Shpat Kasapi

Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin

October 23, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ndahen çmimet te “Zhurma Show 2010”, Zanfina braktis spektaklin
Tags: , , , , , , ,

Shpat Kasapi në SHBA për Afërditën, apo për koncerte?!
Me zërin interesant, paraqitjen dhe buzëqeshjen që gjithmonë e ka karakterizuar, ai i bën menjëherë njerëzit për vete. Publiku çmendet pas tij dhe këtë gjë e kemi vënë re në çdo skenë mbi të cilën është ngjitur këngëtari nga Kosova, Shpat Kasapi. Edhe këtë herë, gjatë turneut të tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Shpati ka tërhequr pas vetes gjithë publikun, duke i bërë ata të kërcejnë e këndojnë bashkë me të përgjatë gjithë mbrëmjeve. Sot po ju shfaqim një nga fotot e këtij turi, në... Vazhdo
Afërdita Dreshaj ka kënduar qysh në moshën 12 vjeçare
Modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj ka thënë se ajo ka kënduar qysh në moshë të re dhe se nuk i honeps shumë kritikët, të cilët flasin për karrierën e saj. Këngëtarja, e cila është edhe e fejuara e Shpat Kasapit, ka thënë në disa intervista nëpër revistat shqiptare që ajo ka kënduar qysh kur i ka pasur 12 vjet dhe se karriera e saj nuk është nisur spontanisht. Dreshaj sapo ka realizuar një këngë të re kohëve të fundit dhe për këngën e saj është thënë se ka marrë shumë nga këngëtarja greke... Vazhdo
Shpati është mashkulli më seksi në botë
Viti i kaluar ishte viti i suksesit të Afërdita Dreshajt edhe si këngëtare, ndërsa tani ajo thotë se është duke përgatitur albumin e ri dhe po ashtu edhe një viedoklip të ri, kurse do të ketë edhe një bashkëpunim me të fejuarin saj Shpat Kasapi. Jam në përgatitje të albumit të ri, i cili do të dalë në verë të këtij viti. Po ashtu jam në përgatitje të një videoklipi që do të dalë së shpejti… Do të kem një bashkëpunim të bukur me këngëtarin e bukur, këngëtarin e mirë, këngëtarin e mirënjohur... Vazhdo

February 13, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: ,

Romanca nga largësia e Aferditës dhe Shpat Kasapit
Mund të quhet njëra prej lidhjeve me romantike që ka për momentin estrada kosovare. Njëri është në SHBA, ndërkaq tjetri është në Maqedoni. Këta janë çifti simpatik, Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj. Përderisa Shpat më shumë është i njohur si këngëtar, Afërdita është e njohur më shumë në fushën e modelimit, profesion të cilin e ushtron në New York. Megjithatë, kjo duket se nuk i ka penguar çiftit. Përkundrazi, Afërdita gjatë këtij viti e provoi vetën edhe në këndim. Realizoi dy këngë dhe nëpër... Vazhdo

January 5, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (4)
Tags: ,

Afërdita shëtit bashkë me Shpatin në Tiran
Këngëtarja Afërdita Dreshaj pas festivalit “Kënga Magjike” ka filluar një turne vizitash nëpër trojet shqiptare. Pasi ishte takuar me Shpat Kasapin në Tiranë gjatë “Këngës Magjike”, këngëtarja dhe modelja ka udhëtuar në Shkup, për të vizituar pastaj Prishtinën. Sipas një burimi të afërt me Dreshajn, thuhet se ajo do ta përfundojë vizitën e saj në Malin e Zi dhe pastaj të aterojë për SHBA. Ndryshe, këngëtarja ka marrë pjesë në festivalin në fjalë me një këngë të re, duke treguar se ajo e ka... Vazhdo
Shpat Kasapi relaks prane Aferdites ne New York
Ka përmbyllur një aktivitet të gjerë me koncerte nëpër diskoteka të ndryshme shqiptare në Evropë dhe si duket po i jep vetes pak pushim. Është fjala për këngëtarin Shpat Kasapi i cili për momentin po qëndron pranë të dashurës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai kohëve të fundit realizoi disa këngë dhe bashkëpunime. Bëhet fjalë për videon e këngës “Ti je ajo” një bashkëpunim mes Shpatit dhe reperit V-Ton. Kujtojmë se Shpati dhe Afërdita ka kohë që janë fejuar, por pengesa kryesore sigurisht... Vazhdo

November 20, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: ,

Shpati dhe Aferdita, “intimitet” edhe ne pishine
Që janë shumë të dashuruar me njëri-tjetrin, kjo nuk është vënë ndonjëherë në dyshim për Shpatin dhe Afërditën. Gjatë gjithë kohës që janë bashkë, puthjet dhe përqafimet janë të konsiderueshme në numër dhe këtë e bëjnë edhe kur janë mes miqsh, tregohen mjaft të afërt me njëri-tjetrin. Mesa duket, nuk pyesin shumë për njerëzit që i rrethojnë dhe puthjet e ledhatimet vijojnë edhe në pishinë, ndërkohë që kjo foto është shkëputur nga ditët e pushimit të këngëtarit me të fejuarën e tij,... Vazhdo

October 7, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (3)
Tags: ,

Shpati dhe Afërdita Dreshaj me 9 maj bëjmë fejesën zyrtare
E shpërngulur prej shumë viteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ajo punon prej një kohe të gjatë si modele e agjencive të ndryshme të modës. Duke mos i mjaftuar vetëm kaq, pasi kontratat e saj të punës e detyrojnë të udhëtojë nëpër vende të ndryshme të botës. Afërdita nuk mund të gjendet vetëm në një vend. Sepse sa është në Amerikë, në Japoninë e largët, tash së fundi për 3 muaj në Greqi, kurse së shpejti pritet nënshkrimi i një kontrate në Gjermani. Bëri këngë vetëm për qejf, por që... Vazhdo
Bëra këngë thjesht për qejf
Sapo ka dalë kënga e parë e të dashurës së Shpat Kasapit, “Nëse je burrë”, pra e Afërdita Dreshajt dhe komentet e fansave kanë shpërthyer on-line. Natyrisht duke ditur se Afërdita është modele dhe jo këngëtare, nuk po prisnim ndonjë çudi në këngën e saj. Mirëpo në fakt ajo çka realizoi modelja e njohur si këngë dhe si performancë, ishte shumë më e mirë nga ç’mendohej. Një klip shumë interesant ku shfaqej vetëm ajo. Këngë ritmike e shoqëruar me lëvizje shumë dinamike të vajzës dhe rezultati,... Vazhdo

Page 2 of 3123