TV Teuta

Abazovic: Gospodo ne oklevajte, već preuzmite odgovorsnost
PREUZMI ODGOVORNOST Uzavrelo je širom regiona. To je dobar znak, pošto je u mentalitetu naših tradicionalnih gostiju da dolaze tek kada vrućine postanu nepodnošljive, dakle baš u srcu ljeta. Period je kada će iz dana u dan biti sve više gostiju što povećava obavezu svakog od nas pjedinačno da budemo što učtiviji i tolerantniji, pa ako ništa drugo da svakome od njih poklonimo makar osmjeh, na ulici, restoranu ili na plaži. Iako su nas nadležni cjelu zimu i proljeće ubjeđivali da će ova sezona biti najspremije dočekana... Vazhdo

June 21, 2012  :: news :: Komente (3)
Tags: , ,

Video Intervju Pavle Pepđonovića o planovima FK “Otrant”-a, za TV Teuta
Video Intervju Pavle Pepđonovića o planovima FK “Otrant”-a, za TV Teuta Na klupskoj Skupštini, član Južne regije FK Otrant dobio je novu upravu. Za predsjednika Skupštine izabran je Muharem Avdiju, a za predsjednika Upravnog odbora (UO) poznati privrednik Pavle Pepđonović (35), bivši dugogodišnji direktor KK Ulcinj.    Vazhdo

February 26, 2012  :: news :: Comments Off on Video Intervju Pavle Pepđonovića o planovima FK “Otrant”-a, za TV Teuta
Tags: , , ,

Po punohet për zgjerimin e shtratit të Lumit Buna – Foto
Thellimi i lumit Buna me 8 metra, në gjerësinë prej 200 metrash dhe shkurtimi i distancës nga 41 km në 25 km, mund të shpëtojë njëherë e mirë Ulqinin nga përmbytjet. Në zonën fushore të lumit Buna, e cila gjatë vitit të kaluar u përfshi disa herë nga përmbytjet masive, prej disa ditësh po punohet për riaftësimin e sistemit mbrojtës në anën e djathtë të grykës. Ka nisur puna për zgjerimin e shtratit të Lumit Buna, një projekt ky i rëndësishëm, që realizohet për herë të pare ministria përkatëse e... Vazhdo

February 22, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Komente (12)
Tags: , , ,

Cungu: Aksi rrugor Sukubinë – Katërkollë do përfundojnë brenda afateve
Punimet në aksin rrugor Sukubinë – Katërkollë,nuk janë duke ecur sipas parashikimeve që komuna e Ulqinit i kishte bërë, në fakt ato duhet intensifikuar, sepse edhe moti i keq nuk i ka ndihmuar kohëve të fundit. Kryetari i Ulqinit Nazif Cungu u shpreh para kamerave se “Plani i punës në një terren kaq të gjerë, sigurisht ka vështirësitë e tij teknike, por unë nuk mendoj që ka pengesa. Ka një ecuri, e cila na bën optimistë që ta përfundojmë brenda afateve që ishin parashikuar me kontratë deri me 15 qershorë.Tani... Vazhdo
Muhamed Kollari “Dashuria cover Flori” talent i muzikës që premton
Ne historine e muzikes dhe vallëzimit ne trojet e Ulqinit , u ngrit edhe nje kult qe nderon perpjekjet e artisteve shqiptare si nga kenga ashtu dhe nga vallëzimi dhe aj quhet Muhamed Kollari. Për talentin e rrallë të Muhametit, kanë shkruar shumë gazeta elektronike, ku është paraqitur në shumë mbrëmje muzikore ,kurse në Tv Teuta me interpretimin e këngës “Dashuria cover nga Flori Mamujesi” klaxon talent të muzikës që premton,që është mirëpritur nga publiku i Ulqinit. Ky djalosh i detit,20 vjeçar me kengen... Vazhdo

February 9, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muhamed Kollari “Dashuria cover Flori” talent i muzikës që premton
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Mustafa Canka – Analiza – Video
Nacrt novog zakona nije u skladu s interesima Ulcinja i njegovih građana. Taj pravni akt predstavlja kontinuitet ekonomske i razvojne devastacije Ulcinja i ograničavanja izvornih ingerencija lokalne samouprave, navodi se, pored ostalog, u zaključcima koje je ove sedmice jednoglasno usvojila Skupština opštine Ulcinj.  Vazhdo
Luigj Shkrela: Nuk besoj që do të shkarkohem
Kryetari i Këshillit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve në Ulqin Luigj Shkrela deklaroi në TV Teuta para dy netëve  se PDS do të pranojë çdo version që do të dale nga loja politike por njëheri shprehi habinë dhe çudinë për rrjedhën e ngjarjeve në skenën politike në komunën e Ulqinit bën të ditur Promul Ulqin. Kryetari aktual poashtu premtoi se mbledhja e Kuvendit komunal do të mbahet brenda afatit ligjor prej 15 ditëve nga dita e paraqitjes së kërkesës. Edhe përkundër rrethanave të reja të... Vazhdo
Në TV Teuta musafir kryetari i forces Nazif Cungu – Video
Kryetari i Forcës se re demokratike flet per  situatën aktuale të ekonomisë së Malit të Zi dhe posaçërisht të Ulqinit, rënia e aktiviteteve ekonomike kohët e fundit shpeshherë ndërlidhet me krizën financiare botore, me këtë harrohet se vendimet e aprovuara në të kaluarën kan krijuar kushte që ekonomia e komunës dhe pikërisht shërbimet në sektorin e hotelerisëtë jenë jashtë funksionit të saj themelor dhe pran shkatërrimit total. Situata me të cilën me vite të tëra përballen komuna e Ulqinit, është drejt... Vazhdo

May 6, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on Në TV Teuta musafir kryetari i forces Nazif Cungu – Video
Tags: , ,

WEEKEND RELAX U ULCINJU – TV TEUTA – Video
Weekend Relax svake nedjelje sa vama u 21 h uživo iz studija televizije Teuta-Ulcinj urednik i voditelj: Suzana Ganić Veceras—–Dj Millok & Dj Kadrok- pricaju svasta :)))))))) skola plesa porta di danza- gost Musa Hodzic….otvoren jedan sasvim drugaciji butik…..i jos mnogo, mnogo zanimljivih i drugacijih prica WEEKEND RELAX FACEBOOK #gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img { border:... Vazhdo
Përmbytjet ne komunën e Ulqinit – Video
Niveli i ujit në lumin Buna sot ka rënë për 9 cm për dallim nga dje. Megjithatë situata në zonat e përmbytura në këtë komunë vazhdon të jetë kritike. Fshatrat më të rrezikuar janë : Lisna Bore ku banorët natën e mbrëmshme e kaluan në terr në katin e dytë të shtëpive të tyre, kurse sot u janë kthyer dritat. Në gjendje të renduar gjenden edhe banorët e Fraskanjelit, Shtores, Reçit, Shën Gjergjit, Shënkotollit, Shtojit dhe pjesë së poshtme të Sukobinës. Ekipet e shtabit komunal të emergjencës janë në... Vazhdo

Page 1 of 3123