Shpat Kasapi

Adriani dhe Florian Beqiri në përgaditje të Ngjyra e kuqe 2
Kënga ”Ngjyra e kuqe”, që shënoi një ndër sukseset më të mëdha në karrierën e këngëtarit Adrian Gaxha dhe ndryshoi jetën e Florian Beqirit, do të rikthehet me pjesën e dytë, njofton “Indeksonline”. Kështu është konfirmuar nëpërmjet faqes zyrtare të Adrian Gaxhës, në rrjetin social Facebook: “Adriani dhe Florian Beqiri në përgaditje të Ngjyra e kuqe 2″. Bashkëpunimi mes Gaxhës dhe vogëlushit nga Shkupi, ka vazhduar intensivisht pas festivalit “Kënga Magjike”. Floriani, tashmë është nën... Vazhdo
Shpati do duet me Tunen – Video
Nuk ka munguar edhe këtë vit këngëtari nga Shkupi, Shpat Kasapi, në një nga programet më atraktive të RTV21, ku sipas formatit ai ka fituar së bashku me Tunën në konkursin ku ata kanë shërbyer si kamerierë në Prishtinë për një orë. Dhe, sipas kësaj loje komike, ata kanë fituar të drejtën të bëjnë një duet dhe të realizojnë një video falas. Si duket, Shpatit i ka pëlqyer që të kishte një duet me Tunën pse jo, por Altuna nuk ka dhënë ende pëlqimin e saj. M.GJ. Gazeta Express  Vazhdo

January 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati do duet me Tunen – Video
Tags: , ,

Shpati: Pse i këndova Adelinës dhe jo Afërditës
Është përfolur shumë këto ditët e fundit në media dhe portale të ndryshme online kënga më e re e këngëtarit të dashur shkupjan, Shpat Kasapi. Pse Adelina dhe jo Afërdita? Çfarë ka Shpati me Afërditën, që ka zgjedhur këtë titull? Kanë qenë këto disa nga pyetjet që janë ngritur në media lidhur me këtë këngë, e cila duhet thënë se është pritur shumë mirë nga fansat që në ditën e parë të publikimit. I pyetur nga ‘Bluetooth’ lidhur me këto polemika, këngëtari simpatik është shprehur se ‘kënga... Vazhdo

December 16, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati: Pse i këndova Adelinës dhe jo Afërditës
Tags: , , ,

Shpati “tradhton” Afërditën me Adelinën – VIDEO
Lidhja mes Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj me sa duket ka marrë fund. Me publikimin e këngës më të re të këngëtarit nga Tetova me titullin “Adelina” të cilën padyshim ia kushton të dashurës së tij të re Adelina Tahiri ka nxehur thashethëmet e ndryshme në botën e showbizit. Afërdita dhe Adelina të cilat deri para disa ditësh ishin shoqe të ngushta sot po përballen me një armiqësi të madhe mes tyre. Lidhja e re mes Shpatit dhe Adelinës konfirmohet edhe nga menaxherët e këngëtarëve përkatës. Kujt i është... Vazhdo

December 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati “tradhton” Afërditën me Adelinën – VIDEO
Tags: , , ,

Shpati dhe Afërdita, çifti më i bukur për vitin 2011
Këngëtari Shpat Kasapi dhe e fejuara e tij, modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj janë shpallur çifti më i bukur për vitin 2011. Çifti që pëlqehet si nga vajzat ashtu dhe nga djemtë, po tregon suksese të konsiderueshme në skenën muzikore dhe pos angazhimeve të tyre, edhe sondazhet kanë shërbyer që ata të marrin një lloj vlerësimi. Sipas Panoramës, në sondazhet nëpër rrjete sociale të realizuara kohëve të fundit, Shpati dhe Afërdita kanë dalur ngadhënjyes duke lënë prapa çifte si Neda dhe Ogreni, Nora... Vazhdo

December 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati dhe Afërdita, çifti më i bukur për vitin 2011
Tags: ,

Afërdita po përgatis nje duet me Shpatin
Fytyra e saj është ndër më të bukurat e show bizi-t shqiptar, ndërsa ajo vetë rradhitet në personazhet më të dashur falë natyrës së çiltër. Me një karrierë të lakmueshme si modele, vitet e fundit edhe si këngëtare, Afërdita Dreshaj është shndërruar në një personazh shumëdimensional për median shqiptare. Po çfarë na rrëfen bukuroshja e skenës shqipe në intervistën e sotme? Nga këngët e reja tek dashuria me Shpatin, planet për të bashkëjetuar në Tiranë, dasma dhe shumë detaje të tjera… Afërdita... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Afërdita po përgatis nje duet me Shpatin
Tags: ,

Afërdita dhe Shpati, drejt Brazilit për konkursin e “Miss Univers”
Kosova këtë vit në “Miss Universe” do të përfaqësohet nga bukuroshja Afërdita Dreshaj, një modele me përvojë dhe karrierë të zhvilluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këto ditë ajo pritet të udhëtojë drejt Brazilit, ku edhe zyrtarisht do të fillojnë provat përfundimtare për mbajtjen e spektaklit që do të zhvillohet më 12 shtator në San Paolo. Në mesin e 84 kandidateve përveç Afërditës, do të jetë edhe Xhesika Berberi, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë. Ndryshe nga viti i kaluar kur veshjen... Vazhdo
Rozi merr Shpatin, tërbohet lokali
E lirshme si gjithmonë, Rozana Radi e cila ka ngritur “Flaresin” në këmbë me performancën e saj, ka bërë të ngrihet nga vendi dhe Shpat Kasapin e ndrojtur. E kush mund t’i rezistonte Rozit në ato momente. Ajo ka marrë mikrofonin dhe pa një e pa dy e ka bërë Shpatin të ngjitet në skenën e vogël bashkë me të. Sigurisht që dueti ishte i paparë, madje sugjerimi ynë është ta bëjnë me të vërtetë realitet këtë. BalkanWeb  Vazhdo

March 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozi merr Shpatin, tërbohet lokali
Tags: ,

Shpati bëhet imazhi i parfumerisë “Schatze”
Këngëtari Shpat Kasapi, të shtunën e kaluar ishte në vendlindjen e tij, në Tetovë, për të promovuar albumin e tij dhe për të ndarë disa disqe për fansat. Ai është zgjedhur nga parfumeria e njohur “Schatze” për të qenë imazh publicitar i tyre për një periudhë njëvjeçare. Gjatë kësaj kontrate, ai së bashku me këngëtaren Adelina Tahiri do të reklamojnë produktet e kësaj parfumerie. Gjatë qëndrimit në Tetovë, ai u ka ndarë disa disqe fansave të tij, kurse ditët në vazhdim të gjithë konsumatorët... Vazhdo

March 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati bëhet imazhi i parfumerisë “Schatze”
Tags:

Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin

October 23, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin
Tags: , , , , , , ,

Page 1 of 3123