thashetheme

Nora Istrefi u rikthehet baladave
Këngëtarja kosovare Nora Istrefi ka bërë publike këngën e saj të re, “Ne të 2”. Kjo këngë pas shumë kohësh e sjellë Norën përsëri me një baladë të ngrohtë dashurie. Kënga flet për një dashuri tëhumbur si pasojë e mungesës së dashurisë reciproke dhe tashmë po përdoret për xhirimet e vitit të ri, dhe besohet se do të mbetet si singël pa klip pasi pak ditë kanë mbetur deri në publikimin e këngës tjetër të saj në bashkëpunim me Vig Poppa nga Kaos këngë e cila është punuar me klip, pasi që... Vazhdo

December 17, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nora Istrefi u rikthehet baladave
Tags: , , , , , , , ,

Genta dhe Sabri Fejzullahu nuk njohin distance moshe
Thuhet se shpirti i artistit nuk njeh moshë, nëse është i ri, apo i vjetër. Më së shumti këtë e dëshmon edhe kjo fotografi që ne e zbuluam, në të cilën shihet këngëtari i madh, Sabri Fejzullahu, dhe këngëtarja atraktive, Genta Ismajli, që janë duke kërcyer së bashku. Natyrisht se kjo foto është realizuar gjatë xhirimit të ndonjë programi festiv për fund të vitit. Tek e sheh Sabriun duke kërcyer me Gentën dhe fisnikërinë e tij, besoj se të rinjtë apo moshatarët artistë të Gentës e kanë shumë zili... Vazhdo

December 17, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta dhe Sabri Fejzullahu nuk njohin distance moshe
Tags: , , , , , , , , ,

Dafina Zeqiri do të sjellë një bashkëpunim me Genën?
Pasi u kthye nga Amerika, këngëtarja Dafina Zeqeri premtoi se do të sillte shumë projekte të reja dhe duket se një ndër to mund të jetë edhe një bashkëpunim me këngëtarin e njohur Gena. Ky i fundit është bërë shumë i njohur këto kohë dhe po e zhvillon karrierën e tij artiske në Kosovë. Ende nuk ka ndonjë informacion nga dy këngëtarët por ata janë fotografuar së bashku dhe me siguri që janë duke menduar për të sjellë diçka së bashku. Shpresojmë shumë që këngëtarët të sjellin një projekt së... Vazhdo

December 17, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina Zeqiri do të sjellë një bashkëpunim me Genën?
Tags: , , , , , , , ,

Elvana Gjata: Feja e shqiptarit është shqiptaria
Duket se jehona e festimeve me rastin e 100 vje torit të pavarësisë ende nuk është shuar. Kjo jo vetëm nga koncertet e ndryshme që ende vazhdohen të zhvillohen por edhe nga statuset e shumta të personazheve publikë. Kështu këngëtarja e mirënjohur Elvana Gjata ka publikuar dje në faqen esaj në Facebook frazën “Feja e shqiptarit është shqiptaria”. Mesiguri që Elvana do ta ketë shkruar këtë frazë e frymëzuar nga ndonjë koncert i saj, ku më të vërtetë zë vend kjo shprehje, pasi në këtë 100 vjetor të... Vazhdo

December 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata: Feja e shqiptarit është shqiptaria
Tags: , , , , , , , , ,

Pirro i shmanget zhurmës së koncertit të Invës, 100-vjetorin e feston jashtë
Të ndarë, që bashkohen në një eveniment në karrierat e tyre muzikore. Kanë publikuar albumet e tyre në të njëjtën ditë, pikërisht në këtë 100-vjetor Pavarësie për Shqipërinë. Të dyja albumet janë publikuar nga “Supersonic”, që do të thotë se dy ish-bashkëshortët kanë qenë në dijeni të albumit më të ri të secilit. Ndoshta në këtë rast janë bashkuar të dy në idenë, që për të bërë edhe më shumë bujë, ata të mund t’i publikonin në një ditë albumet e reja, në mënyrë që me këtë... Vazhdo

