Serbia

Miss Globe International 2012 in Ulcinj Montenegro
Miss Globe 2012 26 October – 10 November WORLD FINAL 10 NOVEMBER 2012 PALACE OF SPORTS, VLORA – ALBANIA Miss Globe Âź 2012 Program From 26-29 of October contestants’ arrivals at Rinas Airport, (for all the contestants there will be a special desk on the right side of the passport check with the writing Miss Globe receiving desk)Tirana Albania accommodation at the Hotel Tropical Resort( www.tropikalresort.com ) Durres (beach) and photo shooting sessions with the respective national costumes for the MG magazine 2012. October 30:... Vazhdo
KK “Ulqini” vazhdon traditĂ«n e sukseseve tĂ« arta
TĂ« shtunĂ«n, mĂ« 21 prill 2012 nĂ« PodgoricĂ« u mbajt Turneu internacional i karatesĂ« “Grand prix Podgorica”, nĂ« tĂ« cilin klubi i karatesĂ« “Ulqini” u radhit nĂ« vendin e parĂ« nĂ« renditjen e pĂ«rgjithshme. Ky Ă«shtĂ« edhe njĂ« sukses i rradhĂ«s tĂ« Klubit tĂ« karatesĂ« “Ulqini”, i cili pĂ«rsĂ«ri ruajti supremacinĂ« e vet. NĂ« kĂ«tĂ« turne morĂ«n pjesĂ« 17 klube me mbi 400 garues nga Bosna, Serbia, Kroacia dhe nga Mali i Zi. Garuesit e KK “Ulqini” arritĂ«n tĂ« fitojnĂ« plot 63 medalje nĂ« disiplinat ekipore dhe individuale:... Vazhdo
Ryanair to Montenegro
Ryanair to Montenegro from June The Montenegrin government and Ryanair have reached an agreement which will see Europe’s biggest no frills airline operate flights to the country over the next four years. It comes after more than a year of negotiations. Flights are expected to begin in June and will operate on a seasonal basis. From next year flights will launch at the start of the summer season, in late March. The government estimates that by 2015, Ryanair will bring some 50.000 tourists to the country. It has backed down from insisting... Vazhdo
Ulqini përjetoi sezonin më të suksesshëm në tridhjetë vitet e fundit
Ulqin, 27 shtator 2010 – Edhe pse jemi nĂ« ditĂ«t e fundit tĂ« muajit shtator, numĂ«r i madh i turistĂ«ve nga vende tĂ« ndryshme po pushojnĂ« nĂ« bregdetin e Ulqinit. Jo vetĂ«m kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, por edhe pĂ«rfaqĂ«sues të hoteleve, plazheve, bizneseve  dhe i njohĂ«sve tĂ« turizmit, kĂ«tĂ« sezon turistike e vlerĂ«sojnĂ« si njĂ«rĂ«n nga mĂ« tĂ« mirat nĂ« tridhjetĂ« vjetĂ«t e fundit. Edhe sivjet top listĂ«s sĂ« turistĂ«ve i kanĂ« prirĂ« qytetarĂ«t nga Kosova, por dhe së  Ă«shtĂ« parĂ« se Ă«shtĂ« rritur edh numri i turistĂ«ve... Vazhdo
Montenegro sees fewer Serbian tourists
Velika Plaza Ulcinj Montenegro PODGORICA —  Montenegrin Tourism Minister Predrag Nenezi? says that the “pre-season” in that country has been “slower, as expected”. But, Nenezi? noted, the tourist season thus far “has not been bad”. The country has seen the biggest drop of tourists coming from Serbia, Bosnia-Herzegovina and Macedonia this year, he explained. “At the moment we have 28,000 registered tourists, 25,000 foreign,” Nenezi? told Podgorica-based daily Vijesti. According to official data, there are currently... Vazhdo

June 24, 2010  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Montenegro sees fewer Serbian tourists
Tags: , , , , , ,

