Shqiponjat

Grupi Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” kercënohen,nxjerrin klip te ri
Grupi i Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” dhe Dardan Koliqi vijnë me këngë të re.Këto ditë kanë lancuar projektin e tyre më të ri muzikor “Nuk di te them stop”. Pas lansimit të këngës të Grupit Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” qe titullohet “Kerkoj ate qe mtakon”,pati nga njerzit anonymë kërcenime telefonike,ky lajm i marr nga ATSH-agjensia telegrafike e Shqiperise. Grupi i Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” afer 3 vjetorit te themelimit te tyre,ka nxjerrur nje kenge me teme kombetare.Pikerishte me... Vazhdo
Shqiponjat: Kenga – Kerkoj ate qe mtakon,jo dhune nacionaliste ,por vullnet dhe deshire shpirterore…
Grupi i Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” afer 3 vjetorit te themelimit te tyre,ka nxjerrur nje kenge me teme kombetare.Pikerishte me rastin e 28 Nentorit eshte nxjerr ne qarkullim kjo kenge qe titullohet “Kerkoj ate qe mtakon”. “Kenga eshte e qellimshme,nacionaliste,e planifikuar,kombetare,dhe me vargje gjysem provokativ per politikane shqiptar ketu ne Mal te Zi,se keshtu e don muzika Rap” shprehen Xhibo dhe The Prick,dy artistet e ketij grupi muzikor . Kohes fundit mbas postimit ne youtube artistet jane pak si te kercenuar... Vazhdo

December 11, 2010  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Shqiponjat: Kenga – Kerkoj ate qe mtakon,jo dhune nacionaliste ,por vullnet dhe deshire shpirterore…
Tags: , , ,