trazira në mitrovicë

Mitrovice, shperthime te fuqishme, 6 te plagosur
Dy shperthime te fuqishme kane tronditur mbremjen e djeshme dhe gjate oreve te para te mengjesit pjesen veriore te Mitrovices, duke shkaktuar 6 te plagosur. Sipas te dhenave nga qyteti ne veri te Kosoves, situata eshte tensionuar serish ne pjesen e populluar nga shumica serbe, pasi dy shperthimet e fuqishme u pasuan nga dhuna e serbeve, te cilet u kane vene flaken dyqaneve te shqiptareve. 3 prej 6 te plagosurve mesohet se jane zjarrefikes, te cilet shkuan ne vendngjarje te shuanin flaket ne lokal pas shperthimeve. Nderkohe, flaka u eshte... Vazhdo

January 3, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Mitrovice, shperthime te fuqishme, 6 te plagosur
Tags: , ,

Video – Gjendje e trazuar në Mitrovicën e Kosovës
Në veri të Kosovës, në Mitrovicë ka pasur trazira. Qindra serbë kanë gjuajtur me gurë dhe kanë shkatëruar makina me targa të Kosovës. Agjensia Reuters raporton se qindra serbë u kanë vënë zjarrin disa dyqaneve të shqiptarëve. Më parë  policia e Kosovës kishte njoftuar se dy shqiptarë ishin arrestuar si të dyshuar për një sulm me thikë ndaj një serbi në veri të Mitrovicës. Zëdhënësi i policisë, Besim Hoti, tha se incidenti i ka “rritur tensionet” në këtë qytet. I lënduari është në spital. DW http://shqiphost.top-channel.tv/18754796/flv/kronika/sulminemitroviceee.flv  Vazhdo

December 31, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Video – Gjendje e trazuar në Mitrovicën e Kosovës
Tags: , , , ,