rtk

Vesa Luma zhvendoset në Tiranë, mund të jetë në garën e “Dancing with the stars”
Këngëtarja Vesa Luma, pas festave të fundvitit ka vendosur që të vendoset të jetojë në Tiranë, për një periudhë prej dy deri në tre muaj. Arsyet e kësaj zhvendosjeje, vetë këngëtarja nuk dëshiron t’i bëjë publike, por thuhet që ajo ka marrë një ofertë nga organizatorët e spektaklit “Dancing with the stars Albania”, për të qenë një nga konkurrentet e këtij viti. Edhe pse ishte përfolur më herët se në këtë garë do të marrë pjesë këngëtarja tjetër, Dafina Zeqiri, ajo vetë e ka... Vazhdo
Çka asht duke përgaditur Enkella pas çmimit “Mikrofoni i artë”
U mbajt festivali “Zambaku i Prizrenit” Enkela Bisha, fituese e festivalit Këngëtares Enkela Bisha i takoi çmimi “Mikrofoni i artë”, si interpretuesja më e mirë, me këngën “Një pikë ujë Prizreni”, e cila u kompozua dhe u orkestrua nga Korab Shaqiri, sipas tekstit të Ilir Shaqirit Në Kinemanë verore të Lumbardhit në Prizren u mbajt edicioni i 21 i festivalit “Zambaku i Prizrenit”, i cili në qytetin e bukur të Prizrenit mblodhi qindra adhurues të muzikës së vjetër qytetare.... Vazhdo

December 5, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Çka asht duke përgaditur Enkella pas çmimit “Mikrofoni i artë”
Tags: , , , ,

Brikena Beqiri rikujton kohën e adoleshencës
Vizionare qe ne moshe te re “Cdo here eshte dashur te kem rezultat shembullor, ne menyre qe te kem lejen e prinderve per t’u marre edhe me shume e shume aktivitete te lira, e qe disa here i kam permendur, si: ambasadore e vogel, balerine, patinazhiste, kendim, kitare, recitim, karate, atletike, aktrim si dhe valltare, se pari e ansamblit “Shota” e pastaj ne ate “Universiteti”, thote Brikena Brikena Beqiri, nje adoleshente me shume vizione, qysh si femije ka pasur mjaft prirje dhe talent per t’u bere nje moderatore, nje kengetare... Vazhdo

April 29, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Brikena Beqiri rikujton kohën e adoleshencës
Tags: , , , , ,

Video – Përfundon fushata për zgjedhjet në Mal të Zi
Në Mal të Zi, të dielën mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Shqiptarët paraqiten me pesë lista zgjedhore dhe kjo pritet të ndikojë negativisht në përfaqësimin e tyre në përbërjen e ardhshme të parlamentit. Analistët thonë se megjithatë, këto zgjedhje janë mundësi për rikonfigurimin e skenës politike shqiptare në Mal të Zi. Për herë të parë si shtet i pavarur, Mali i Zi zhvillon të dielën zgjedhje parlamentare. Edhe pse të parakohshme sipas analistëve shqiptarë atje, këto votime nuk do të sjellin... Vazhdo
Nora Istrefi: Kafja e Mengjesit RTK
Nora Istrefi mysafire ne emisionin “Kafja e Mengjesit” RTK. Ne te vertete, RTK mysafire ne shtepine e Nora Istrefit. Transmetuar te dielen me 14.12.08. http://www.dailymotion.com/video/x7qcuu  Vazhdo

December 15, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (7)
Tags: , , ,

TV BotaShqiptare
TV Uskana
TV Llapi
Top Koha Tv
RTV Koha

Page 1 of 812345...Last »