UDSH

Konference pĂ«r shtyp i UDSH-sĂ« – Reagim
UNIONI DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE DEMOKRATSKA UNIJA ALBANACA THE DEMOCRATIC UNION OF ALBANIANS Ulcinj – Ulqin , 06.02.2013 tel / fax: + 382 (0)30 412 757   Mbas njĂ« serie tĂ« veprimeve tĂ« gabuara nĂ« privatizim e burimeve ekonomike tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, gabime tĂ« cilat qytetin e çuan nĂ« varfĂ«ri (nĂ« mbrojtje tĂ« kĂ«saj flet fakti qĂ« privatizimi nĂ« Ulqin la pa punĂ« 3000 punĂ«torĂ« dhe atĂ« nĂ« qytetin prej 20.000 banorĂ«ve), siç duket kjo nuk ishte e mjaftueshme por tani nga qyteti kĂ«rkohen 10 milion euro shtesĂ«,... Vazhdo
UDSH-ë uron 100 vjetorin i Pavarësisë së Shqipërisë dhe festa e Flamurit
Ulqin, mĂ« 27.11.2012 Unioni Demokratik i ShqiptarĂ«ve uron Popullin ShqiptarĂ« pĂ«r 100 vjetorin  e ShqipĂ«risĂ« sĂ« Pamvarme. UrojmĂ« qĂ« gjithĂ« subjektet politike shqiptare tĂ« jen nĂ« nivelin e pĂ«rgjegjĂ«sisĂ« tĂ« cilĂ«n e kĂ«rkon ky shekull i cili mbanĂ« emrin SHEKULL I SHQIPTARËVE. Zoti i ndihmoftĂ« dhe qoftĂ« me shqiptarĂ« kudo qĂ« janĂ«.     Kryetari i UDSH-sĂ«, Mehmed Zenka  Vazhdo

November 27, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Komente (1)
Tags: ,

Ish Kryetari i Gjykates Kushtetuese, Bllagota Mitriq: KSHZ shkeli Ligjin dhe Kushtetuten, UDSH-se ti kthehet mandati
Ish Kryetari i GjykatĂ«s Kushtetuese, Bllagota Mitriq, u shpreh nĂ« analizĂ«n pĂ«r Portal Analitika, qĂ« vendimi i Komisionit shtetĂ«rorĂ« zgjedhor tĂ« refuzoj ankesĂ«n e Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve Ă«shtĂ« nĂ« kundĂ«rshtim me Ligjin pĂ«r zgjedhjen e kĂ«shilltarĂ«ve dhe deputetĂ«ve, Ligjin pĂ«r tĂ« drejtat dhe lirit e popujve pakicĂ«, si dhe me rregullĂ«n e pranuar gjerĂ«sisht tĂ« sĂ« drejtĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare “aksionin afirmativ”, e me kĂ«tĂ« dhe me nenin 9 tĂ« KushtetutĂ«s sĂ« Malit tĂ« Zi. Mitriqi nĂ« analizĂ«n e vet ceku,... Vazhdo

October 19, 2012  :: Politika :: Comments Off on Ish Kryetari i Gjykates Kushtetuese, Bllagota Mitriq: KSHZ shkeli Ligjin dhe Kushtetuten, UDSH-se ti kthehet mandati
Tags: , ,

Voto UDSH – Fjala Ă«shtĂ« fjalĂ« – Mehmet Zenka
Lista zgjedhore e UDSH-sĂ« (Unioni Demokratik i Shqiptareve) Mehmet Zenka, Hamdi Hasani, Hatixhe Gjoni, Gzim Hajdinaga, Enver Dedushaj, Fadil Kajoshaj, Skender Kaleziq,Zeqa Daciq, Beqir Zati,Jasmina Hasa,Ali Dukaj, Deda Zadrima, Anita Nikaj, Ramo Sinanaj, dr Xhelal Murtja, Anton Lucoviq, Husein Dervishi, Izedina Axhoviq Shkrijelj, Astrit Hoxha, Nuro Shata, Luleta Sefa, Enis Gjokaj, Kasem Hoxhiq, ValbonĂ« Malokraja, Nazif Hoxhaj, Rizo Molazeqiri, Vjollca Abazi, Junuz Muharemoviq, Sead Orahovac, Arijeta Muhoviq, Enis Lulanoviq, Selim Karamanaga,... Vazhdo

October 13, 2012  :: Politika :: Comments Off on Voto UDSH – Fjala Ă«shtĂ« fjalĂ« – Mehmet Zenka
Tags: , ,

