Tropoja

Nuset shqiptare që bëhen serbe – Video
Të paktën 200 vajza nga Veriu i Shqipërisë janë martuar në zonat e thella të Serbisë. Njëra prej tyre, 32 vjeçe nga Tropoja, ka marrë pasaportën serbe nga Ministri i Policisë. Luma Millisheviç humbi bashkëshortin pa mbushur ende tre vjet martesë dhe kërkoi nënshtetësinë serbe për të rritur e ve dy fëmijët që pati nga martesa e pafat. 32 vjeçarja ka vendosur të qendrojë në Serbi për të rritur 2 fëmijët edhe pse, sipas ligjit serb duhej të mbushte 3 vjet martesë për të marrë pasaportën vendase. Historia... Vazhdo
Sali Berisha është fitues në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri,sipas Exit Poll
Partia Demokratike e Sali Berishës është fituese në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri. PD ka fituar 47.5% të votave, ndërsa PS e Edi Ramës fitoi 38.8%. LSI e Ilir Metës ka fituar 6.5%, ndërsa 7.2% të tjerët. Këto rezultate janë publikuar në TV Klan, në bazë të Exit Poll, të realizuar nga Instituti për Studime Humanistike “Gani Bobi”. Rezultatet janë llogaritur nga 10051 anketa me votuesit në mbarë Shqipërinë. Marshi i gabimit llogaritet 1 deri 1.5 %. Ky është vetëm një rezultat parashikues, i nxjerrë... Vazhdo
TV Tropoja