Style

Kujdes Rihanna, Po vjen Rita!
Ky eshte titulli me te cilin gazeta zvicerane ‘20 Minuten Online’ ka shkruar nje artikull ne te cilin ben krahasime mes te famshmes Rihanna dhe yllit ne ngritje, Rita Ora. Te origjina e Rites shkruan se ajo ka prejardhje nga Kosova dhe jeton ne Londer, ndersa per Rihannan tregon prejardhjen nga Barbadosi. Sa i perket dukjes per kengetaren shqiptare thuhet se floket bionde i ka tipar dallues, ndersa edhe Rihanna kohet e fundit i ka pasur bionde, por tash i ka bere serish te zeza. Achtung Rihanna, Jetz kommt Rita Moguli i muzikes, reperi... Vazhdo
Seldi dhe Sinani prape se bashku me nje hit te ri
Mosmarreveshjet mes dy miqve kengetare tashme duket se kane kaluar. Po shfaqen perseri neper koncerte se bashku, ndersa arsyet kryesore per zenkat mes tyre nuk i ka treguar asnjeri. Aata jane justifikuar me faktin se nuk duhet te shfaqen gjithnje se bashku pasi nuk jane grup, por secili ka edhe karriere solo. Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu po pergatiten qe kete fundvit te shfaqen me nje tjeter megahit, sic ishin tri bashkepunimet e fundit, ‘’Adrenalina’’ dhe ‘’Bjondina’’, si dhe trioja me kengetarin e muzikes tallava Meda,... Vazhdo

April 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Seldi dhe Sinani prape se bashku me nje hit te ri
Tags: , , , , , , , , , , ,

Albërie Hadërgjonaj: Në gjimnaz shoqet s’më besonin që isha nënë
Besojeni ose jo, Albërie Hadërgjonaj është bërë nënë në moshën 16-vjeçare. Pas martesës kur ishte vetëm 15 vjeç, këngëtares së dashur të skenës shqiptare iu desh të kalonte një mal me peripeci derisa të përfundonte gjimnazin. Pasi kreu dy vitet e para në Deqan, shpërngulet në Amerikë bashkë me familjen, ku lind edhe vajzën e dytë, Anxhelinën, të cilën sot e duam po aq sa atë. Në këtë kohë ndjek atje një kurs 2-vjeçar për mjekësi, i cili s’i hyri kurrë në punë. Më pas, me ardhjen e demokracisë,... Vazhdo

April 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albërie Hadërgjonaj: Në gjimnaz shoqet s’më besonin që isha nënë
Tags: , , , , , , , , ,

Vesa Luma: E çmendur pas shpejtësisë iku në Ulqin
E veshur me xhinse të grisura, bluzë të bardhë dhe atlete, është gati për të ikur në Ulqin. Në fakt këto kohë, për shkak të angazhimit në jurinë e “X Factor” e ka pasur të vështirë të jetë e pranishme në çdo koncert, por ia ka dalë. Dikur ka qenë vetë përballë jurisë, atëherë mori pjesë si konkurrente, për t’i vlerësuar zërin e saj si këngëtare. Ndërsa sot është në karrigen ku i duhet të vlerësojë e të jap sugjerime. Në një bisedë më të, kuptuan se është shumë e ndjeshme dhe syri... Vazhdo

March 26, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma: E çmendur pas shpejtësisë iku në Ulqin
Tags: , , , , , , , , , ,

Shkendija thotë se i ka ‎100 % origjinale, “Falë të madhit Zot”
Edhe pse kohë të gjatë nuk kemi dëgjuar ndonjë këngë të re, madje as nuk e kemi parë kohë të gjatë ndonjë klip nga këngëtarja Shkendije Mujaj, ajo po tregon diçka tjetër të veçantë që ka. Është fjala për të pasmet e saj, të cilat thotë se i ka 100 % origjinale. Ajo ndihet mirë për faktin që të pasmet e saj janë në formë, madje derisa në rrjetin social Facebook, bëhej një votim për të pasmet e këngëtareve, ajo kërkonte nga fansat që të pëlqeheshin të sajat dhe kjo e pati renditur në vendin... Vazhdo

March 22, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shkendija thotë se i ka ‎100 % origjinale, “Falë të madhit Zot”
Tags: , , , , , , , , ,

