Tiran

Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Votoni per Armend Milla – I perhumbue TOP FEST 10 – Java e Dyte – TOP 20 Armend Milla,i riu nga Ulqini konkuroj dje  ne Top Fest 10. Kenga “I perhumbur” e kompozuar nga Gramoz Kozeli me tekst te Gramoz Kozelit dhe me orkestrim te Eduart Hallullit vjen nga nje interpretim fantastik nga Armendi ne javen e trete te top festit duke u percjellur me duartrokitje te forta nga ana e publikut. Nje balade per te cilen Armendi thote se eshte e ndjere dhe shpreson ti pelqeje mbare publikut shqiptar e sidomos bashkeqytetareve... Vazhdo

February 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Sabri Salaj Magjistër i Politikës Ndërkombëtare dhe i Diplomacisë
MbrĂ«mĂ« me datĂ«n 15.12.2012, nĂ« Amfiteatrin e Kolegjit Universitar Victory,ka mbrojtur TemĂ«n e MagjistraturĂ«s me titull: DIPLOMACIA DHE ZGJIDHJA E ÇËSHTJES SE ULQINIT dhe ka fituar gradĂ«n shkencore: MagjistĂ«r i PolitikĂ«s NdĂ«rkombĂ«tare dhe i DiplomacisĂ« TĂ« gjithĂ« tĂ« pranishmit i falenderoj pĂ«r prezencĂ«n e tyre, njĂ«herit i falenderoj shumĂ« edhe komisionin: Prof.dr. Martin Berishaj – Kryetar i Komisionit Prof.dr.Fehmi Pushkolli– Mentor Prof.dr.Habib Hashani –AnĂ«tar i Komisionit Sabri Salaj Facebook  Vazhdo

December 16, 2012  :: KulturĂ« / Kultura :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nishani dekoron MalĂ«sinĂ« e Madhe,merrnin pjesĂ« deputetet shqiptarĂ« tĂ« Kuvendit tĂ« Malit tĂ« Zi – Video
NĂ« prag tĂ« 100 vjetorit te shpalljes sĂ« PavarĂ«sisĂ« sĂ« vendit, nĂ« njĂ« aktivitet artistik pĂ«rkujtimor tĂ« zhvilluar nĂ« teatrin “Migjeni” tĂ« ShkodrĂ«s, Presidenti i Republikes Bujar Nishani nderoi MalĂ«sinĂ« e Madhe me titullin e lartĂ« “Nderi i Kombit”. NĂ« aktivitetin “Ku e muer emrin MalĂ«sia e Madhe” merrnin pjesĂ« artistĂ« tĂ« zonĂ«s sĂ« MalĂ«sisĂ« nĂ« dy anĂ«t e kufirit . Presidenti Nishani beri njĂ« pĂ«rmbledhje tĂ« kontributit tĂ« madh  tĂ« krahinĂ«s sĂ« MalĂ«sisĂ« sĂ« Madhe jo vetĂ«m... Vazhdo

December 1, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Krijohet Kuvendi Kombëtar i Njësive Vendore Shqiptare + Foto
Krahas ngritjes sĂ« flamurit nĂ« TiranĂ«, nga sot 26 nĂ«ntori do tĂ« kujtohet edhe si dita e vendimit pĂ«r krijimin e Kuvendit KombĂ«tar tĂ« NjĂ«sive Vendore Shqiptare. Krijimi i kuvendit u formalizua sot me miratimin e tĂ« zgjedhurve vendorĂ« nga ShqipĂ«ria, Kosova, Maqedonia, Mali i zi e Presheva. “Uroj qĂ« kjo datĂ« e rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r qytetin e TiranĂ«s, tĂ« kthehet nĂ« njĂ« datĂ« pĂ«r t’u mbajtur mend edhe pĂ«r qytetarĂ«t qĂ« ne pĂ«rfaqĂ«sojmĂ« sot rreth kĂ«saj tavoline, duke i dhĂ«nĂ« sot aprovimin formal njĂ« prej iniciativave... Vazhdo

December 1, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Krijohet Kuvendi KombĂ«tar i NjĂ«sive Vendore Shqiptare + Foto
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cungu: Kjo shqiponjĂ« ka fluturuar dhe do tĂ« fluturojĂ« edhe nĂ« Ulqin – Video
NĂ« TiranĂ« u inauguruar sot Memoriali i ShqiponjĂ«s, simbolit tĂ« shqiptarĂ«ve, njĂ« projekt i financuar nga biznesmeni dhe veprimtari Lazim Destani. NĂ« ceremoninĂ« e pĂ«rurimit tĂ« kĂ«saj vepre morĂ«n pjesĂ« kryeministri i ShqipĂ«risĂ« Sali Berisha, 13 kryetarĂ« tĂ« komunave nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina e PreshevĂ«s, mes tyre kryetari i PrishtinĂ«s, TetovĂ«s, PreshevĂ«s, Gostivarit, StrugĂ«s, GjakovĂ«s, Prizrenit, MitrovicĂ«s, Ulqinit, etj. Memoriali i ShqiponjĂ«s u vendos nĂ« zonĂ«n e quajtur, rrethrrotullimi i DoganĂ«s,... Vazhdo

