soni malaj

Disco Bilboa: Soni Malaj

February 22, 2009  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Disco Bilboa: Soni Malaj
Tags: ,

Soni e gatshme për Festivalin në RTSH
endif] > Është në majat e suksesit. Sapo ka përvetësuar çmimin e tretë si dhe çmimin e internetit në festivalin “Kënga Magjike” ndërkohë që një tjetër sfidë e pret, festivali i fundvitit në RTSH. Po punon fort, për të arritur si gjithmonë suksesin të cilin publiku nuk ia kursen asnjëherë me vlerësim dhe duartrokitje. Kjo është Soni Malaj, këngëtarja që pjesën më të madhe të ditës ia kushton muzikës dhe provave të kantos. Në këtë intervistë Soni flet për angazhimet më të fundit profesionale... Vazhdo

December 12, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Soni Malaj: Lidhja e dashurisë me francezin dhe takimet e fshehta me Florin
Kishte shumë që nuk dihej më gjë për të, që prej ndarjes së saj nga kompozitori Flori Mumajesi, lajm i cili u bë publik menjëherë dhe u shpërnda rrufeshëm tek të gjithë. Prej shumë kohësh, Soni Malaj ka vendosur t’i thotë ‘JO’ çdo gazetari që e telefonon për ndonjë intervistë, qoftë edhe për ta pyetur jo për për jetën e saj private por për diçka tjetër, zhvillimet më të fundit të saj në anën profesionale. Por ne të ‘Bluetooth’ kemi mësuar disa të reja rreth këngëtares së njohur, të cilat... Vazhdo

November 17, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Soni dhe Flori sërish bashkë
Soni dhe Flori janë bashkuar sërish, por jo për ta ripërtërirë dashurinë e tyre, porse vetëm për bashkëpunim muzikor. Pas bashkëpunimit që patën për këngën “Fluturimi 3470” në Festivalin e vitit të kaluar “Kënga Magjike”, këtë radhë ata do të bëjnë një këngë të përbashkët për të konkurruar në Festivalin në RTSH. “Kënga është një dëshmi e momenteve më të mira të lidhjes sonë”, është shprehur Soni. Kënga është e punuar nga Flori, me tekst të Olti Currit dhe orkestrim të Enis... Vazhdo

November 3, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Soni dhe Flori sërish bashkë
Tags: ,

Page 3 of 3123