Genta Zhvishet, por linjat te lene per te deshiruar!
E veshur si nje Eve, ku ne vend te gjetheve te pemes, shohim ca petale trendafili, Genta ismajli ne perpjekjen e saj per te qene e veshura me e vecante, duket se ka deshtuar. Kjo shume per shkak te veshjes, por qe linjat e saj trupore, qe vetem elegance nuk deshmojne. Edhe beli i saj dikur i admirueshem, ne kete foto nuk te ben asnje efekt, per shkak te legenit tashme te zgjeruar pa kufi dhe shenjave te prera te barkut…Genta, here tjeter kujdes! Mos nxirr ne pah defektet! Gjithashtu duhet te pranojme se Genta ka qene nje vajze teper... Vazhdo

March 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta Zhvishet, por linjat te lene per te deshiruar!
Tags: , , , , , , ,

Agnesa Vuthaj: Seks për herë të fundit? Nuk e mbaj mend
Agnesa Vuthaj nuk ka të dashur.  Këtë e ka thënë vetë bukuroshja, teksa për çudinë e të gjithëve ka pohuar edhe një fakt tjetër, që nuk e mban mend kur ka kryer për herë të fundit marrëdhënie seksuale. Ajo tek meshkujt vlerëson shumë sinqeritetin, ndërsa nuk ka frikë nga askush. Preferon ngjyrën e kuqe dhe e vogël ka dashur t’i ngjajë së ëmës. Hera e fundit që keni qeshur me shpirt? Sot. Cilat gabime toleroni? Ato që janë të tolerueshme. Tipari kryesor i karakterit tuaj? Sinqeriteti. Cilin virtyt vlerësoni... Vazhdo

March 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Agnesa Vuthaj: Seks për herë të fundit? Nuk e mbaj mend
Tags: , , , , , , , , ,

Rihanna ‘rrezikohet’ nga Rita Ora!
Këngëtarja shqiptare e vendosur në Amerikë, Rita Ora e cila është duke bërë muzikë nën markën e e Jay-Z, duket se çdo herë e më shumë po i hy në zemër ‘mbikqyrësit’ të saj. Ndërsa , me Rihanna-n po ndodh e kundërta, këngëtarja me ngjyrë së fundi ka nxehur shumë mentorin e saj. Jay-Z ka kritikuar Rihanna-n, sepse ajo dëshiron të rikthehet tek ish i dashuri i saj Chris Brown, i cili është akuzuar për dhunë fizike ndaj këngëtares. “Nuk e kuptoj se si Chris e ka goditur atë dhe nuk dua më të kem të... Vazhdo

February 27, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rihanna ‘rrezikohet’ nga Rita Ora!
Tags: , , , , , , , , , ,

Zajmina Vasjari ngaterron diskon me plazhin
Në fundjavën që kemi lënë pas ajo ka qenë e ftuar në një klub të Prizrenit. Fjala është për këngëtaren seksi Zajmina Vasjari, uroj që nuk jeni lodhur me epitetin që gjithmonë e lakojmë sa herë bie fjala për këtë këngëtare. Pasi vetë këto foto që shihni, tregon bukuroshen të veshur me bady, sikur të ketë ngatërruar veshjen, ose vendin. Mos vallë Zajmina është nisur për në plazh, dhe ka harruar se vendi ku po shkon për të kënduar është kjo disko në Prizren. Mësuam gjithashtu se të gjithë djemtë... Vazhdo

February 27, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zajmina Vasjari ngaterron diskon me plazhin
Tags: , , , , , , , , ,

Hana Cakuli kësaj radhe ‘vetë e 2-ta’ !
Këngëtarja shqiptare nga Mali i zi, e cila kohëve të fundit është shfaqur edhe si moderatore, ka njoftuar se së shpejti do të fillojë realizimin e një kënge të re, mirëpo jo vetëm ! Në profilin e saj në rrjetin social ‘Facebook’, Cakuli ka zbuluar datat dhe protagonistin e duetit të saj. “Mezi spres për 3 dhe 4 mars, xhirimet për videoklipin tim të ri – duet me Kushtrim Hoxhën”, ka shkruar në ‘Facebook’ Hana Info GLOBI  Vazhdo

February 23, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana Cakuli kësaj radhe ‘vetë e 2-ta’ !
Tags: , , , , , , , , ,

Page 6 of 8« First...45678