shqiptar

Gac Filipaj hyn si pastrues del me diplomë nga Universiteti Columbia – Video
Pas njëzetë vjet pune pastrues në objektet e Universitetit Columbia, shqiptari me prejardhje nga një fshat i Ulqinit, Gac Filipaj do të diplomojë në Universitetin Columbia në New York kësaj të diele me nderimet më të larta, thuhet në një kumtesë për media të universitetit. “Me këtë po realizohet vetëm gjysma e ëndrrës sime,” ka deklaruar Filipaj, për të cilin sot shkruajnë shumë gazeta amerikane si një fenomen i njeriut këmbëngulës, inspirues, që diplomon në një nga Universitet më të njohur dhe elite... Vazhdo
Grupi Folklorik nga Shestani merr pjes ne festivali i 5-të kombëtar për Çamërinë në Sarandë
SARANDË- Ka ulur siparin Festivali i 5-të kombëtar i Këngës dhe Valles për Çamërinë, që u zhvillua për tre netë me radhë në qytetin e Sarandës. Festivali dedikuar folkut të Çamërisë ishte për të pestin vit radhazi në qytetin bregdetar dhe në të morën pjesë mbi 1000 artistë, 30 ansamble e grupe artistike nga të gjitha trojet shqiptare. Në këtë festival madhështor,  marrin pjesë grupe të ndryshme muzikore nga mbarë hapësirat shqiptare. Sipas drejtuesve të festivalit, pjesëmarrjen në këtë eveniment... Vazhdo

June 29, 2011  :: Kulturë / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Grupi Folklorik nga Shestani merr pjes ne festivali i 5-të kombëtar për Çamërinë në Sarandë
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Genta Ismajli – Pa Ty

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Genta Ismajli – Pa Ty
Tags: , , , , ,

Blero feat Astrit Stafaj – Summer Love

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Blero feat Astrit Stafaj – Summer Love
Tags: , , , , , ,

Elvana Gjata – Kudo qe jam

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Elvana Gjata – Kudo qe jam
Tags: , , , , ,

Flori feat. Albatrit Muçiqi & Noga (Beatbox) – Tequila Vava

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Flori feat. Albatrit Muçiqi & Noga (Beatbox) – Tequila Vava
Tags: , , , , , , ,

Ermal & Nora – Une e di

June 20, 2011  :: Videoklipe Shqiptare :: Comments Off on Ermal & Nora – Une e di
Tags: , , , , , ,

Regjistrimi mund t’i pakësojë shqiptarët në Mal të Zi – Video
Ulqin, 17 shkurt – Ndonëse ka mbetur edhe një muaj e më shumë kur duhet të fillojë regjistrimi i popullsisë në Malin e Zi, proces i cili do të realizohet nga data 1 deri më 15 prill, shqiptarët duhet të sensibilizohen me kohë për të mos pasur mëdyshje me rastin e deklarimit të përkatësisë kombëtare, edhe pse ata e kanë të qartë se cilit komb i takojnë. Kështu deklaroi ditën e enjte për KosovaLive Nail Draga, funksionar i lartë i Forcës së Re Demokratike, njëri ndër njohësit më të spikatur të çështjeve... Vazhdo

February 17, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Regjistrimi mund t’i pakësojë shqiptarët në Mal të Zi – Video
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sori nuk është Kapedani : Një shefeje seksi, nuk do t’i rezistoja
Ekskluzivisht për suplementin “Big Brother”, Sorit i kemi shkëputur një rrëfim nga dhoma e kuqe e shtëpisë së famshme, ku tema e pyetjeve lidhej me filmin “Kapedani”, interpretuar nga një bashkëqytetar i konkurrentit, legjendari Albert Vërria. Sori nuk harroi me këtë rast të dërgojë urimet më të mira për gruan e tij, Liljana, që dje ka pasur ditëlindjen. Sori sot, apo Kapedani dje? Sori sot. Kapedani kishte vetëm gabime? Jo, nuk i kishte të gjitha gabim. Mes Adelës dhe Junës, cilën do... Vazhdo
Thashethemet e para në Big Brother
Një tjetër ditë ka kaluar për banorët e “Big Brother”. Të gjithë kanë qenë edhe një herë protagonistë të saj. Janë njohur më shumë, kanë komunikuar e janë rrëfyer për të kaluarën, e dalëngadalë, po krijohen edhe rivalitetet dhe miqësitë e para mes tyre. Nuk kanë munguar as zënkat, ashtu si Erjola me Zhuljetën, e nuk kanë munguar afrimet pak më shumë, si ai i Aidës me Bjordin. Thashethemet gjithashtu kanë qenë pjesë e ditës. Edhe një herë Erjola ka nisur “thashethemet” për... Vazhdo

Page 1 of 1012345...10...Last »