December 1, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Komente (3)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dinosha së shpejti ambasador i Malit të Zi në Tiranë
Qeveria e Malit tĂ« Zi ka propozuar pĂ«r ambasador tĂ« ri tĂ« Malit tĂ« Zi nĂ« ShqipĂ«ri ministrin aktual tĂ« MinistrisĂ« pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe Pakicave, Ferhat Dinosha, i cili Ă«shtĂ« edhe lider i Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve (UDSH) njofton Kosova live. Me largimin e mundshĂ«m tĂ« DinoshĂ«s nga posti i ministrit i tĂ« drejtave tĂ« njĂ«riut dhe pakicave priten edhe ndryshime nĂ« strukturĂ«n udhĂ«heqĂ«se tĂ« partisĂ« shqiptare, UDSH-sĂ«, e cila participon nĂ« qeverine e Malit tĂ« Zi. Sipas infomacioneve nga e pĂ«rditshmja... Vazhdo

November 12, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Dinosha sĂ« shpejti ambasador i Malit tĂ« Zi nĂ« TiranĂ«
Tags: , ,

Pse u rikthye Soni Malaj në Tiranë?
KĂ«ngĂ«tarja Soni Malaj ka qenĂ« kĂ«tĂ« fundjavĂ« nĂ« TiranĂ«. “Zhurnal plus” mĂ«soi se arsyeja ishte pĂ«r tĂ« realizuar njĂ« video tĂ« re. Por si duket artistja nĂ« fjalĂ« ka anulluar shumĂ« aktivitete muzikore duke qenĂ« se jeton nĂ« SpanjĂ« dhe ka nisur njĂ« biznes qĂ« e ruan emrin e tij me fanatizĂ«m, ndĂ«rsa asaj i mungon shumĂ« Tirana. Por mĂ«suam gjithashtu se ajo pret tĂ« sjellĂ« nĂ« jĂ«tĂ« njĂ« fĂ«mijĂ« me bashkĂ«shortin e saj balerinin Mirko, prandaj dhe Ă«shtĂ« kjo arsyeja se pse nuk Ă«shtĂ« shumĂ« aktive. ZHURNAL  Vazhdo

October 4, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pse u rikthye Soni Malaj nĂ« TiranĂ«?
Tags: , ,

Protesta e opozitĂ«s nĂ« TiranĂ« – NEWS24 – LIVE
LAJME LIVE NGA NEWS24 #gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-4 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-4 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */  Vazhdo

January 21, 2011  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (6)
Tags: , , , ,

Kryeministri Berisha e paralajmĂ«roi ndĂ«rtimin e rrugĂ«s Shengjin – Ulqin
Kryeministri Berisha priti sot nĂ« njĂ« takim ministrin e Pakicave tĂ« Malit tĂ« Zi Ferhat Dinosha. Zoti Dinosha i pĂ«rcolli Kryeministrit  Berisha pĂ«rshĂ«ndetjet e Kryeministrit tĂ« Malit tĂ« Zi Milo Djukanovic. Ai i shprehu Kryeministrit edhe pĂ«rshĂ«ndetjet e ngrohta tĂ« shqiptarĂ«ve tĂ« Malit tĂ« Zi, tĂ« cilĂ«t e cilĂ«sojnĂ« si arkitekt tĂ« njĂ« shqiptarie tĂ« re. Zoti Dinosha vlerĂ«soi ndihmĂ«n e çmuar tĂ« ShqipĂ«risĂ« nĂ« mbĂ«shtetje tĂ« proceseve integruese edhe tĂ« Malit tĂ« Zi, ku shqiptaret pĂ«rbĂ«jnĂ« njĂ« faktor relevant. Kryeministri ... Vazhdo
Ulqinaku Ervin Lati vetëvritet, hidhet nga kati 10 në Tiran
TiranĂ« -VetĂ«vritet studenti i filozofisĂ«, duke u hedhur nga kati i dhjetĂ« i pallatit ku banonte. Ngjarja ndodhi dje rreth orĂ«s 16.30 nĂ« rrugĂ«n “Don Bosko”, nĂ« kompleksin e pallateve tĂ« “Arabit”, pranĂ« qendrĂ«s profesionale “Don Bosko”. Viktima Ă«shtĂ« identifikuar nga policia me emrin Ervin Lati, 33 vjeç, nga Ulqini i Malit tĂ« Zi. Nga tĂ« dhĂ«nat e policisĂ« mĂ«sohet se viktima banonte i vetĂ«m nĂ« njĂ« apartament nĂ« rrugĂ«n “Don Bosko” dhe ishte student nĂ« vitin e tretĂ« nĂ«... Vazhdo

Page 1 of 212