Rrezart Cungu

Rrezart Cungu fitues i turneut ne Kroaci
Federata e tenisit në Kroaci organizoj turneun të kategoris 16 vjeçar në Ogulin. Nga Mali i Zi morrën pjes Rrezart Cungu nga Ulqini dhe Maksim Miqkoviq nga Nikshiqi. Rrezarti në xhiron e parë u takua me Marko Shushanj. Rrezarti fitoj me rezultatin 6:0 6:1. Në çerek-finale u taku me Dominik Horvat. Rrezarti triumfoj përsëri me të njëjtin rezultat (6:0 6:1). Me Filip Shepiq u takua në gjysëm-finale. Djaloshi nga ulqini e befasoj kroatin me rezultatin 6:0 6:0. Kundërshtari i Rrezartit në finale ishte Luka Veseliq. Rrezarit... Vazhdo

March 15, 2013  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu fitues i turneut ne Kroaci
Tags: ,

Rrezart Cungu fiton vendin e tret në Gotenburg të Suedisë
Javën e kaluar u organizua turneu i tenisit në Gotenburg të Suedis. Turneu ishte i nivelit europian dhe i kategoris të lart. Mbi 200 fëmijë u paraqitën të marrin pjesë në këtë turnej, por numri ishte i limituar vetëm për 32 garus. Mborrën pjesë vetëm më të mirët. Njëri nga ato ishte edhe tenisti nga Ulqini, Rrezart Cungu. Për Rrezartin ishte një sfidë e madhe sepse shtresa e fushave ishte më ndryshe se fushat që Rrezarti ka luajtur deri sot. Rrezarti shprehet: “Fusha e tenisit ishte shumë më ndryshe. Prandaj... Vazhdo

December 6, 2012  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu fiton vendin e tret në Gotenburg të Suedisë
Tags: , , , , ,

Ivanisheviq: Rrezarti të rënditet në Top 50 të tenisit europian
Ivanisheviq: Synimi ynë, renditja në ‘’Top 50’’ të tenisit europian Trajneri i Rrezart Cungut, kroati Zoran Ivanisheviq, shprehet shumë i kënaqur me lojën dhe sukseset e deritashme te nxënësit të tij. Ai thotë që tëgjitha planet për këtë vit i kanë realizuar. Ivanisheviq vlerson që qëllimi ishte që Rrezarti në vitin 2012 të jetë në mesin e 200 tenistëve më të mirë europian në kategorin e tij. Por Rrezarti ja arriti të rënditet në vendin e 148 të nivelit europian. Vitin e ardhshem Rrezarti do të... Vazhdo

November 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Ivanisheviq: Rrezarti të rënditet në Top 50 të tenisit europian
Tags: , , , ,

Vendi i dyte per Rrezart Cungun
Federata e tenisit e Shqipëris organizoj turneun e hapur “Pavarësi” me rastin e 100 vjetorit të Shqipëris si shtet i pavarur. Në këtë turej morrën pjesë tenistët shqiptar nga rajoni. I ftuar ishte edhe Rrezart Cungu nga Ulqini. Edhe pse Rrezarti është vetëm 14 vjeç, federata e Shqipëris vendosi që ta ftoj Rrezartin sepse ato janë të mendimit që është lojtar që premton shumë. Në raundin e parë Rrezarti u takua me Meidonin nga Tirana. Rrezarti e fitoj me rezultatin 6:0 6:0. Kundershtari ne raundin e dytë... Vazhdo

November 15, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Vendi i dyte per Rrezart Cungun
Tags: , , ,

Rrezart Cungu në Larnaca – Cyprus Juniors Cup 2012
Me daten 22 deri 26 tetore u mbajt turneu i tenisit ne nivelin Europian ne Larnaka te Qiprit. Turneu ishte per grupmoshat deri 14 vjec per junior, dhe morren pjes mbi 50 femij. Ne kete turne morri pjes edhe ylli I ri I tenisit ne Male te Zi Rrezart Cungu nga Ulqini. Ne raundin e par u takua me Menelaos EFSTATHIOU nga Qipri (7-6 5-7 6-2 ). Michele Lorenzo IFTIMIE nga Italia ishte kundershtari ne xhiron e dyte i Rrezartit. Meci perfundoi  me rezultatin 6-3 6-3 per Rrezartin. Ne cerek – finale luajti me Bernie SCHRANZ nga Austria,... Vazhdo

October 25, 2012  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu në Larnaca – Cyprus Juniors Cup 2012
Tags: , , , , , ,

