Tuna

Vali Corleone i drejtohet Publikisht Tune-s ne KTV (video)
Valentino Vali Corleone, Tregon per Televizionin se si Tuna i ka derguar njerzit per te lutur valin qe mos te bente ate qe kishte thene se do te bente seks ne sken me kengetaren Altuna Sejdiu Tuna. Çdo gjë ka nisur te “Zonë e Lirë” aty ku njeriu mund të thotë gjithshka, ndaj edhe deklarimet e bëra nga superpersonazhi i javës Vali Korleone, kanë prekur këngëtaren Tuna e cila ka reaguar menjëherë duke e quajtur pa mend, djalin nga Gjilani. “Ai që veremin kollitet, ai që ka këmbën e thyer është topall, ai që flet... Vazhdo

October 14, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: , ,

Tuna prek zocken ne koncerte, fansat terbohen – Foto
Pop ylli shqiptar, Tuna, ka lançuar këngën e re të titulluar “I Asaj”, së cilës i ka shoqëruar edhe një videolip të jashtëzakonshëm. Këngëtarja e Altuna Sejdiu-Tuna  ka prekur “zoçkën” e saj jo vetëm në videoklip por ajo, pasi e ka parë që ky veprim ka shkaktuar emocion të forte tek publiku,  nuk ka refuzuar ta prekë “zogun” edhe gjatë koncerteve. Në paraqitjen e saj në koncertin e këngëtares amerikane Eve që u mbajt në Prishtinë, teksa ka performuar hitin “I asaj”, këngëtarja Tuna ka ndalur... Vazhdo

July 11, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna prek zocken ne koncerte, fansat terbohen – Foto
Tags: ,

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Edita Abazi: Si e abortova foshnjen e Noizy-t,me braktisi per Tunen
Shpesh, në perceptimin tonë, një personazh VIP është imazhi i një njeriu perfekt, i cili ka lindur për të qenë i adhuruar nga njerëzit. Prandaj dhe jeta e tyre, përtej karrierës, është një kuriozitet më vete. Ne presim të mësojmë dimensionin përrallor të jetës së dikujt që ka fansa pa fund, presim të njohim botën shpirtërore të një artisti, e cila sipas logjikës së njeriut të zakonshëm, duhet të jetë shumë interesante, por mbase kur mësojmë disa të vërteta të hidhura, zhgënjehemi pak. Ashtu u ndjemë... Vazhdo

December 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Edita Abazi: Si e abortova foshnjen e Noizy-t,me braktisi per Tunen
Tags: ,

Tuna Sejdiu, ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindin
Asnjëherë nuk ka dashur të zbulojë detaje nga jeta e saj private por e provokuar nga një seri shkrimesh në mediat, ka pranuar të flasë për divorcin e saj. “Kjo është hera e parë dhe e fundit që flas për këtë temë”, thekson këngëtarja. Pas keqkuptimeve me bashkëshortin, siç tregon, puna nuk i jep shumë hapësirë për luks emocional. “Do të bazohem në thënien se koha është ilaçi më i mirë”, Rilindi është një person perfekt. Në të ardhmen ekziston një klimë pozitive edhe për shoqëri siç ndodh... Vazhdo

July 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna Sejdiu, ju tregoj pse mori fund martesa ime me Rilindin
Tags: , , , ,

Tuna kopjon – The pretty reckless
Pasi “Bluetooth” një javë më parë botoi lajmin për klipin e kopjuar të Aurela Gaçes, një tjetër këngëtare shqiptare bëhet protagoniste e një lajmi të tillë. Edhe Tuna Sejdiu, këngëtarja nga Maqedonia shfaqet në televizione me një klip të kopjuar. Kënga “Dyshemeja” e kompozuar vite më parë për këngëtaren nga Robert Bilbilov me një tekst fantastike të Aida Barakut shoqërohet edhe me një klip po kaq fantastik të “Entermedia”. Veçse klipi çalon në një pikë që është edhe shumë e rëndësishme:... Vazhdo

July 7, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna kopjon – The pretty reckless
Tags:

Genta, Tuna dhe Nora, tri agjentet seksi me mision ne Turqi
Kur vendosin t’i kalojne pushimet verore nuk i tregojne askujt, per shkak se kane frike nga fotografet tane se mos i kapim mat ne ndonje vend te papershtatshem. Kane vendosur te udhetojne si grup per ne Antalya te Turqise dhe jo vetem per pushime, por edhe per pune. Behet fjale per disa kengetare te njohura e te dashura per publikun shqiptar. Genta Ismajli, Tuna Sejdiu dhe Nora Istrefi jane tri nga kengetaret te cilat tashme po qendrojne ne shtetin turk per realizimin e disa reklamave per nje kompani kosovare, si dhe disa emisione per... Vazhdo
Tuna, ngatërron profesionin?!
Këngëtarja nga Maqedonia, Tuna, pasi çuditi gjithë njerëzit me tekstin e saj të fundit, në këngën “Pse jo”, ku na thoshte “Do me dit sa herë e bëj në dit” na tregon se ka edhe hobe të tjera. Kështu, këngëtarja ka vendosur të bëhet edhe kritike mode, në faqet e revistës “Select”. Për veshjet dhe look-un, Tuna meriton vërtetë të lavdërohet. Dhe në këtë drejtim nuk i heqim asnjë pikë, por ama le t’ua lërë specialistëve të modës punën e veshjeve dhe le të merret me këngën, për të cilën... Vazhdo

February 24, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna, ngatërron profesionin?!
Tags: ,

Tuna kolumniste në revistën Select
Altuna Sejdiu – Tuna pas sukseseve në muzikë tash dëshiron ta sfidojë vetën edhe në një fushë tjetër, kësaj radhe në gazetari. Tuna është e diplomuar në Komunikim Masiv dhe disa burime të afërta me këngëtaren shkupjane kanë bërë të ditur për Telegrafi.com se që nga muaji mars ajo do të ketë kolumnen e saj në revistën “Select” për modën dhe trendet e modës. “Tuna është shumë e emocionuar për këtë gjë, i duket një sfidë shumë interesante”, ka thënë burimi për Telegrafin. Përveç... Vazhdo

February 17, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Tuna kolumniste në revistën Select
Tags: , ,

Tuna,me foto të reja e seksi
Tuna gjithmonë ndryshe në skenë. Joshëse edhe pse shërben performancën e një vajze të fortë. Altuna Sejdiu, 25vjecare nga Shkupi, që njihet në Shqipëri njësoj si në Maqedoni e Kosovë me emrin Tuna, ka krijuar imazhin skenik të vajzës çapkëne. Tuna gjithmonë ndryshe në skenë. Joshëse edhe pse shërben performancën e një vajze të fortë. Altuna Sejdiu, 25vjecare nga Shkupi, që njihet në Shqipëri njësoj si në Maqedoni e Kosovë me emrin Tuna, ka krijuar imazhin skenik të vajzës çapkëne. Tuna ka arritur të... Vazhdo

December 28, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: , , , ,

Page 1 of 212