top fest 8

Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Votoni per Armend Milla – I perhumbue TOP FEST 10 – Java e Dyte – TOP 20 Armend Milla,i riu nga Ulqini konkuroj dje  ne Top Fest 10. Kenga “I perhumbur” e kompozuar nga Gramoz Kozeli me tekst te Gramoz Kozelit dhe me orkestrim te Eduart Hallullit vjen nga nje interpretim fantastik nga Armendi ne javen e trete te top festit duke u percjellur me duartrokitje te forta nga ana e publikut. Nje balade per te cilen Armendi thote se eshte e ndjere dhe shpreson ti pelqeje mbare publikut shqiptar e sidomos bashkeqytetareve... Vazhdo

February 21, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Voto per Armend Milla TOP FEST 10
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Big Basta shfaqet me Vesa Lumën në tapetin e kuq të ‘Top Fest 8’ dhe i jep një mesazh Samantës
Si një reper i vërtetë, ku jeta e artistit bashkohet në një pikë me artin e muzikës, edhe Big Basta (Gerald Xhari) duket se është shumë i pëlqyer nga publiku, për faktin se di ta bëjë këtë gjë me stil. Me klasin e artistit profesionist dhe që transmeton energji pozitive, ai është shfaqur në tapetin e kuq të shtunën e kaluar në natën finale të “Top Fest 8”, ndërsa është fotografuar me këngëtaren kosovare Vesa Luma, mes të cilëve u komentua në faqet e shtypit rozë, se kishte nisur një romancë dashurie. As... Vazhdo
Elvana Gjata fiton Top Fest 8
Elvana Gjata ka fituar çmimin kryesor në edicionin e tetë të festivalit alternativ “Top Fest”, në natën finale që u mbajt të dielën mbrëma në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Kënga “Me ty”, prodhim i Flori Mumajesit, ishte kënga më e votuar në edicionin e sivjetmë të këtij festivali. Elvana u shpall edhe artistja më e mirë, ndërsa çmimi për artistin më të mirë mashkull i takoi Gent Bushpepës. Ndërkaq, Flori me hitin e tij “Tallava” fitoi çmimin e internetit. Flaka Krelani ishte fituese në kategorinë... Vazhdo

June 6, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata fiton Top Fest 8
Tags: ,

Armend Milla ne TOP 33 kenget e Top fest 8
Edicioni i 8 i Top Fest-it mbase ishte nje nder edicionet me te mira deri me tani sepse ne kete edicion pervec kengetareve te njohur te estrades shqipetare jane paraqitur edhe kengetare te rinj edhe talente te rinj. >Gjithashtu duhet thene se ne kete edicion jane paraqitur shume kenge te mira dhe kualitative. Lajme nga Ulqini: Armend, na trego pak me teper per Edicionin e Top Fest 8? Armendi: Edicioni i 8 i Top Festit eshte thjeshte nje kulminacion i talenteve dhe kengeve ne skenen Shqipetare. Eshte nje festival i kenges moderne qe... Vazhdo

May 3, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Armend Milla ne TOP 33 kenget e Top fest 8
Tags: , , , , ,

Top Fest 8 per Armend Millen nje knaqesi e veçant
Top Fest 8: Nje knaqesi e veçant Armend Milla Vendlindja: Ulqin Mosha: 22 Vjeç Ditelindja: 2 Korrik 1988 Shenja e Horoskopit: Gaforrja Armend Milla e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Muziken e tij e definon se Rock Pop. Se fundit ka marre pjese ne festivalin “TopFest 8” ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku. Armend Milla mori pjesë në festivalin e te rinjeve ne “Top Fest 8 ” me kengen “Bota Jonë ” qe u bë një hit i madh ne Ulqin si dhe trojet e tjera shqiptare. Ky... Vazhdo
Adrian Lulgjuraj se shpejti ne Top Fest 8
Pop kengetari shqiptar nga Ulqini te grupit te shquar pop “The Sexy Very Much” Adrian Lulgjuraj, pritet te marr pjese se shpejti ne skenen e muzikes ne Top Fest 8 që mbahet në Tiran ku pritet qe Adriani te dal me nje keng te re “Te mori nje det ”. Nga ekipa e Adrianit bejne te ditur, se kenga e re eshte ne pergatitje e siper dhe se shkon gjithçka sipas planit tije,ku tekstin e ka shkruar Andi Kazani kurse per muzik asht interesuar Sokol Keci. Ne Top Fest 8 do mare pjese edhe nje ulqinak tjeter Armend Mila.Top Festin 8 e organizon... Vazhdo