Seldi Qalliu

Pas kthimit nga Australia, Seldi sjell të fejuarën në Tiranë
Është kthyer nga turi i koncerteve që ka pasur së bashku me Sinanin në Australi dhe përsëri po vazhdon aktivitetet e tij muzikore gjithashtu në bashkëpunim me Sinan Hoxhën. Duke qenë se muzika nuk i jep shumë kohë për jetën private, Seldi këtë radhë nuk ka mundur të udhëtojë drejt Suedisë për të parë të fejuarën e tij Dafinën, por ka vendosur ta ftojë atë në Tiranë dhe njëkohësisht t’ua prezantojë miqve të tij me të cilët kanë dalë te “Mumja bar”. Edhe pse gjithmonë është munduar të fshehë... Vazhdo

January 24, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pas kthimit nga Australia, Seldi sjell të fejuarën në Tiranë
Tags: , , , , , , , , , , ,

Seldi dhe Sinani prape se bashku me nje hit te ri
Mosmarreveshjet mes dy miqve kengetare tashme duket se kane kaluar. Po shfaqen perseri neper koncerte se bashku, ndersa arsyet kryesore per zenkat mes tyre nuk i ka treguar asnjeri. Aata jane justifikuar me faktin se nuk duhet te shfaqen gjithnje se bashku pasi nuk jane grup, por secili ka edhe karriere solo. Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu po pergatiten qe kete fundvit te shfaqen me nje tjeter megahit, sic ishin tri bashkepunimet e fundit, ‘’Adrenalina’’ dhe ‘’Bjondina’’, si dhe trioja me kengetarin e muzikes tallava Meda,... Vazhdo

April 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Seldi dhe Sinani prape se bashku me nje hit te ri
Tags: , , , , , , , , , , ,

Seldi: Konfirmoj ndarjen me Sinanin, më vuri disa kushte që s’mund t’i plotësoja
Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, dyshja e këngëtarëve që u mediatizua dhe që vazhduan me duete që i shërbyen karrierës së tyre muzikore, është ndarë përfundimisht. Seldi dhe Sinani, jo vetëm që nuk këndojnë bashkë në koncerte, por duket se tashmë Sinani, me një karrierë shumëvjeçare në muzikë, po ia mbyll rrugët Seldit për të vazhduar dhe ai axhendën e koncerteve në diasporë. Pronarët e club-eve të njohura janë befasuar kur kanë marrë telefonata të njëpasnjëshme nga Sinani, i cili u kërkon më ngulm... Vazhdo

February 11, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Seldi: Konfirmoj ndarjen me Sinanin, më vuri disa kushte që s’mund t’i plotësoja
Tags: , , , , , , , , ,

Seldi vjen gjithmon me neeeee
Si ishte ai lajmi, Sinani është mërzitur me Seldin? Po, re po sa herë mërziten me njëri-tjetrin këta bëjnë video të re . Ju marrshi të keqen se ata vazhdojnë të jenë shumë miq si më parë e sapo kanë publikuar videokëngën e re “Kuq e zi” në një bashkëpunim me Medën. 54.000 klikime për një ditë…ku ka këngë që bën Sinani dhe Meda e të mos bëhet hit. Nji muaj 2 milion klikime i bën kjo video. Ja mbajeni mend. Albaniac  Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: , , , , ,

Pse organizatori nuk e la Seldin të këndojë në Malmo?
Një nga organizatorët e njohur të diasporës kishte organizuar dy mbrëmje madhështore në Malmo të Suedisë. Por, mësuam se Samiri, siç quhet organizatori, ka menduar që në këtë mbrëmje të kishte disa yje, siç ishte Rovena Stefa, Sinan Vllasaliu dhe Gold Ag, por edhe Seldi. Këtu Seldi ka qenë pa Sinan Hoxhën dhe si duket këtij të fundit i ka ardhur keq. Por, në fakt organizatori, që është një mik shumë i mirë i të gjithë artistëve dhe aq më tepër i Sinan Hoxhës, nuk ka dashur të bëjë askënd armik dhe... Vazhdo

December 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pse organizatori nuk e la Seldin të këndojë në Malmo?
Tags:

Seldi fejohet me Dafinen, vajzen e Milaim Zekes
Thashethemet e shumta në lidhje me jetën e tij dhe të këngëtarit Sinan Hoxha, si duket do të marin fund. Definitivisht Seldi ka filluar një lidhje të re dashurie, dhe ajo është vajza e një gazetari shumë të njohur nga Kosova, por që jeton në Suedi. Quhet Dafina, dhe është vajza e gazetarit hulumtues që punon në RTK, Milaim Zeka. “Dafina Zeka një femër nga Peja por që jeton në Stockholm të Suedisë është vajza e gazetarit Milaim Zeka, por tani është në mardhënie me Seldin prej kohësh, janë parë nëpër... Vazhdo

December 3, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags: ,

Zbavitjet ekstravagante të Sinanit e Seldit dhe udhëtimi në Amerikë
Pas duetit “Adrenalina” këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, duket që janë ndier vërtet të ekzaltuar në ditët në vazhdim, ndërsa janë fotografuar tek festojnë në prag të festave të fundvitit në një nga lokalet e njohur në Tiranë. Pak ditë para se të niseshin për një koncert në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ata janë argëtuar në orët e vona me alkool, cigare dhe femra. Siç e shihni nga fotot, Sinani është fotografuar ndërsa shkëmben puthje të nxehta më një femër brune, që nuk dihet ende... Vazhdo

January 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zbavitjet ekstravagante të Sinanit e Seldit dhe udhëtimi në Amerikë
Tags: ,

Sinan Hoxha & Seldi Qalliu – Adrenalina
Sinani dhe Seldi realizojnë këngë së bashku, por e mbajnë të fshehtë
Dy personazhet më të përfolur këto kohë në faqet e shtypit rozë, këngëtari i muzikës popullore Sinan Hoxha dhe këngëtari e ish-konkurrenti i “Big Brother 3” në “Top Channel”, Seldi Qalliu, janë duke përfunduar një duet interesant, që pritet ta publikojnë së shpejti. Edhe pse dy këngëtarët janë duke punuar dhe duke shqyrtuar shumë variante për të dalë më një këngë të goditur që pretendojnë ta bëjnë “hit”, ata po përpiqen ta mbajnë të fshehtë deri në momentin e publikimit. Kjo për arsyen... Vazhdo
Sinan Hoxha: E verteta e fotove me Seldin
Sinan Hoxha, këngëtari më i përfolur sot në gjithë median për një “lidhje rozë” me Seldin e Big Brother 3, nuk duket shumë i shqetësuar për debatet më të fundit. Por, veç gjithë kësaj që ai e konsideron spekulim, është më i mërzitur, me disa foto që janë publikuar ditën e djeshme në një nga të përjavshmet rozë në treg, “Game Over”, ku shfaqet, ashtu sikurse ne do ti riprodhojmë, foto në plazh të të dy miqve, Seldit dhe Sinanit. “Kjo është e turpshme. Madje, e paimagjinueshme. Mund të trillojnë,... Vazhdo

August 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags: ,