thashetheme big brother albania 2

Big Brother Albania 2, Mimoza Krasniqi, Intervista
Moza: Takimi im me Polin dhe shkaku i mungesës së tij në spektakël Adela më ka zhgënjyer në shumë raste Moza si ndihesh tani që dole nga “Big Brother”? Shumë e lumtur dhe është një ndjesi shumë e veçantë që pata një eksperiencë të tillë. A ndien se ka ndryshuar diçka me ty, apo me botën përreth? Tek unë jo, thjesht tani njerëzit më njohin. A ishte “Big Brother” ashtu siç e prisje? Ishte shumë më bukur sesa e mendoja unë. A ke derdhur ndonjëherë lot atje brenda ? Po. Cili ka qenë... Vazhdo
Mimoza flet per banoret
  ADI Gjërat pozitive – Gazmor Gjërat negative – I pabesë Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Mbaji premtimet që jep”   PAVLINI Gjërat pozitive – Person pozitiv Gjërat negative – U fuste në disa debate pa vend Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Më vjen keq që dole herët nga shtëpia”   DRITANI Gjërat pozitive -I heshtur Gjërat negative – Shumë strikt, I dukej vetja lider, kur në të vërtetë ka qenë e kundërta Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe?... Vazhdo
Analistët e reality-së, Virusi dhe Arjani: Ja kush do ta fitojë “Big Brother”-in sonte
E favorizuar është Adela, e cila si tip, duke gjykuar nga mesazhet, arrin të mbledhë ose simpati ekstreme, ose antipati ekstreme. Për Bjordin nuk ka ndonjë gjykim konstant, për Adin tregojnë histori të ndryshme, njëra prej të cilave thotë, madje, se do t’i jepet çmimi, edhe sepse dikush me rëndësi ka një “borxh” për t’i kthyer. Thuhet e ç’nuk thuhet.  Gjithsesi, presim sonte. Ndërkohë, dy analistëve të njohur të “Big Brother”-it në këtë “SH2”, u kemi bërë... Vazhdo
Anjeza flet per banoret
anAIDA Gjërat pozitive- Ambicia Gjërat negative- Impulsiviteti Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Largoju mendimeve negative”   MOZA Gjërat pozitive- E sinqertë Gjërat negative- Nuk ka Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Tani ka një mikeshë të mirë në Tiranë”   ADELAJDE Gjërat pozitive- Guximi Gjërat negative- Shtirja Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe ? “Sa dëshirë kam të të njoh ashtu siç je në të vërtetë”   BIKA Gjërat pozitive-... Vazhdo
Bjordi në të tjera foto provokuese me meshkuj
Bjordi, ai djaloshi i brishtë i cili në fillim të “Big Brother 2” mendohej se do na sillte spektakël falë natyrës së tij pa komplekse, si një djalë i rritur në perëndim, sot i ka kaluar të gjitha parashikimet tona. Na ka mallëngjyer me historinë prekëse të familjes së tij, pasi nuk ka arritur të takojë asnjëherë babain e tij biologjik, të gjithë kemi mësuar mbi detajet e jetës së tij si dhe herën e kaluar botuam një shkrim ku tregohej se ai ka edhe një motër nga babai e cila ka mundur ta njohë nga spektakli... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Anjeza, Intervista
Anjeza jashtë “Big Brother 2” Më thoni Arjoni, ju them romancë Anjeza si ndihesh? Më kishte marrë malli për botën time jashtë BB, për familjen time, miqtë mi dhe gjërat e mia të përditshme. Kam një ndjesi të mirë, e cila ndoshta më vjen nga reagimet pozitive që marr jo vetëm nga të afërmit e mi, por edhe nga njerëz të thjeshtë që takoj kudo. Tani po e shoh vetë njohjen që të jep kjo reality show. Anjeza e “vogël”, por me përvojën e jetës mbi supe. A mendon se në atë shtëpi kishte... Vazhdo
Intervista – Emocionet e nënave që hynë në Big Brother Albania 2
  Sanija (nëna e Adelës) Si e pritët surprizën për t’u futur në  shtëpinë e BB? Të them të drejtën ishte gjëja më e bukur dhe më e lumtur, pasi takova vajzën, por ishte shumë emocionuese dhe shumë e vështirë. I kishte të dyja brenda. Kur takova Adelën thashë se do vdisja në atë moment, zemra më rrihte fort, u bllokova komplet. M’u duk vetja sikur nuk isha në realitet.  Keni qëndruar më e heshtura nga të gjitha aty brenda … Në të vërtetë unë jam vetë pak e heshtur edhe në jetën e përditshme,... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Arjan Bakalli, Intervista
  Ari, si ishte përballja me jetën e vërtetë? E jashtëzakonshme, nuk më besohet që njerëzit janë kaq pozitivë ndaj meje dhe asaj që unë dhashë brenda shtëpisë, më ndalojnë të gjithë për të më komplimentuar fëmijë, burra, gra, të moshuar, por mbi të gjitha ndiej se është një lloj solidarizimi qytetar dhe vlerash që nuk u pëlqen të fshihen pas lojërave dhe hipokrizisë. Është vërtet shumë vlerësuese për mua, në një farë mënyre unë ndihem fituesi moral i këtij “Big Brother”-i. Në cilat momente,... Vazhdo
Për Mimozën
13/05/09 19:38 Katër finalistët kanë dalë në kopësht dhe kujtojnë momentet komike dhe gazmore që kanë patur brenda shtëpisë. Adela i kujton Qetsorit se përse ai nuk ja kishte treguar ndodhinë e Mimozës? Më pas shton se ja kishte treguar Ari, por ajo do të donte ta dëgjonte nga Qetsori. Ai e kishte pyetur Mimozën nëse ajo e kishte lexuar librin e fundit të Naim Frashërit, ndërsa Mimoza i qe përgjigjur se nuk e kishte lexuar. Qetsori shton se përpara se ta pyeste mbi librin, e kishte pyetur rreth arsimit dhe kulturës,... Vazhdo
Për martesën
14/05/09 20:30 Pas dreke banorët janë ulur në kopësht dhe mes tyre hapet biseda mbi martesën. Adi është i mendimit se c’do gjë duhet të vijë graduale. Ai thotë se fillimisht cifti duhet të njihet mirë dhe mënyra më e mirë është fejesa ose bashkëjetesa të cilat hedhin themelet e një lidhje të qëndrueshme dhe më pas vjen martesa. Martesa duhet të vijë vetëm kur bazat janë të forta kur nuk mund të vijë më tërmet. Nëse themelet janë të qëndrueshme atëherë mund të hedhësh shtëpinë mbi themel, që... Vazhdo

Page 1 of 1312345...10...Last »