i provokojnë vetë. Në këtë shembull duket se ecin edhe artistët shqiptarë. Ingrid Gjoni dhe Rozana Radi na dëshmojnë të njëjtën gjë. Dy këngëtaret janë puthur gjithë qejf në buzë me njëra-tjetrën në sy të gjithë tëm ftuarve në ditëlindjen e mikeshës së tyre, Çiljeta Xhilaga. Një tentativë kjo për të bërë show dhe për të tërhequr... Vazhdo

February 10, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ingridi dhe Rozi, puthje senzionale lesbiane
Tags: ,

Rozi e ka fiksim një gjoks si të Çilit
Gjithmonë është shprehur në intervista të ndryshme se pjesa e trupit te cilin do ta ndryshonte me shumë dëshirë do të ishte gjoksi pasi ëndërron që ta ketë disa numra më të madh. Madje jo rrallë ka qenë gati për të mbajtur frymën në klinikën më të parë për ta bërë këtë ëndërr realitet. Por deri tani mesa duket nuk është bindur akoma se duhet ta ndërmarrë këtë hap. Rozana Radi, këngëtarja dhe aktorja e njohur, e ka fiksim gjoksin e madh. Edhe pse për sytë tanë ajo pjesë e trupit është totalisht... Vazhdo

November 26, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozi e ka fiksim një gjoks si të Çilit
Tags:

Page 3 of 41234