Ulqini, nikoqir i simpoziumit rajonal të arteve pamore
Ulqin, 17 maj – NĂ« Kala tĂ« Ulqinit, nĂ« organizim tĂ« asociacionit joqeveritar “Art Dulcinium”, po mbahet simpozium rajonal i arteve pamore, me moton “Art ynĂ« dhe arti i vendeve tona fqinje”, ku po marrin pjesĂ« artistĂ« nga ShqipĂ«ria, BosnjĂ« e Hercegovina, Mali i Zi, Kosova, Kroacia dhe Serbia. Projekti Ă«shtĂ« pĂ«rkrahur nga Fondi i pakicave tĂ« Malit tĂ« Zi, ndĂ«rsa piktorja akademike, Vahida Nimanbegu, kryetare e OJQ “Art Dulcinium” tha ditĂ«n e hĂ«nĂ« pĂ«r KosovaLive se ky simpozium ka njĂ« rĂ«ndĂ«si tĂ« madhe... Vazhdo
Nga mesnata pa viza në BE, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia
Nga mesnata e sotme qytetarĂ«t e SerbisĂ«, Malit tĂ« Zi dhe MaqedonisĂ« do tĂ« udhĂ«tojnĂ« pa viza nĂ« shumicĂ«n e vendeve tĂ« Bashkimit Evropian. BanorĂ«t e tre shteteve ballkanike mund tĂ« qĂ«ndrojnĂ« deri nĂ« 90 ditĂ« nĂ« gjashtĂ« muaj nĂ« vendet e zonĂ«s sĂ« Shengenit. UdhĂ«timi pa viza nuk parashikon edhe tĂ« drejtĂ«n e punĂ«s nĂ« vendet perĂ«ndimore. HapĂ«sira evropiane e Shengenit me 500 milionĂ« banorĂ« dhe me njĂ« territor prej 4,3 milionĂ« kilometrash katrorĂ« prej mesnatĂ«s sĂ« sotme bĂ«het mĂ« e afrueshme pĂ«r udhĂ«tim pa viza... Vazhdo

December 19, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Nga mesnata pa viza nĂ« BE, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia
Tags: , , ,

38 Medalje dhe 8 kupa pĂ«r  KK”Ulqini”
PĂ«rkrahja qĂ« u bë  Klubit tĂ« karatesĂ« “Ulqini” shĂ«non rezultatin e rradhĂ«s MĂ« 31 tetor 2009 nĂ« Gjilan, KosovĂ«, nĂ« organizimin e klubit vendas tĂ« karatesĂ« “Dardania” u mbajt Turneu i IV ndĂ«rkombĂ«tar i karatesĂ« “Katana open 2009”, nĂ« tĂ« cilin morĂ«n pjesĂ« 33 klube nga mbarĂ« Kosova, ShqipĂ«ria, Serbia, Maqedonia, Bosna, Lugina e PreshevĂ«s, si dhe nga Ulqini me mbi 400 garues. Organizimi i turneut ishte nĂ« nivel dhe konkurrenca mjaft e fortĂ«. – Duke u falĂ«nderuar donatorĂ«ve, prindĂ«rve tĂ« garuesve... Vazhdo
Video – Karate Team “Ulqini” i pathyeshĂ«m nĂ« PodgoricĂ«
KARATE TEAM “ULQINI” MORI PJESË NË DY TURNE NDËRKOMBËTARE TË KARATESË: KUPËN “OMLADINAC 2009″ NË PODGORICË DHE TURNEUN “ZAHIR PAJAZITI “ NË KOSOVË Karate Team “Ulqini” i pĂ«rbĂ«rĂ« nga karateistĂ«t e klubeve “Ulqini” dhe “Albulena”, mori pjesĂ« mĂ« 30 maj 2009 nĂ« dy turne ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« karatesĂ«: nĂ« Turneun e I ndĂ«rkombĂ«tar tĂ« karatesĂ« “Omlladinac 2009” nĂ« PodgoricĂ« dhe nĂ« Turneun e IV pĂ«rkujtimor tĂ« karatesĂ« “Zahir Pajaziti” nĂ« Orllan... Vazhdo

June 3, 2009  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Video – Karate Team “Ulqini” i pathyeshĂ«m nĂ« PodgoricĂ«
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Agim Çeku: Beteje humbur e Serbise
Fale miqve te shumte nderkombetare dhe angazhimit te institucioneve te Kosoves, ish-kryeministri kosovar  Agim Çeku i shpetoi arrestimit nga organizata nderkombetare e policise INTERPOL.  (UPDATE) Pengimin e punes se tij ne Kolumbi, per te cilen ishte thirrur nga vete qeveria e ketij shteti, Çeku e quajti tendence te Serbise per te demtuar imazhin e Kosoves para opinionit nderkombetar. “Keto flete-arreste qe jane per mua dhe shume qytetare te tjere jane invalide. Serbia nuk ka autoritet mbi qytetaret e Kosoves”, ka deklaruar Çeku. Vet... Vazhdo

May 9, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Agim Çeku: Beteje humbur e Serbise
Tags: , , , ,

Page 1 of 3123