Tuna Sejdiu

Tuna Sejdiu: Nuk kam nevojë për Shën Valentin
Këngëtarja e njohur Tuna Sejdiu si duket nuk ka nevojë që pranë vetes të ketë një mashkull. Madje këtë e ka theksuar edhe në një status të saj të postuar në facebook. Nga të gjithë angazhimet që i ka, si duket këngëtarja seksi nuk ka nevojë për ndonjë mashkull pranë vetes. Këtë e ka treguar më qartë vet këngëtarja gjatë një statusi të postuar në facebook ku thotë se nuk ka nevojë për Shën Valentin. Tuna Sejdiu është e angazhuar në jurinë e spektaklit X Factor gjë që nuk i jep shumë kohë për... Vazhdo

February 15, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna Sejdiu: Nuk kam nevojë për Shën Valentin
Tags:

Shpati do duet me Tunen – Video
Nuk ka munguar edhe këtë vit këngëtari nga Shkupi, Shpat Kasapi, në një nga programet më atraktive të RTV21, ku sipas formatit ai ka fituar së bashku me Tunën në konkursin ku ata kanë shërbyer si kamerierë në Prishtinë për një orë. Dhe, sipas kësaj loje komike, ata kanë fituar të drejtën të bëjnë një duet dhe të realizojnë një video falas. Si duket, Shpatit i ka pëlqyer që të kishte një duet me Tunën pse jo, por Altuna nuk ka dhënë ende pëlqimin e saj. M.GJ. Gazeta Express  Vazhdo

January 8, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Shpati do duet me Tunen – Video
Tags: , ,

Tuna Sejdiu gjithë jetën do jem beqare
Një verë plot an gazhime, plane, takime, e thashetheme… E tillë ka qenë këtë vit stina e nxehtë për këngëtaren Tuna Sejdi, e cila vjen sot në një rrëfim special për faqet e së shtunës. Një intervistë plot të pathëna, e me shumë detaje surprizë. Si një personazh që gjithmonë shet, e ka gjetur veten jo rrallë herë në faqet e para të gazetave me lajme të supozuara, të ngritura mbi statuset e saj në Facebook, ndaj dhe ajo me të drejtë e ka shpallur veten si të dashurën e ” Thashethemit”.. . Po sa... Vazhdo

September 10, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Tuna Sejdiu, ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindin
Asnjëherë nuk ka dashur të zbulojë detaje nga jeta e saj private por e provokuar nga një seri shkrimesh në mediat, ka pranuar të flasë për divorcin e saj. “Kjo është hera e parë dhe e fundit që flas për këtë temë”, thekson këngëtarja. Pas keqkuptimeve me bashkëshortin, siç tregon, puna nuk i jep shumë hapësirë për luks emocional. “Do të bazohem në thënien se koha është ilaçi më i mirë”, Rilindi është një person perfekt. Në të ardhmen ekziston një klimë pozitive edhe për shoqëri siç ndodh... Vazhdo

July 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna Sejdiu, ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindin
Tags: , , , ,

Tuna Sejdiu biseksuale, ndahet nga Rilind Reka
Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia, Altuna Sejdiu, e cila ndryshe njihet si “Tuna”, para një viti ishte martuar me Rilind Rekën, djalin e ish-ambasadorit të Maqedonisë në Bashkimin Evropian dhe profesorit që ligjëron në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë, Blerim Reka, përfundimisht është ndarë nga ai. Kishin bërë shumë plane, kishin vënë unazat, ishin martuar, ishin zhvendosur për të jetuar në Prishtinë, madje kishin blerë edhe një apartament, kishin bërë shumë plane, por ja që gjithçka u... Vazhdo

June 4, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna Sejdiu biseksuale, ndahet nga Rilind Reka
Tags: , ,

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Argjentina Ramosaj, Zana Krasniqi dhe Tuna Sejdiu pushtojnë kopertinat e fundvitit në Kosovë
Është privilegj i rrallë të gjendesh në kopertinat e revistave të njohura, me rastin e festave të fundvitit. Këtë gjë po e shijojnë edhe tri bukuroshet e ekranit Argjentina, Tuna dhe Zana Krasniqi. “Kosovarja, Select dhe Teuta”, janë tri revista shumë prestigjioze dhe më të lexuarat në mbarë Kosovën, të cilat kanë zgjedhur këto tri vajza për të qenë pjesë e numrave festivë për fundvit. Jo rastësisht janë zgjedhur këto imazhe për të qenë pjesë e këtyre revistave, pasi Argjentina dhe Tuna për momentin... Vazhdo
Tuna shijon jetën e natës pa bashkëshortin, Rilindin
Për Tuna Sejdiun është shkruar shumë, madje mund të thuhet se ajo është një nga këngëtaret më të përfolura në media. Por qëkur është martuar, siç duket, këngëtarja tregohet më e ndrojtur pasi ka filluar punën dhe aktivitetet muzikore tashmë si e martuar. Realizimi i disa këngëve të reja ka rikthyer Tunën në qendër të vëmendjes në ekranet muzikore. Disa koncerte të realizuara në diasporë kanë shtuar dhe më shumë financën e këngëtares, ndërkohë flitet se për festat e fundvitit ka shumë gjasa... Vazhdo

November 20, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna shijon jetën e natës pa bashkëshortin, Rilindin
Tags: , , , ,

Foto Eskluzive: Tuna kapet mat perseri me Rilindin
Ka qenë një ditë shumë me fat për këngëtaren Tuna Sejdiu. Pas fjalëve se ajo është ndarë nga i dashuri, duke mos bërë të ditur arsyet e ndarjes, çifti si duket ka tejkaluar mosmarveshjet. E gjitha ka përfunduar në atë mbrëmje, pasi aparati ka fotografuar që të dy të përqafuar si më parë. Tuna dhe Rilindi kaluan kohë të bukura së bashku duke bërë edhe një shëtitje tejoqeanike në shtetin komunist të Kubës duke qenë një nga shëtitjet më mbresëlënëse për këngëtaren. Edhe pse media të ndryshme po... Vazhdo

January 31, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Foto Eskluzive: Tuna kapet mat perseri me Rilindin
Tags: , ,

TUNA:E vërteta e ndarjes sime nga Merti Asllani
Arsyeja pse mori fund lidhja e bujshme e këngëtares maqedonase Altuna Sejdiu me Mertin, vëllain e Bertan Asllanit. Ajo rrëfen për herë të parë për gazetën “Panorama” se nuk është e lidhur për momentin, dhe se me Mertin s’ka qenë asnjëherë e fejuar: Tuna me çfarë po merreni aktualisht në krijimtarinë tuaj muzikore? Për momentin po punoj me disa projekte muzikore të cilat dua te mbeten sekret për publikun. Jeta juaj në Selanik, ndërsa vazhdoni studimet atje cila është? Jetë e rëndomtë... Vazhdo

November 8, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on TUNA:E vërteta e ndarjes sime nga Merti Asllani
Tags: , , ,