December 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro i shmanget zhurmës së koncertit të Invës, 100-vjetorin e feston jashtë
Tags: , , , , , , , ,

Pas dështimit me Vedatin, Argjentina do bëjë duet me Florin
Ka kohë që nuk kemi dëgjuar këngë të re nga Argjentina Ramosaj. Sa u përfol për një duet me Vedat Ademin, të gjithë fansat ishin shprehur të lumtur, por ky bashkëpunim dështoi. Në një intervistë për ”Panorama plus”, këngëtarja e njohur shprehet se ka 10 muaj që është beqare dhe ndihet mirë, për Vitin e Ri do të këndojë në Maqedoni, si dhe do të sjellë një baladë me Flori Mumajesin. Si e ke kaluar këtë sezon dhe sa e angazhuar ke qenë në muzikë? Shumë mirë, kam pasur disa koncerte, por më shumë... Vazhdo

December 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pas dështimit me Vedatin, Argjentina do bëjë duet me Florin
Tags: , , , , , , , , ,

A do të jetë Muhamed Kollari fituesi i “X factor Albania”2012
Muhamed Kollari mere pjesë ne reality-show te formatit boteror, “X-Factor”2012, ku brenda nje periudhe disa vjeçare janë zbuluar  shume talente muzikore nga Ulqini. Per mungese te nje licence, keto talente janë detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kosovë, Bosnje- Hercegovine apo ne te “live-show” Let ka zvijezdama,produkcion i Radio Televizionit të Malit të Zi. Njëri ndër këto konkures eshtë edhe Muhamed Kollari. Ku ai nder me shume se 5000 konkurente, me ne fund... Vazhdo

November 14, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on A do të jetë Muhamed Kollari fituesi i “X factor Albania”2012
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Fadil Berisha, “zhvesh” edhe Dafinën
Dafina Zeqiri,  e cila ka disa muaj qe po qendron ne SHBA, ka pozuar atje per fotografin e njohur shqiptar Fadil Berisha. Pas një sesioni fotografik ku Dafina shfaqej e afërt me fotomodelën Emina Çunmulaj, Berisha ka realizuar edhe disa fotografi me këngetaren, ku ajo shfaq shumë nga trupi i saj, ndërsa sipër ka të hedhur vetëm një shall. Karahas kësaj fotografie, Berisha ka shënuar: “Duke realizuar fotografi me të bukurën dhe të talentuaren” Vipat.info  Vazhdo

November 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Fadil Berisha, “zhvesh” edhe Dafinën
Tags: , , , , , , , , , , ,

Për kë ka mall Argjentina Ramosaj?!
Ca pika shiu ranë mbi qelq…”,- është kjo dixhitura e kësaj fotoje të bukur të këngëtares Argjentina Ramosaj.Bukuroshja kosovare ka postuar në Facebook një fotografi, ku duket mjaft e menduar dhe e malluar për dikë. Për kë ketë mall Argjentina, për ndonjë familjarë apo për ish të dashurin e saj.Ajo që dime me siguri është që ka dal shumë bukur, edhe pse në sy ka vendosur lente jeshile. xh.k/shqiptarja.com  Vazhdo

November 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Për kë ka mall Argjentina Ramosaj?!
Tags: , , , , , , , , ,

Gjyste Vulaj në muajin e gjashtë të shtatzënisë, publikon fotot e para
Megjithëse po pret fëmijën e dytë, duket se pas kaq vitesh nga bërja mama për herë të parë, përsëri emocionet janë të mëdha. Të gjithë ishin kuriozë si do të dukej, a ka marrë peshë? Ka qenë vetë këngëtarja Gjyste Vulaj, e cila ka publikuar dje në faqen e saj në Facebook, disa foto me mbishkrimin”, në muajin e gjashtë të shtatzënisë” duke shuar kështu kuriozitetin e fansave të saj. Duket se ajo ka ditur t’i ruaj deri tani linjat, dhe këtë e tregojnë edhe fustanet e shkurtë dhe seksi që Gjystja... Vazhdo

Page 3 of 10312345...102030...Last »