Cungu fitues i turneut të tenisit “Plantazha Cup” për juniors U14 në Podgoricë
Të shtunën dhe të dielen më 06 – 07.08.2012 në Podgoricë u mbajt turneu i kategorisë së parë të  tenisit për juniorë të moshës deri në 14 vjeq. Ne kete Turne morren pjes afer 45 garues prej gjithe qyteteve te Malit te Zi. Qytetin e Ulqinit e përfaqësojë Rrezart Cungu i klubit të Tenisit Bellevue. Kundershtari  i pare i Rrezartit ishte Milan Shebek (9-0). I dyti me radh ishte Stefan Dragoviq (9-2). Ne cerek finale e muajti Igor Dabanoviqin (9-0). Ne gjysem finale u takua  me  Bodin Aleksiq (6-1, 6-2). Me Maksim... Vazhdo

October 9, 2012  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Cungu fitues i turneut të tenisit “Plantazha Cup” për juniors U14 në Podgoricë
Tags: , ,

Vendi i pare ne turneun evropian per Rrezart Cungun
Javën e fundit në Podgoric u mbajt turneu i tenisit të nivelit Evropian. Në këtë turnej, morrën pjes 32 djelmë dhe 32 vajza nga tegjitha shtetet e Evropes. Nga Mali i Zi morri pjes Rrezart Cungu. Rrezarti në singël mbrriti deri ne çerek-finale, duke fituar Aleksa Daskaloviq (6:0; 6:0), Igor Hajdukoviq (6:2; 6:0), ndërsa humbi nga reprezentuesi kombëtar i sërbis Milosh Radenkoviq (4:6; 3:6). Rrezarti bashkë me partnerin e ti Renzo Paro nga Kroacia, u shpallën të parët në dubël. Kundërshtarët e parë ishin Stefan Dragoviq... Vazhdo

August 18, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Sporti / Sport :: Comments Off on Vendi i pare ne turneun evropian per Rrezart Cungun
Tags: ,

Rrezart Cungu triumfon në Zagreb
Në turneun shtetëror të Kroacis, i cili u mbajt në Zagreb, morri pjesë edhe 13 vjeçari nga Ulqini, Rrezart Cungu. Edhe pse turneu ishte i dedikuar kategorisë 16 vjeçare, Rrezarti pati sukses të madhë. Ai u shpall fitues i këtij turneut ku gjat 5 ndeshjeve që kishte, humbi vetëm një set. Lojtarët te cilët i mposhti Rrezarti ishin Filip Kozloveq (6:0, 6:0), Hrvoje Plukaveq (6:1, 6:1), Noa Poklepoviq (6:2, 1:0) i cili e dorzoi lojën për shkak te lëndimit, Luka Ninçeviq (6:1, 6:4) dhe Marko Povolnjak (3:6, 6:2, 6:1). Federata... Vazhdo

June 30, 2012  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Rrezart Cungu triumfon në Zagreb
Tags: , , ,

Rrezart Cungu kampion i Malit te Zi
Pa i mbushur 14 vjeç,Rrezart Cungu dual fitues në turneun shtetnor të Malit të Zi për grupëmosh derin në 16 vjeç që u mbajt në Podgoricë. Në klubin e tenisit “As” me 2 dhe 3 Qershor Rrezarti doli i pari duke u shpallur njëherit edhe kampioni i Mal të Zi deri në moshën 16 vjeçare. Këtë e arriti duke fituar 4 ndeshje që ishin : Danilo Lalic (6-0, 6-1), Genc Selita (6-1, 6-1), Stefan Radenoviq (6-2, 6-4) dhe Dejan Kovaç (6-2, 4-6, 3-0) i cili në fund e dorëzoi ndeshjen. Vet fakti që Rrezarti ende nuk i ka mbushur... Vazhdo
Ulqini nikoqir i Turneut  Ndërkombëtar i Tensiit “ Cungu Open 2012”
Gjekë Gjonaj Turneu Ndërkombëtar i Tenisit” meshkuj-femra “ Cungu Open 2012”  i cili  u hap mbrëmë në Plazhin e Madh në Ulqin, në prani të një numri të madh dashamirësh të këtij sporti dhe personalitetesh  të shquara kulturore e politike, tuboi afro 100 tenistë nga 16 shtete të ndryshme të botës.  Kryetari i Klubit të Tenisit  “Bellewue” Nazif Cungu në fjalën përshëndetëse nënvizoi se rezultatet e arritura të këtij klubi premtojnë se Ulqini së shpejti do të bëhet qendër rajonale   e tenisit. “... Vazhdo

Page 1 of 3123