Sead Osmanoviq

Zgjedhët këshilli komunal i PDS-së Ulqin
Luigj Shkreli, deputet i PDS në parlamentin e Malit të Zi, në Konferencën e gjashtë zgjedhore komunale, të mbajtur mbrëmë në Ulqin, i tha kryetarit dhe deputetit të Partisë Demokratike të Socialistëve /PDS/ Milo Gjukanoviqit se “publikisht i themi qytetarëve të Ulqinit se pa PDS nuk ka zhvillim as përparim të qytetit as të Komunës së Ulqinit në përgjithësi”, njofton KosovaLive. Partia Demokratike e Socialistëve zgjodhi këshillin komunal të ri të kësaj partie për qytetin e Ulqinit. Këshilli përbëhet prej... Vazhdo
Sead Osmanoviq përgënjështron Cungun
Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu para disa ditëve në parlamentin lokal të Ulqinit deklaroi se komuna ka një borxh shumë të madh të trashëguar nga qeverisja e mëparshme. Në lidhje me këtë sekretari për buxhet dhe financë i komunës se Ulqinit, Sead Osmanoviq nga radhët e PDS, reagoi nëpërmjet mediave të shkruara malazeze duke përgenjeshtruar deklaratën e kryetarit  Cungu. ‘’Dekalratat e Cungut që kanë të bëjnë me Sekretariatin për buxhet dhe financë janë tërësisht të paverteta. Më përgjegjësi... Vazhdo

October 22, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Komente (9)
Tags: , , ,