Shota Baraliu

Shota Baraliu Dhe Ina Gjonci Puthen Ne Buze Ne Zone e Lir (VIDEO)
E Lir Shota Baraliu Ka Puthur Ne Buz Ina Gjonci Ne Buz Dhe Ne Faqe Dhe Pastaj Ka Ndodhur E Kunderta  Vazhdo

January 18, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: ,

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Shota Baraliu: Këngë për vajzat, të cilat bëjnë çdo gjë për paratë
Shota Baraliu është aktualisht duke punuar për dy këngë të reja, të cilat shumë shpejt do t’i lançojë me videoklip. Pas duetit me Kastro Zizon në këngën “Liar”, Shota ka zbuluar se kënga e parë, titullin e së cilës e mban sekret, pritet të përfundojë pas dy javësh dhe është punuar nga Darko Dimitrovi, ndërsa klipin do ta punojë me Alexander. “Kënga flet për vajzat e kohës sonë, të cilat bëjnë çdo gjë për paratë. Realisht, paratë nuk janë çdo gjë. Përveç kësaj, kënga flet edhe për djemtë... Vazhdo

September 16, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shota Baraliu: Këngë për vajzat, të cilat bëjnë çdo gjë për paratë
Tags:

Shota Baraliu: Jam e dashuruar
Këngëtarja dhe aktorja kosovare Shota Baraliu, gjatë një interviste për mediat shqiptare ka pranuar që është e dashuruar por nuk e ka zbuluar emrin e tij. Ajo ka thënë se lidhjen e saj nuk dëshiron ta bëjë publike, sepse dëshiron ta mbaj për vete. “Po, jam e dashuruar, nuk kam dashur ta bëj publike lidhjen, sepse të dashurin dua ta kem për vete e jo për mediat, sepse po fillove të bësh publike çdo gjë, normalisht që do lindin probleme, kështu që tani për tani mirë jam”, ka thënë Shota. Përveç kësaj... Vazhdo

August 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shota Baraliu: Jam e dashuruar
Tags:

Shota Baraliu, godet një djalë me shishe në kokë
Personazhet e njohur përveç momenteve të këndshme, shpesh hasin edhe në raste të pavolitshme nëpër vende të ndryshme ku ata preferojnë të kalojnë kohën e lirë, jashtë skenës. Një rast i zakonshëm që ndodh shpesh nëpër disko, është edhe vjedhja. Këtë radhë pre e vjedhjes ka rënë këngëtarja Shota Baraliu. Para pak kohe, në një disko asaj i është vjedhur çanta. Aty ka pasur të gjithë dokumentat, celularin dhe kartat bankare. Burime tona nga vendi ku ka ndodhur ngjarja tregojnë se nga nervat që iu shkaktuan... Vazhdo

May 27, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Shota Baraliu gjobitet nga policia
Fundjava e kaluar nuk ishte dhe aq e këndshme për këngëtaren kosovare, Shota Baraliu. Ajo së bashku me shoqen e saj, këngëtaren Valza Bajra, kanë udhëtuar nga Kosova për në Shqipëri, më saktësisht për në Durrës, për të ngrënë drekë atje. Gjatë rrugës, Shota ka pasur disa momente të vështira pasi është ndaluar nga policia dhe pas kontrollit është gjobitur dhe i është marrë patenta. “Isha në Shqipëri, së bashku me këngëtaren, njëkohësisht dhe shoqen time Valëza Bajren. Udhëtuam për në... Vazhdo

May 5, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shota Baraliu gjobitet nga policia
Tags:

Shota Baraliu: Nuk jam e dashuruar
Shota Baraliu është një nga këngëtaret dhe aktoret e njohura nga Kosova. Në intervistën në vijim zbulon disa nga planet e saj, tregon për jetën e saj private, si dhe bën publike emrin e këngës së fundit. Shota, keni marrë pjesë në “Këngën Magjike” me këngën “Adonis” por nuk morrët çmim. U ndieve e zhgënjyer? Të them të drejtën më e rëndësishme për mua ishte pjesëmarrja, çmimin e mora me të hyrë në gjysmë finale dhe pikërisht për këtë nuk u ndieva e zhgënjyer. Ishte hera e parë që u paraqitët... Vazhdo

February 15, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shota Baraliu: Nuk jam e dashuruar
Tags: , ,