Ryva Kajtazi

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ryva Kajtazi humbet 8 mijë euro në lojëra, lë peng makinën
Këngëtarja e cila këtë vit ishte vërtetë në listën e këngëtareve më në formë, Ryva Kajtazi si duket i ka ecur mirë me muzikë, por nuk i ecën kur luan në lojëra fati. “Zhurnal Plus” mëson se Ryva ka humbur 8 mijë euro dhe si duket nuk ka pasur ti paguajë dhe i është marrë makina si peng. Nuk dihet se si ka mundur të vijë deri në këtë humbje, por ne na vjen keq më shumë për makinën e saj sepse tashmë i duhet të ecë në këmbë, ose me taksi. Dhe sikur nuk i ka hije shumë një këngëtareje dhe një... Vazhdo

November 16, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ryva Kajtazi humbet 8 mijë euro në lojëra, lë peng makinën
Tags:

Ryva Kajtazi, sensuale në këtë fillim vjeshte
Vetëm pak ditë më parë, këngëtarja e hitit “Hajde zemër”, Ryva Kajtazi, ka realizuar një set fotografik para aparatit të fotografit më të mirë kosovar, Veton Osmani. Madje, këtë foto ne e siguruam ekskluzivisht nga fotografi, ku shihet artistja shumë sensuale. Por, në duart e fotografit të gjithë bëhen të bukur, por Ryva ndoshta këto foto nuk do t’i përdorë vetëm për kopertina revistash,por edhe për profilin e saj në ‘Facebook’. Ajo vjen dhe duket më mirë se sa erdhi në klipet e saj të verës. Nuk... Vazhdo

September 26, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ryva Kajtazi, sensuale në këtë fillim vjeshte
Tags:

Ryva Kajtazi: Ti nuk e din çka don
Ryva Kajtazi këto ditë të festave është paraqitur me këngën e saj më të re “Ti nuk e din çka don”, me tekst të Capital T. Këngëtarja dhe aktorja kosovare ka treguar për Telegrafi.com se ndodh që së shpejti të realizojë edhe video-klipin e kësaj kënge. “Nuk jam ende e sigurt se kur do ta realizoj video-klipin e kësaj kënge, por e kam në plan. Kënga është më ritmike dhe besoj që do të pëlqehet edhe nga publiku”, ka pohuar Ryva. Ryva Kajtazi ka treguar se viti i kaluar për të ka qenë shumë i suksesshëm... Vazhdo
Kush nga këngëtaret përgatitë fli dy herë në javë?
Disa nga të njohurat tona nuk janë vetëm këngëtare të suksesshme, por janë edhe kuzhiniere të mira që dinë t’i përgatisin ushqimet tradicionale, por edhe moderne. Kur nuk përgatisin bashkëshortet e tyre apo nëna, këngëtaret e estradës sonë dalin për të drekuar nëpër restorante të ndryshme, rrallë ndodh që të përgatisin ndonjë ushqim të lehtë, e disa të tjerë dinë të përgatisin vetëm çaj, sepse përgatitja e ushqimit nuk “iu shkon”. Një kuzhiniere e mirë është këngëtarja Ryva Kajtazi, e cila... Vazhdo

April 11, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (6)
Tags:

Ryva Kajtazi realizon videoklipin e ri
Këngëtarja Ryva Kajtazi ka përfunduar xhirimet e videoklipit të saj më të ri “Barnatorja”, i cili menjëherë pasi që të përfundojë faza e post-produksionit do të fillojë së shfaquri nëpër televizione. Me muzikë të Armend Rexhepagiqit dhe tekst të Aida Barakut, kënga është aranzhuar nga Florent Boshnjaku. Po ashtu me këtë këngë duhet cekur se Ryva mori pjesë në edicionin e fundit të festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest”. “Kënga është baladë dhe besoj se do të pëlqehet nga publiku”,... Vazhdo

November 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: