Style

Ingrid Gjoni, këngëtarja shumë dimensionale e skenës shqiptare
Është duartrokitur fort kudo ku ka kënduar, është adhuruar shumë fort në çdo skenë ku ka shkelur dhe po kaq shumë është pëlqyer edhe për performancat e saj të veçanta… Këngëtarja e suksesshme e muzikës moderne në Shqipëri, Ingrit Gjoni, është sot një ndër emrat më të spikatur të skenës… Përmes rreshtave në vijim do përpiqemi të sjellim në sytë tuaj gjithë dimensionet e këngëtares Gjoni… Le të zbulojmë bashkë përmes këtij rrugëtimi aspekte të njohura e të panjohura nga jeta e show-girl-it... Vazhdo

February 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ingrid Gjoni, këngëtarja shumë dimensionale e skenës shqiptare
Tags: , , , , , , , ,

Fjolla dhe Zajmina, dy sex bombat bëjnë hapjen solemne të casinos në Ferizaj
Cilat do të ishin femrat që do të bënin hapjen solemne të një casino në Ferizaj të Kosovës, nëse jo dy këgëtaret e njohura Fjolla Morina dhe Zajmina Vasjari. Të dyja janë ftuar nga pronarët e casinos në hapjën solemne me qëllim të tërheqjës së vëmendjes së të pranishmëve që sipas asaj që mësojmë kanë qenë në numër shumë të madh pasi ky lokal është ndër të vetmit dhe të rrallët në këtë rajon të Kosovës. ‘’Kojot’’ mban emrin casino në të cilën kanë kënduar dy sex bombat e estradës,... Vazhdo

February 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fjolla dhe Zajmina, dy sex bombat bëjnë hapjen solemne të casinos në Ferizaj
Tags: , , , , , , , , , ,

Dafina dhe Ledri i kalojnë pushimet së bashku në Bogë
Këngëtarja e mirënjohur, Dafina Zeqiri dhe anëtari i grupit Skillz, Ledri Vula, kanë kaluar disa ditë pushimi së bashku në bjeshkët e Rugovës. Sipas disa burimeve të afërta me këngëtarët, ata tanimë janë në një lidhje. Një foto që është publikuar së fundmi në internet, ku ata janë fotografuar me të njëjtën foshnje në krah, konfirmon të gjitha zërat që janë bërë deri më tani për një lidhje të mundshme në mes tyre. Por ata nuk kanë qenë vetëm, sipas burimeve, së bashku me ta ka qenë edhe familja... Vazhdo
Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencës
Përherë aktive dhe e gatshme në çdo kohë për të sjellë këngë dhe videoklipe të reja, Arta Bajrami na bënë të ditur se së shpejti do të sjellë një hit për adhuruesit e saj. Ndonëse me këtë këngë do të lansohet edhe videoklipi i ri për të cilin ajo nuk preferon të zbuloj më shumë. Ajo edhe pse ka disa muaj që lansoi albumin “Exotic” thotë se ende është duke i shijuar këngët e tij bashkë me adhuruesit e saj. Një pjesë e madhe e këngëve të albumit kanë të realizuara edhe videoklipet të cilat... Vazhdo

January 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami nuk i frikesohet konkurrencës
Tags: , , , , , , , ,

Anxhelina Hadergjonaj e dashuruar me djalin e pronarit te gazetes “Panorama”
Zbulohet lidhja e Anxhelines me futbollistin Fatmir Hysenbelliu, djalin e pronarit te Gazetes Panorama, Gazetes Shqiptare, Birres Korca, News 24 dhe Balkanweb, biznesmeni i njohur, Irfan Hysenbelliu. Fatmir Hysenbelliu eshte 19 vjec, aktualisht luan ne kampionatin Italian me skuadren e Barit ne serine B italiane.Anxhelina e ka mbajtur te fshehte lidhjen, para nje muaji Anxhelina gjate nje interviste per njeren nga gazetat ne Tirane ka thene qe se ka mendjen te djemte. Mos të ka rrëmbyer zemrën ndonjëri? Jo, jo, unë nuk e kam fare... Vazhdo

