Sinan Hoxha

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Seldi dhe Sinani prape se bashku me nje hit te ri
Mosmarreveshjet mes dy miqve kengetare tashme duket se kane kaluar. Po shfaqen perseri neper koncerte se bashku, ndersa arsyet kryesore per zenkat mes tyre nuk i ka treguar asnjeri. Aata jane justifikuar me faktin se nuk duhet te shfaqen gjithnje se bashku pasi nuk jane grup, por secili ka edhe karriere solo. Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu po pergatiten qe kete fundvit te shfaqen me nje tjeter megahit, sic ishin tri bashkepunimet e fundit, ‘’Adrenalina’’ dhe ‘’Bjondina’’, si dhe trioja me kengetarin e muzikes tallava Meda,... Vazhdo

April 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Seldi dhe Sinani prape se bashku me nje hit te ri
Tags: , , , , , , , , , , ,

Seldi: Konfirmoj ndarjen me Sinanin, më vuri disa kushte që s’mund t’i plotësoja
Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, dyshja e këngëtarëve që u mediatizua dhe që vazhduan me duete që i shërbyen karrierës së tyre muzikore, është ndarë përfundimisht. Seldi dhe Sinani, jo vetëm që nuk këndojnë bashkë në koncerte, por duket se tashmë Sinani, me një karrierë shumëvjeçare në muzikë, po ia mbyll rrugët Seldit për të vazhduar dhe ai axhendën e koncerteve në diasporë. Pronarët e club-eve të njohura janë befasuar kur kanë marrë telefonata të njëpasnjëshme nga Sinani, i cili u kërkon më ngulm... Vazhdo

February 11, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Seldi: Konfirmoj ndarjen me Sinanin, më vuri disa kushte që s’mund t’i plotësoja
Tags: , , , , , , , , ,

Sinan Hoxha: Seç kam një energji të paparë…
Takimi me Sinan Hoxhën është i vështirë deri në momentin që përballesh me të. Të duhet të bësh një telefonatë, e ke në Kosovë. Më pas një tjetër telefonatë, sërish në Kosovë. Në fund, kur vijon të këmbëngulësh, merr një përgjigje gjithë buzëqeshje: “Akoma s’u dorëzove?”. Në momentin e takimit mund të ndihesh e qetë, pasi e qeshura e tij është ngjitëse. “Se mos m’i transformon fjalët që them e na dalin pastaj lloj-lloj iderash”, shprehet buzagaz, duke thumbuar kështu lajmet që bënë... Vazhdo

February 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sinan Hoxha: Seç kam një energji të paparë…
Tags: , , , , , , ,

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Sinan Hoxha dëshiron të martohet këtë vit
Sinan Hoxha  ka treguar se viti që lamë pas ka qenë pak i ekzagjeruar me lajmet rozë për të, ndërsa ai nuk ka dashur të flasë për ngjarjen që i ka ndodhur në Preshevë, që u fol që ai u arrestua nga policia serbe, pasi këngëtari ia ka lënë këtë proces vetëm gjykatës e nuk ka të drejtë të flasë. Por, edhe thashethemet se ai tashmë nuk bashkëpunon me Seldin i ka hedhur poshtë, duke thënë se nuk është gjithmonë që ata duhet të jenë bashkë nëpër koncerte. Por, në rrëfimin e tij ne programin “Pro... Vazhdo

January 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sinan Hoxha dëshiron të martohet këtë vit
Tags: , , , , , , , , ,

Sinan Hoxha burgoset duke mbrojt Flamurin Kombetar ne Presheve…
Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet, arrestohet ne Presheve kengetari Sinan Hoxha, blof autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore Kengetari i njohur i muzikes popullore Sinan Hoxha do t’i bashkengjitet sot faqeve te “Bluetooth”-it me nje lajm qe e ben pjese te nje skandali. Pas publikimit te kenges per bashkimin kombetar nen titullin “Kuq e Zi” ne bashkepunim me koleget Meda e Seldi, e cila duhet thene se ka arritur nje rekord klikimesh (mbi 1 milion e gjysme) edhe pse ka vetem pak dite qe eshte publikuar, kengetarit nuk... Vazhdo

January 7, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (7)
Tags: ,

Seldi vjen gjithmon me neeeee
Si ishte ai lajmi, Sinani është mërzitur me Seldin? Po, re po sa herë mërziten me njëri-tjetrin këta bëjnë video të re . Ju marrshi të keqen se ata vazhdojnë të jenë shumë miq si më parë e sapo kanë publikuar videokëngën e re “Kuq e zi” në një bashkëpunim me Medën. 54.000 klikime për një ditë…ku ka këngë që bën Sinani dhe Meda e të mos bëhet hit. Nji muaj 2 milion klikime i bën kjo video. Ja mbajeni mend. Albaniac  Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: , , , , ,

Ingridi, deri në mëngjes në PUB me Sinanin dhe Seldin
Pasi ka nxjerrë një këngë të re të shoqëruar me klip, ashtu siç bën çdo fillim vere, këngëtarja Ingrid Gjoni mesa duket po mendon seriozisht edhe për argëtimin e saj. Fundjavën e kaluar menjëherë pas pjesmarrjes në natën përmbyllëse të këtij sezoni të “Zonë e lirë” ka kaluar orët e para të mëngjesit tek kompleksi “Mai Tai” në kryeqytet. Së bashku me Ingridin ishte edhe mbesa e saj balerinë e cila me siguri ndjehet me fat sepse nuk ndodh shpesh të dalësh me teze për jetë nate. Vajzat janë parë... Vazhdo

July 6, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ingridi, deri në mëngjes në PUB me Sinanin dhe Seldin
Tags: , ,

Zbavitjet ekstravagante të Sinanit e Seldit dhe udhëtimi në Amerikë
Pas duetit “Adrenalina” këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, duket që janë ndier vërtet të ekzaltuar në ditët në vazhdim, ndërsa janë fotografuar tek festojnë në prag të festave të fundvitit në një nga lokalet e njohur në Tiranë. Pak ditë para se të niseshin për një koncert në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ata janë argëtuar në orët e vona me alkool, cigare dhe femra. Siç e shihni nga fotot, Sinani është fotografuar ndërsa shkëmben puthje të nxehta më një femër brune, që nuk dihet ende... Vazhdo

January 14, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zbavitjet ekstravagante të Sinanit e Seldit dhe udhëtimi në Amerikë
Tags: ,

Page 1 of 212