TV

Rita Ora “transparente”!
Rita Ora duket se i ka shijuar maksimalisht pushimet e saj nĂ« Dubai, ndĂ«rsa nĂ« kĂ«to foto tĂ« fundit tĂ« botuara nga The Sun ajo duket me “e nxehtĂ«â€ se kurrĂ«. Me rrobabanjo tĂ« bardha dhe tejet transparente, Rita Ora shfaqet jashtĂ«zakonisht e freskĂ«t, ndĂ«rsa kalon kohĂ« nĂ« njĂ« pishinĂ«. Vipat.info  Vazhdo

December 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Rita Ora “transparente”!
Tags: , , , , , , , , ,

In Memoriam Nefail Xhixhi Dragoviqi nga Ulqini
Njoftojme te gjithe lexuesit qe ne Cassel tĂ« Gjermanis, Dje nĂ« moshĂ«n 48 vjeçare u nda nga jeta  dhe vdes nga sulmi nĂ« zemĂ«r, Nafail Dragoviqi – Xhixhi nga Ulqini. Vdekja e parakohshme e Nafail Dragoviqi – Xhixhi  ështĂ« njĂ« humbje e madhe pĂ«r familjen, pĂ«r shokĂ«t e miqtĂ« e tij tĂ« shumtĂ« qĂ« i ka nĂ« Ulqin por edhe nĂ« mbarĂ« botĂ«n. Nafail Dragoviqi – Xhixhi u nda prej nesh, por kujtimi i tij do tĂ« mbetet i gdhendur nĂ« mendjen e tĂ« gjithĂ« atyre qĂ« e kanĂ« njohur, ai do tĂ« mbetet tek mendjet e zemrat e jona. Varrimi... Vazhdo

December 24, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Komente (5)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 vjetori – Gjeka: Investimet ndalojnĂ« shpopullimin e zonave shqiptare
! vjetori i themelimit tĂ« PartisĂ« Demokratike nĂ« Ulqin Ulqin,23 dhjetor 2012 – Partia Demokratike,subjekti mĂ« i ri nĂ« skenĂ«n politike shqiptare nĂ« Malin e Zi , solemnisht shĂ«noi 1- vjtorin e themelimit tĂ« saj.PĂ«rveç zyrtarĂ«ve mĂ« tĂ« lartĂ« ,anĂ«tarĂ«ve dhe simpatizuese tĂ« PD, merrnin pjesĂ« pĂ«rfaqĂ«suesit edhe pĂ«rfaqĂ«suesit e partive politike politike nacionale shqiptare dhe tĂ« atyre qytetare lokale dhe parlamentare. Lideri i PD,deputeti i Koalicionit shqiptar dhe krytari i Klubit tĂ« deputetĂ«ve tĂ« pakicave nĂ« Parlamentin... Vazhdo

December 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (20)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ulqinaku Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Seiko e përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovizion
KĂ«nga “Identitet” nga Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Seiko ka dalĂ« fituese e edicionit tĂ« 51-tĂ« tĂ« Festivalit tĂ« KĂ«ngĂ«s nĂ« RTSH. KĂ«ngĂ«tari ulqinak dhe kitaristi i famshĂ«m shqiptar kanĂ« triumfuar nĂ« natĂ«n finale tĂ« festivalit dhe nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« kanĂ« fituar tĂ« drejtĂ«n ta prezantojnĂ« ShqipĂ«rinĂ« nĂ« Festivalin e ardhshĂ«m Evropian. Ata do ta performojnĂ« kĂ«ngĂ«n e tyre nĂ« “Eurovision 2013” qĂ« do tĂ« mbahet nĂ« Malmo tĂ« SuedisĂ«. Vendin e dytĂ« nĂ« Festivalin e KĂ«ngĂ«s nĂ« RTSH e zuri fituesja e dikurshme,... Vazhdo

December 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Komente (6)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nora Istrefi u rikthehet baladave
KĂ«ngĂ«tarja kosovare Nora Istrefi ka bĂ«rĂ« publike kĂ«ngĂ«n e saj tĂ« re, “Ne tĂ« 2”. Kjo kĂ«ngĂ« pas shumĂ« kohĂ«sh e sjellĂ« NorĂ«n pĂ«rsĂ«ri me njĂ« baladĂ« tĂ« ngrohtĂ« dashurie. KĂ«nga flet pĂ«r njĂ« dashuri tĂ«humbur si pasojĂ« e mungesĂ«s sĂ« dashurisĂ« reciproke dhe tashmĂ« po pĂ«rdoret pĂ«r xhirimet e vitit tĂ« ri, dhe besohet se do tĂ« mbetet si singĂ«l pa klip pasi pak ditĂ« kanĂ« mbetur deri nĂ« publikimin e kĂ«ngĂ«s tjetĂ«r tĂ« saj nĂ« bashkĂ«punim me Vig Poppa nga Kaos kĂ«ngĂ« e cila Ă«shtĂ« punuar me klip, pasi qĂ«... Vazhdo

December 17, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Nora Istrefi u rikthehet baladave
Tags: , , , , , , , ,

