Suleïman al-Fahim

Pamela Anderson gradi ekološki hotel u Crnoj Gori
PODGORICA – Pamela Anderson, bivša zvijezda serije „Baywatch”, odlu?ila je da svoj novac investira u gradnju ekološkog hotela u Crnoj Gori. Atraktivna Playboy ze?ica odlu?ila je da se posveti unosnom poslu sa nekretninama, a nedavno je izjavila da su pored Abu Dhabija njeni planovi vezani i za Crnu Goru. – Radim puno stvari odjednom. Nekretnine su jedan od projekata kojima se bavim, hoteli, od Abu Dhabija do Crne Gore – rekla je Pamela Anderson za list „Metro” i dodala: – Moj novac je sav u nekretninama... Vazhdo
Milarderi i Emirateve të Bashkuara Arabe,Suleïman al-Fahim  së shpejti në Ulqin
Bossi i Manchester City-t, Al Fahim dhjetë herë më i pasur se Roman Abramovich Suleïman al-Fahim emri ekzakt i këtij miliarderi asht Dr. Abdul Kareem Sulaiman Al-Mohammad Fahimi i lindur 1977 në Dubai ( Emiratet e Bashkuara Arabe).Al-Fahim ka doktoru në lamin e biznesit dhe finacave MBA financa to në patundëshmeri të Kogod School of Business from the American University in Washington.Anëtari I bordit të grupit Hydra Properties komercial nga Iraku,atij Abu Dhabi, bëhet fjalë për Sulejman Al-Fahim ka deklaruar pas blerjes... Vazhdo

November 4, 2008  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Milarderi i Emirateve të Bashkuara Arabe,Suleïman al-Fahim së shpejti në Ulqin
Tags: , , , ,

Ulcinjska plaža vlasniku Man?ester sitija Sulaiman Al Fahim ?
Direktor kompanije Hidra properties iz Abu Dabija i novi vlasnik engleskog premijerligaša Man?ester sitija, dr Sulejman al-Fahim, doputovao je u ponedeljak u Podgoricu, gde je u ime kraljevske porodice koju zastupa, rekao doma?inima iz crnogorske Vlade da je u njihovom interesu da se tender za ulcinjsku Veliku plažu raspiše što pre. Osim Velike plaže, koja je u centru pažnje njihovog intresovanja, Arapi su zainteresovani za Adu Bojanu, zemljište “Radoja Daki?a”, Prvu banku i infrastrukturne projekte u Crnoj Gori. Al-Fahim... Vazhdo

November 4, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Ulcinjska plaža vlasniku Man?ester sitija Sulaiman Al Fahim ?
Tags: , , ,

Kompania “Royal Group” është duke planifikuar të investojë në Ulqin
Kompania e shtetit arab te Abu Dabis “Royal Group” do ti prezanton një projekt të madh në fushën e turizmit në Ulqin qeveris malazeze me 7 nëntor 2008. Kryeministri i Malit të Zi,Milo Gjukanoviq do ti pret me 7 nëntor  përfaqësues të kompanisë së madhe ndërkombëtare,”Royal Group ” nga shtetet arabe të Abu Dabis, e cila operon në vende të ndryshme të botës në fushën e turizmit dhe komplekseve tregtare. Interesin e saj për të investuar edhe në Mal të Zi,kjo kompani e ka shprehur një vit e gjysëm... Vazhdo

November 2, 2008  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Kompania “Royal Group” është duke planifikuar të investojë në Ulqin
Tags: , , , , , ,