Style

Ronela dhe Visari bëhen përsëri bashkë
Janë bërë përsëri bashkë dy këngëtarët, për të cilët u përfol shumë se mund të ketë një lidhje dashurie mes tyre. Ronela Hajati ka udhëtuar drejt Prishtinës për të qenë pjesë e xhirimeve televizive pikërisht me këngën e fundit, ‘’Nelës’’, në duet me Visarin e grupit Skillz. Duke respektuar kodin e veshjes në një program në Kosovë, që të dy u shfaqën të veshur në kombinim ngjyrash kuq e bardhë, duke bërë një performancë të jashtëzakonshme e duke lënë gojëhapur të gjithë kolegët e... Vazhdo

January 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ronela dhe Visari bëhen përsëri bashkë
Tags: , , , , , , , ,

Nora dhe Dafina tregojnë gjoksin me silikon
Shumë shpesh këngëtaret dëshirojnë të duken sa më provokative duke nxjerr në pah pjesët e tyre intime. Këngëtarja Dafina Zeqiri sikur ka harruar të veshë të brendshme gjatë emisioneve festive. Ajo në emisionit “Op op Labi” gjatë perfomancës së saj, duke vallëzuar, për pak sa i ka dalë gjoksi në publik. Nga entuziazmi për festat e fundvitit, këngëtarja nuk e ka kuptuar se duke ngritur krahët lart, ka nxjerrë në pah një pjesë të gjoksit të saj, i cili për hir të së vërtetës është me silikon, ndaj... Vazhdo
Adelina realizon klipin e “Bëhu burrë”
Foto: ARTAN KORENICA Adelina Emini ka realizuar projektin e saj më të ri muzikor – ajo sapo ka lansuar klipin e këngës “Bëhu burrë”. “Bëhu burrë” është baladë e punuar nga producenti Genc Prelvukaj, ndërsa videoklipi është realizuar nga produksioni “Pulla”. Këngëtarja kosovare më herët kishte realizuar edhe një projekt tjetër me Genc Prelvukaj, duetin e titulluar “Tipsy”. Më poshtë mund ta dëgjoni këngës “Bëhu burrë” të shoqëruar me klip. AlbNews  Vazhdo

December 26, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Adelina realizon klipin e “Bëhu burrë”
Tags: , , , , , , , , ,

Tuna fryn byzët…?
Ditët e fundit po qarkullojnë në internet disa foto të reja të cilat nxjerrin në pah buzët e Tunës, që nuk janë aspak të zakonshme krahasuar me imazhet që jemi mësuar t’i shohim deri tani. Ajo që duket në foto, nuk është qartësisht e dukshme nëse kjo fryrje është thjesht një truk që mund të realizohet lehtësisht me anë të kompjuterit, apo ndonjë ndërhyrje specifikie në këtë zonë. Por, edhe nëse e gjithë kjo është e vërtetë, realisht ajo nuk është as e para as e fundit që e gjen zgjidhjen të... Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna fryn byzët…?
Tags: , , , , , ,

Dafina dhe Elvana i shpallin luftë njëra-tjetrës për milionat e koncerteve
Lufta për ekskluzivitet në tregun muzikor, si dhe rivaliteti i egër mes artistëve është ajo pjesë që publiku nuk ka mundësinë ta shohë, pasi gjithçka ndodh në prapaskenë. Duket se këngëtaret e suksesshme nuk janë aq të lumtura sa duken, sidomos kur vjen puna për konkurrencë dhe për milionat e parave të koncerteve që mund t’ua rrëmbejë tjetra. Dueli më i fundit i këngëtareve, që duan me çdo kusht të rrëzojnë njëra-tjetrën, është ai mes Elvana Gjatës dhe Dafina Zeqirit. “Lufta” e ashpër mes dy... Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina dhe Elvana i shpallin luftë njëra-tjetrës për milionat e koncerteve
Tags: , , , , , , , , , ,

