Shqipërisë

Plehrat e Shqipërisë mbërrijnë edhe në Ulqin – Video
Në Ulqin ka shpërthyer alarmi për shkak se brigjet e këtij vendi janë ndotur me produkte që mendohet se kanë mbërritur nga Shqipëria. Kufoma kafshësh, shishe e materiale të shumta plastike janë parë në brigjet e Ulqinit, ndërsa qytetarët janë ankuar për këtë problem. Në këtë vend ka nisur diskutimi se kush duhet të merret me pastrimin e këtyre mbeturinave që kanë mbërritur nga Shqipëria. Mediat vendase, por edhe të vendeve perëndimore, lajmërojnë për një rrezik që vjen nga Shqipëria. “Mesdheu po ndotet... Vazhdo
Cungu/Dinosha: S’kemi pasur përfaqësues në themelimin e Listës për Shqipërinë Natyrale
Ulqin/Podgoricë, 13 nëntor –  Liderët e dy partive shqiptare në Malin e Zi kanë mohuar të kenë pasur ndonjë përfaqësues të vetin në themelimin e Listës për Shqipërinë Natyrale së Koço Danajt. Në një prononcim të shtunën, për KosovaLive kryetari i Forcës së Re Demokratike, partisë më të madhe të shqiptarëve në Ulqin, Nazif Cungu, ka deklaruar se askush nga përfaqësuesit tanë nuk ka qenë në Tiranë në aktin e themelimit të Listës për Shqipërinë Natyrale, që e përfaqëson Koço Danajn, të... Vazhdo
Video-Presidenti Topi takon Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç
Presidenti i Republikës, Bamir Topi bashkëbisedoi sot me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç, në kuadër të takimit të katër Presidentëve, të Shqipërisë, Maqedonisë, Malit të Zi dhe Kosovës, që po zhvillohet në qytetin e Vlorës. Në këtë takim të zhvilluar mes tyre, dy Presidentët vlerësuan nivelin shumë të mirë të marrëdhënieve dhe të bashkëpunimit mes dy vendeve tona, duke rikonfirmuar angazhimin dhe vendosmërinë e plotë për intensifikimin e tyre në vazhdimësi dhe pa pengesa në të gjitha... Vazhdo
Partite shqiptare në Mal të Zi kritikojnë Vujanoviqin
Unioni Demokratik Shqiptar dhe Alternativa Shqiptare ne Mal te Zi kane kritikuar presidentin malazez, Filip Vujanovic pasi nuk ftoi ne Samitin e krereve te Shteteve te Evropes Juglindore, kreun kosovar, Fatmir Sejdiu.Samiti po zhvillohet ne Cetinje dhe ne te marrin pjese kreret e Shqiperise, Sllovenise,  Serbise, Kroacise, Maqedonise, Malit te Zi, Bullgarise dhe kreut te radhes ne BeH. Shkak per mungesen e fteses eshte bere fakti qe mes Podgorices dhe Prishtines nuk jane vendosur ende marredheniet diplomatike. Top Channel  Vazhdo
Rozana Radi martohet
Që në fillimet e lidhjes është munduar me doemos që ta kundërshtojë duke ruajtur me fanatizëm ‘sekretin’ duke mos dashur më të flasë për jetën e saj private. Shumë shpesh për këtë gjë ajo ka zënë një vend të caktuar në faqet rozë të gazetave ndërsa gjithmonë në fokus kanë qenë të dhënat më të fundit nga jeta sentimentale. Tashmë për të gjithë është bërë i njohur në një mënyrë në tjetrën, djali nga Shkodra me emrin Edi që ka fituar prej kohësh zemrën e këngëtares Rozana Radi ndërsa... Vazhdo

June 2, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rozana Radi martohet
Tags: , , , , ,