Rozana Radi

Roizy dhe Noizy, çift edhe në festa
Një çift që mesa duket u shkon edhe miqësia. Rozana Radi dhe reperi Noizy dalin bashkë jo vetëm në klip, por edhe kur janë të ftuar në festa apo party të ndryshme, siç ka qenë të hënën në mbrëmje festa e organizuar nga kolegia dhe mikesha e tyre, Anjeza Branka. Edhe pse kanë diferencë në moshë me njëri-tjetrin ata duket se e gjejnë gjuhën e përbashkët për të qenë në shoqërinë e njëri-tjetrit. Rozana e veshur me një fustan bojë qielli dhe Noizy si gjithmonë me veshje reperi kanë qëndruar pothuaj gjithë... Vazhdo
Zbulohet sekreti … Çfarë i mban lidhur Rozin dhe Noysin?
Koopertinë Jeta shpesh herë ka qënë e pabesueshme për të. Shumë e personifikojnë me një kuti çokollatash. Disa të tjerë e ngjasojnë me një pasqyrë së cilës po nuk i qeshe nuk do të qeshë kurrë. Kurse vetë Rozana e ngjason me një spektakël teatri. “Një ditë u gjenda përpara një publiku dhe fillova të luaj komedinë time” shprehet ajo. Kam bërë ç’është e mundur në jetë që spektakli të jetë një ëndërr dhe në fund kur të binte sipari shpresoja të merrja duartrokitjet e publikut. Sepse... Vazhdo

September 7, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (4)
Tags: ,

Rozi, klip të nxehtë në jaht luksoz me reperin Noizy
Me një veshje shumë të veçantë që herë duket si sirenë dhe herë si zonjushë aristokrate do të shfaqet në klipin më të ri, xhirimet e të cilit sapo kanë përfunduar në Maqedoni. Edhe këtë herë një bashkëpunim interesant i Rozana Radit me reperin bukurosh, që njihet si Noizy më këngën “Mr. Yesterday”. Momenti më i bukur i klipit është xhirimi i dy artistëve në një jaht luksoz. Pas bashkëpunimit të një viti më parë më këngën “Fly”, dy këngëtarët i rikthehen bashkëpunimit. Kënga me tekst... Vazhdo

August 10, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (6)
Tags: ,

Rozana Radi martohet
Që në fillimet e lidhjes është munduar me doemos që ta kundërshtojë duke ruajtur me fanatizëm ‘sekretin’ duke mos dashur më të flasë për jetën e saj private. Shumë shpesh për këtë gjë ajo ka zënë një vend të caktuar në faqet rozë të gazetave ndërsa gjithmonë në fokus kanë qenë të dhënat më të fundit nga jeta sentimentale. Tashmë për të gjithë është bërë i njohur në një mënyrë në tjetrën, djali nga Shkodra me emrin Edi që ka fituar prej kohësh zemrën e këngëtares Rozana Radi ndërsa... Vazhdo

June 2, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi martohet
Tags: , , , , ,

Fejohet Rozana Radi?
E di! E di! Po mendoni…he mo sa here do e fejoni Rozanen? Sa here kengetarja shoqerohet me dike…kabum! E fejojne.Po kete here me duket se lajmi eshte me serioz, e nese gjerat nuk ndryshojne ne momentin e fundit (largqofte lol) Rozana mund te na kthehet nga Belgjika me unaze ne dore. Oh po! Harrova te ju them, se “i fejuari” i Rozanes flitet te jete nje shqiptar nga veriu i Shqiperise i cili prej kohesh jeton ne Belgjike dhe qe tashme e ka bere propozimin pritet vetem konfirmimi nga ana e kengetares.Duke shpresuar qe ky lajm te... Vazhdo
Rozana Radi në ‘Grande Fratello’
Prej kohësh njihet si një vajzë çapkëne, që gjithmonë dëshiron të çojë deri në fund atë që merr përsipër duke patur shumë ëndrra që pret t’i realizojë. Dëshira të mëdha që shpesh hasin në vështirësi por përsëri ajo nuk ndalet. Kjo është Rozana Rasi, e njohur nga të gjithë miqtë si Rozi e cila për “Bluetooth” rrëfen zhvillimet më të fundit rreth jetës së saj dhe ju sigurojmë se janë vërtet interesante. Rruga që ka ndërmarrë për t’iu nënshtruar një operacioni plastik e ka bërë që... Vazhdo

November 7, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi në ‘Grande Fratello’
Tags:

Page 4 of 41234