Tiran

Hana: Emrin ma ka vënë motra ime, Fjolla
E njohur me këngën “Simbol”, bukuroshja nga Ulqini, Hana Cakuli, ka rrëfyer për mediet se emrin që sot e mban me krenari, ia ka vendosur e motra. Me emrin që mban një objekt qiellor i shndritshëm, atë e ka pagëzuar e motra, e cila në kohën që Hana ndodhej ende në bark, ishte shumë e vogël, aq sa nuk mund të fliste mirë. “Emrin ma ka vënë në njëfarë mënyre motra ime Fjolla, e cila është veç 11 muaj më e madhe se unë. Kur nëna ka qenë shtatzënë në mua, kishte dalë një pasdite për të shëtitur Fjollën,... Vazhdo

November 25, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana: Emrin ma ka vënë motra ime, Fjolla
Tags: , , , , ,

Sali Berisha është fitues në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri,sipas Exit Poll
Partia Demokratike e Sali Berishës është fituese në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri. PD ka fituar 47.5% të votave, ndërsa PS e Edi Ramës fitoi 38.8%. LSI e Ilir Metës ka fituar 6.5%, ndërsa 7.2% të tjerët. Këto rezultate janë publikuar në TV Klan, në bazë të Exit Poll, të realizuar nga Instituti për Studime Humanistike “Gani Bobi”. Rezultatet janë llogaritur nga 10051 anketa me votuesit në mbarë Shqipërinë. Marshi i gabimit llogaritet 1 deri 1.5 %. Ky është vetëm një rezultat parashikues, i nxjerrë... Vazhdo
Gëzim Hajdinaga mori pjesë në punimet e Nalas-it në Tiranë
Diskutohet për decentralizimin financiar dhe efektet e krizës globale Kryetari i Komunës së Ulqinit Gëzim Hajdinaga mori pjesë në fillim të javës në punimet e Rrjetit të Asociacionit të Autoriteteve Lokale të Evropës Juglindore (NALAS) që i zhvilloi punimet në Tiranë. Temë bosht e takimit ishte “Decentralizimi financiar dhe mundësia e ndikimit të krizës financiare globale në punën e administratës lokale në Evropën juglindore”. Në takimin dyditor morën pjesë Javus Mildon, kryetar i Kongresit të... Vazhdo

December 4, 2008  :: Politika :: Comments Off on Gëzim Hajdinaga mori pjesë në punimet e Nalas-it në Tiranë
Tags: , ,

Intervistë me sopranon Maida Resulbegu
Asnjëherë nuk ndjehem keq në skenë Edhe pse është vetëm 17 vjeçare, Maida Resulbegu tashmë ka bërë emër si sopranoja e parë në hapësirat shqiptare në Mal të Zi. Ka mbaruar Shkollën e Ulët të Muzikës në Ulqin dhe atë të Mesme në Kotorr, ndërkohë që vazhdon të mësojë për kanto te sopranoja e njohur Suzana Frashëri si parapërgatitje për Akademinë e Arteve. Ajo thotë se zërin e ka dhunti nga Zoti, por shumëçka që ka arritur deri tani ia dedikon punës dhe sakrificës së madhe. Maida është fituese... Vazhdo
Kryeministri Berisha prit sot në takim Kryetarin e Unionit Demokratik të Malit të Zi
Kryeministri Berisha: Bashkëpunimi mes forcave politike shqiptare kudo ku ndodhen është në interes të mbarë kombit Kryeministri Berisha prit sot në takim Kryetarin e Unionit Demokratik të Malit të Zi dhe delegacionin që e shoqëronte. Pasi e falënderoi Kryeministrin Berisha për mikpritjen, Kryetari i Unionit Demokratik të Malit të Zi shprehu ngushëllimet e sinqerta për tragjedinë e Gërdecit si dhe solidaritetin dhe mbështetjen e shqiptarëve të Malit të Zi me familjarët e atyre që humbën jetën apo pronën e tyre... Vazhdo

March 31, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Kryeministri Berisha prit sot në takim Kryetarin e Unionit Demokratik të Malit të Zi
Tags: , ,

Ministri i Punëve të Jashtme,Lulzim Basha, u takua me Kryetarin e Unionit Demokratik të shqiptarëve në Mal të Zi,Ferhat Dinosha
Basha, takon kreun e Unionit Demokratik të shqiptarëve në Mal të Zi Sot, me datë 31.03.08 , Ministri i Punëve të Jashtme, zoti Lulzim Basha, priti në një takim të vëçantë Kryetarin e Unionit Demokratik të Shqiptarëve në Mal të Zi, Zotin . Ferhat Dinosha. Në këtë takim, Zoti Dinosha shprehu solidaritetin për tragjedinë e Gërdecit, si dhe për të ofruar mbështetjen tonë për banorët e dëmtuar të kësaj zone. Po ashtu, zoti Dinosha shprehu vlerësime maksimale për angazhimin e menjëhershëm të autoriteteve... Vazhdo

March 31, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ministri i Punëve të Jashtme,Lulzim Basha, u takua me Kryetarin e Unionit Demokratik të shqiptarëve në Mal të Zi,Ferhat Dinosha
Tags: , ,

Kosova shpall pavaresine. parlamenti miraton simbolet e shtetit
Fillon seanca e jashtezakonshme e Kuvendit te KosovesOra 15:10 Ka nisur seanca e Kuvendit te Kosoves ku ne rend te dites jane shpallja e deklarates se pavaresise dhe miratimi i simboleve shteterore. Kuvendi eshte hapur me fjalen e kreut te tij Jakup Krisniqi i cili e quajti kete dite historike per kombin. Ai beri nje pershendetje te vecante per perfaqesuesin e familjes Jashari si perfaqesues te te gjitha flijimeve te familjeve te popullit shqiptar. “Zotimi im solemn per Kosoven shtet demokratik eshte premtimi per vlera me te perparuara... Vazhdo
60 Euro për 24 studentë nga Ulqini
Komuna e Ulqinit ka vendosur që të shpërdaj bursa nga 60 eura,24 studentëve ma të mir nga Ulqini që studijojn në Mal të Zi dhe Regjion.Ashtë vendosur që për muaj tetor,nëntor,dhjetor ti ipen nga 180 euro,kurse pagesat tjera do vijojn ne gjiro llogari të tyre studentëve. Komisioni ku në krue të saj asht Nail Rexha vendosen që bursat për kët vitë shkollor ti akordohen:Dritan Abazoviqit student në shkencat Politike Vazhdo  Vazhdo

Page 2 of 212