Genta dhe Sabri Fejzullahu nuk njohin distance moshe
Thuhet se shpirti i artistit nuk njeh moshĂ«, nĂ«se Ă«shtĂ« i ri, apo i vjetĂ«r. MĂ« sĂ« shumti kĂ«tĂ« e dĂ«shmon edhe kjo fotografi qĂ« ne e zbuluam, nĂ« tĂ« cilĂ«n shihet kĂ«ngĂ«tari i madh, Sabri Fejzullahu, dhe kĂ«ngĂ«tarja atraktive, Genta Ismajli, qĂ« janĂ« duke kĂ«rcyer sĂ« bashku. Natyrisht se kjo foto Ă«shtĂ« realizuar gjatĂ« xhirimit tĂ« ndonjĂ« programi festiv pĂ«r fund tĂ« vitit. Tek e sheh Sabriun duke kĂ«rcyer me GentĂ«n dhe fisnikĂ«rinĂ« e tij, besoj se tĂ« rinjtĂ« apo moshatarĂ«t artistĂ« tĂ« GentĂ«s e kanĂ« shumĂ« zili... Vazhdo

December 17, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta dhe Sabri Fejzullahu nuk njohin distance moshe
Tags: , , , , , , , , ,

Martina Ivezaj pozon nudo
Mund tĂ« konsiderohet si njĂ« nga vajzat mĂ« tĂ« bukura nĂ« Gjermani, pasi pĂ«rfaqĂ«soi vendin nĂ« spektaklin mĂ« tĂ« madh tĂ« bukurisĂ« nĂ« botĂ«, ”Miss World”. Martina Ivezaj, vajza me origjinĂ« shqiptare, por qĂ« Ă«shtĂ« e lindur dhe e rritur nĂ« Gjermani, vazhdon karrierĂ«n e saj si modele, duke realizuar fushata pĂ«r kompani tĂ« ndryshme atje. I gjithĂ« ky sukses asaj i ka ardhur pikĂ«risht pas kthimit nga Kina, ku pĂ«rfaqĂ«soi shtetin gjerman nĂ« spektaklin e bukurisĂ« ”Miss Bota”. NdonĂ«se nuk fitoi ndonjĂ« çmim tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m... Vazhdo
Dafina Zeqiri do të sjellë një bashkëpunim me Genën?
Pasi u kthye nga Amerika, kĂ«ngĂ«tarja Dafina Zeqeri premtoi se do tĂ« sillte shumĂ« projekte tĂ« reja dhe duket se njĂ« ndĂ«r to mund tĂ« jetĂ« edhe njĂ« bashkĂ«punim me kĂ«ngĂ«tarin e njohur Gena. Ky i fundit Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« shumĂ« i njohur kĂ«to kohĂ« dhe po e zhvillon karrierĂ«n e tij artiske nĂ« KosovĂ«. Ende nuk ka ndonjë informacion nga dy kĂ«ngĂ«tarĂ«t por ata janĂ« fotografuar sĂ« bashku dhe me siguri qĂ« janĂ« duke menduar pĂ«r tĂ« sjellĂ« diçka sĂ« bashku. ShpresojmĂ« shumĂ« qĂ« kĂ«ngĂ«tarĂ«t tĂ« sjellin njĂ« projekt sĂ«... Vazhdo

December 17, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dafina Zeqiri do tĂ« sjellĂ« njĂ« bashkĂ«punim me GenĂ«n?
Tags: , , , , , , , ,

Vesa Luma dhe Big Basta fejohen në Paris
Çifti i pĂ«rfolur i vipa-ve shqiptare, Vesa Luma dhe Gerald Xhari (Big Basta), ashtu siç kanĂ« mbajtur tĂ« fshehur pĂ«r disa muaj lidhjen e tyre, kanĂ« bĂ«rĂ« njĂ« fejesĂ« tĂ« veçantĂ«, larg vĂ«mendjes sĂ« mediave. Ata kanĂ« udhĂ«tuar nĂ« “kryeqytetin e dashurisĂ«â€, Paris, pĂ«r tĂ« zyrtarizuar lidhjen e tyre, duke shkĂ«mbyer unazat nĂ« KullĂ«n e Ajfelit, mĂ« datĂ«n e e veçantĂ« 12.12.2012 , saktĂ«sisht nĂ« ora 12:00. NĂ«pĂ«rmjet rrjeteve sociale, Vesa ka bĂ«rĂ« tĂ« ditur se ky ka qenĂ« ”momenti mĂ« i lumtur nĂ« jetë’, ndĂ«rsa... Vazhdo

December 13, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vesa Luma dhe Big Basta fejohen nĂ« Paris
Tags: , , , , , , , ,

Elvana Gjata: Feja e shqiptarit është shqiptaria
Duket se jehona e festimeve me rastin e 100 vje torit tĂ« pavarĂ«sisĂ« ende nuk Ă«shtĂ« shuar. Kjo jo vetĂ«m nga koncertet e ndryshme qĂ« ende vazhdohen tĂ« zhvillohen por edhe nga statuset e shumta tĂ« personazheve publikĂ«. KĂ«shtu kĂ«ngĂ«tarja e mirĂ«njohur Elvana Gjata ka publikuar dje nĂ« faqen esaj nĂ« Facebook frazĂ«n “Feja e shqiptarit Ă«shtĂ« shqiptaria”. Mesiguri qĂ« Elvana do ta ketĂ« shkruar kĂ«tĂ« frazĂ« e frymĂ«zuar nga ndonjĂ« koncert i saj, ku mĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ« zĂ« vend kjo shprehje, pasi nĂ« kĂ«tĂ« 100 vjetor tĂ«... Vazhdo

December 10, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Elvana Gjata: Feja e shqiptarit Ă«shtĂ« shqiptaria
Tags: , , , , , , , , ,

Page 5 of 25« First...34567...1020...Last »