January 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Anxhelina Hadergjonaj e dashuruar me djalin e pronarit te gazetes “Panorama”
Tags: , , , , , , , , ,

Albana Azizi, talente e muzikës që premton
Pas më shumë se një viti, doli albumi i parë i Albana Azizit i titulluar “Si herën e parë” dhe 3 klipet me këngët nga albumi “E vetmja femër”, “Real Love” dhe kënga “I Love it”. Me këngën “I Love it”, ajo ka marrë pjesë në Eurovision “Song Contest” të Zvicrës. Albana Azizi, është e lindur në Bern të Zvicrës, kurse prindërit e saj janë me prejardhje nga Kosova. Për talentin e rrallë të Albanës, kanë shkruar shumë gazetat zvicrane. Albana është paraqitur... Vazhdo
Sinan Hoxha dëshiron të martohet këtë vit
Sinan Hoxha  ka treguar se viti që lamë pas ka qenë pak i ekzagjeruar me lajmet rozë për të, ndërsa ai nuk ka dashur të flasë për ngjarjen që i ka ndodhur në Preshevë, që u fol që ai u arrestua nga policia serbe, pasi këngëtari ia ka lënë këtë proces vetëm gjykatës e nuk ka të drejtë të flasë. Por, edhe thashethemet se ai tashmë nuk bashkëpunon me Seldin i ka hedhur poshtë, duke thënë se nuk është gjithmonë që ata duhet të jenë bashkë nëpër koncerte. Por, në rrëfimin e tij ne programin “Pro... Vazhdo

January 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Sinan Hoxha dëshiron të martohet këtë vit
Tags: , , , , , , , , ,

Realizohet klipi i “Bareshës” nga Nexhmije Pagarusha
Kënga “Baresha” nga këngëtarja e mirënjohur kosovare Nexhmije Pagarusha, tashmë ka edhe videoklipin e saj. Këngë kjo e kënduar në vitet e 60-ta është njëra ndër këngën e Nexhmijes që dëgjohet me ëndje edhe ditët e sotme. Kjo këngë këndohet shumë nga këngëtarët e rinj shqiptar në versionet e tyre. Me përkrahjen e Ministrisë së Kulturës, prodhuar nga produksioni Koperativa, është arritur të realizohet një klip mjaft i bukur, të cilin mund ta shihni më poshtë. Telegrafi  Vazhdo
2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Reperi Besnik Canolli i njohur si 2po2, i cili që nga viti 1995 është i angazhuar në hip-hopin shqiptar, nuk ndalet së krijuari hite të reja. 2po2 për datën e të dashuruarve, 14 shkurt, do të sjellë një këngë të re. “Gjithë jetë” titullohet kënga e cila flet për dashurinë e një çifti. Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtarin nga Shqipëria, Flori Mumajesi. Teksti i këngës është realizuar nga vetë reperi, muzika nga Flori, ndërsa klipi do të realizohet nga Entermedia. Për 2po2 dhe Florin nuk... Vazhdo

January 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on 2po2 dhe Flori së shpejti me këngë të re
Tags: , , , , , , , , , , ,

Gjoksi i Dafinës përsëri me defekt
Për Dafinën nuk është hera e parë që ka operuar gjoksin e saj. Pas dështimit në një klinikë në Kosovë, këngëtarja e njohur ishte drejtuar në Shkup, në një klinikë private shumë moderne, ku thuhet se realizoi operacione plastike, nga ku pacientët largohen shumë të kënaqur me dukjen e tyre. Por edhe pas kësaj ndërhyrjeje, Dafina Zeqiri sërish nuk është e kënaqur me pamjen e saj. Dekolteja e saj gjatë programeve të Vitit të Ri për pak sa nuk ka dhënë spektakël tek të pranishmit dhe në ekranet televizive,... Vazhdo

January 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Gjoksi i Dafinës përsëri me defekt
Tags: , , , , , , ,

Page 7 of 8« First...45678