Arta Bajrami i këndon tradhëtisë me këngën “Pa Fat”
Këngëtarja Arta Bajrami ka lancuar  video-kl ipin e këngës “Pa Fat”, që është një prej këngëve hit të albumit të saj të ri që sapo ka dal në treg. Balada e cila në ditët e para të publikimit pa klip arriti qindra mijëra klikime në YouTube tani është vizualizuar dhe në çdo detajë është e kuruar me kujdes. Videoklipi është punuar nga UrbanGraphics, që në këtë klip bënë punë shumë të mirë në skenat që shprehnin tematikën e këngës. Ndërsa ‘uragani’ Bajrami në këtë album këtë herë... Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Arta Bajrami i këndon tradhëtisë me këngën “Pa Fat”
Tags: , , , , , , ,

Big Basta dhe Vesa Luma, rikthehet FLIRTI?!
U fol dhe u stërfol për një lidhje romantike mes më të mirit të reperëve të “Këngës Magjike”, Big Bastës dhe anëtares së ardhshme të jurisë së “X Factor” Vesa Lumës. Megjithëse as njëri as tjetri nuk e konfirmoi lidhjen, kolegë të tyre nga “Dancing with the stars” nuk u reshtën së pëshpërituri se mes tyre ka diçka më shumë se një lidhje miqësie apo profesionale. Lajmi rikonfirmohet nga disa të afërm të çiftit të cilët pohojnë se së fundmi çifti janë riafruar sërish me njëri-tjetrin.... Vazhdo

December 21, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Big Basta dhe Vesa Luma, rikthehet FLIRTI?!
Tags: , , , , , , , , ,

“ S’me Meriton ” video klipi më i ri i këngëtares Liria Dedvukaj
Këto ditë të fundvitit këngëtarja e mirënjohur Liria Dedvukaj-Sinishtaj ka lansuar video klipin më të ri të saj për këngën “ S’me Meriton ”. Kënga është realizuar në Tiranë nga MAX Production. Teksti dhe muzika e këngës është realizuar nga Shpat Kasapi, kurse orkestrimi nga Çekiq. Parukeria dhe grimi nga Artur Muça – Turi, stili dhe desajnoja nga QUPI & Lei Marco. Është një këngë dhe video klip i cili sigurisht do të bëhet hit. Malsia.org  Vazhdo

December 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on “ S’me Meriton ” video klipi më i ri i këngëtares Liria Dedvukaj
Tags: , , , , ,

Dafina i rikthehet Bleros
Pas ndarjes nga pothuajse të gjithë bashkëpunëtorët e saj, madje edhe nga i dashuri i saj, Dafina Zeqiri ka vendosur të bashkëpunojë përsëri me këngëtarin Blero. Sipas portalit telegrafi, këngëtarja do të bëjë një bashkëpunim me Bleron, saktësisht me kompaninë që drejtohet nga Blero dhe Çekiç “Str8Dope”. Ndryshe, Dafina kishte pasur një sukses të konsiderueshëm me Bleron, kur kishte realizuar këngën “La Vida Loca” në vitin 2009. Vipat.info  Vazhdo

November 27, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina i rikthehet Bleros
Tags: , , , , , , ,

Visari ecën vetë
Skillz mund të jenë një prej grupeve hip-hop më të njohura në Shqipe, por askush nuk mund ta mohoj se Ledri gjithmonë ka arritur të veçohet disi nga Visari (dhe pse jo qëllimisht). Ai padyshim është më i suksesshmi në dyshe ose të paktën më popullori,por mesaduket gjërat po ndryshojnë. Pas bashkëpunimit me Ronela Hajatin në edicionin e fundit të “Kënga Magjike” dhe Visari ka arritur të gëzoj suksesin i vetëm,biles dhe të shpërblehet profesionalisht me çmim. Tashmë porsi Ledri,falë një këngëje të bukur,një... Vazhdo

Page 8 of 8« First...45678