Delegacioni i UDSH-sĂ« mori pjesĂ« nĂ« takimin e EuropĂ«s Juglindore nĂ« Budve – Video
Nga data 25 deri mĂ« 27 maj, nĂ« Budva u mbajtĂ« takimi i nĂ«ntĂ« i zyrtarĂ«ve tĂ« EuropĂ«s juglindore, i organizuar nĂ« model tĂ« lutjes nacionale tĂ« mĂ«ngjesit qĂ« mbahet nĂ« SHBA. Kjo konferencĂ« dyditore mblodhi liderĂ« dhe politikanĂ« nga tridhjetĂ« shtete tĂ« regjionit, EuropĂ«s dhe SHBA. NĂ« kĂ«tĂ« takim mori pjesĂ« dhe delegacioni i UDSH-sĂ« i udhĂ«hequr nga Kryetari dhe Deputeti Met Zenka, i cili kishte rolin e njĂ«rit nga nikoqireve te kĂ«tij takimi. PĂ«rvec tij, tĂ« pranishĂ«m ishin dhe NĂ«nkryetarja Hadixha Gjoni, zĂ«dhĂ«nĂ«si... Vazhdo
UDSH-ja: Urime festa e Kurban Bajramit
UNIONI DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE DEMOKRATSKA UNIJA ALBANACA THE DEMOCRATIC UNION OF ALBANIANS   ULQIN, mĂ« 4 nĂ«ntor 2011 URIM PËR  FESTEN E KURBAN BAJRAMIT Unioni Demokratik i ShqiptarĂ«ve tĂ« gjithĂ« besimtarĂ«ve të  FesĂ« Islame ja uron FestĂ«n e Kurban Bajramit duke i dĂ«shirua  shĂ«ndet, pĂ«rparim dhe mbarsi nĂ« familjet e tyre , paq mirĂ«kuptim  dhe tolerancĂ« nĂ« mes njerĂ«zve , fat dhe lumturi , me shpresĂ« tek  Zoti qĂ« tĂ« gjithĂ« mos pajtimet , mos kuptimet dhe mos tolerancĂ«n  ta frenoi pĂ«r hir tĂ« mirĂ«kuptimit... Vazhdo

November 4, 2011  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on UDSH-ja: Urime festa e Kurban Bajramit
Tags: , , ,

Ferhat Dinosha distancohet nga Zenka
Kryetari i Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve Ferhat Dinosha Ă«shtĂ« distancuar nga veprimi i deputetit tĂ« UDSH-së  Mehmet Zenka i cili para se tĂ« votohej ligji zgjedhor u  largua nga seanca parlamentare sĂ« bashku me kolegĂ«t e tjerĂ« nga partitĂ« shqiptare. Dinosha thotĂ« se ai nuk beson se me miratimin e ligjit zgjedhor shqiptarĂ«t janĂ« mashtruar por ka mungesë  komunikimi qĂ« mund tĂ« zgjidhĂ« situatĂ«n pasi edhe pse Ă«shtĂ« e disfavorshme mund tĂ« gjindet kompromisi qĂ« do i kĂ«naq edhe shqiptaret. “Deputeti i UDSH-sĂ«... Vazhdo

September 13, 2011  :: Politika :: Komente (3)
Tags: , , ,

Dinosha ambasador në Tiranë, Hajdinaga kryetar i UDSH-së?
Me largimin e mundshĂ«m tĂ« DinoshĂ«s nga posti i ministrit i tĂ« drejtave tĂ« njĂ«riut dhe pakicave priten edhe ndryshime nĂ« strukturĂ«n udhĂ«heqĂ«se tĂ« partisĂ« shqiptare, UDSH-sĂ«, e cila participon nĂ« qeverine e Malit tĂ« Zi. Sipas infomacioneve nga e pĂ«rditshmja malazeze ‘Vijesti’, deri nĂ« fund tĂ« vitit pritet qĂ« Dinosha tĂ« jetĂ« ambasador i Malit tĂ« Zi nĂ« TiranĂ« ose Budapest. Ai njĂ«heri do tĂ« lĂ«rĂ« edhe postin e kryetarit tĂ« partise, mandati i tĂ« cilit skadon nĂ« shkurt tĂ« vitit tĂ« ardhshĂ«m. KandidatĂ«t e mundshĂ«m... Vazhdo

June 24, 2011  :: Politika :: Comments Off on Dinosha ambasador nĂ« TiranĂ«, Hajdinaga kryetar i UDSH-sĂ«?
Tags: , ,

Intervistë ekskluzive me kryetarin e PPD-së z.Ali Rexha
Rexha: Koha pĂ«r unitet politik dhe progres shoqĂ«ror Koha javore: Z. Rexha, Partia pĂ«r Prosperitet Demokratik vazhdon tĂ« mbetet nĂ« skenĂ«n politike me nje elektorat solid, megjithasĂ« ende nuk mund tĂ« themi se Ă«shtĂ« njĂ« forcĂ« potencialisht determinantĂ«? A. Rexha: Ky Ă«shtĂ« pĂ«rceptim shikuar sĂ« jashtmi. NĂ« politikĂ« duhet patur kujdes qĂ« tĂ« mos humbĂ«sh busullĂ«n orientuese. FatmirĂ«sisht ne i kemi orientimet dhe pĂ«rcaktimet e qarta qysh me krijimin e partisĂ« sĂ« Prosperitet Demokratik. PĂ«r rrjedhojĂ« PPD-ja... Vazhdo

October 19, 2010  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« ekskluzive me kryetarin e PPD-sĂ« z.Ali Rexha
Tags: , , , ,

Shkreli nuk përjashton mundësin e pjesëmarrjes së pavarur në zgjedhje
Deputeti i PDS Luigj Shkreli nuk e pĂ«rjashtoi sot mundĂ«sinĂ« qĂ« kjo parti dhe UDSH nĂ« zgjedhjet lokale nĂ« Ulqin me 17 tetor tĂ« dalin me lista tĂ« veçantĂ«. TĂ« pĂ«rkujtojmĂ« se nĂ« zgjedhjet e 23 majit PDS dhe UDSH kanĂ« marr pjesĂ« nĂ« koalicionin pĂ«r Ulqinin evropianĂ« dhe fituan 14 mandate , ose 3 vende me pak tĂ« kĂ«shilltarĂ«ve se sa u nevojitej tĂ« formojnĂ« pushtetin nĂ« kĂ«tĂ« qytet. Shkreli konsideron se duhet tĂ« rishqyrtohen raportet nĂ« koalicionin “PĂ«r Ulqinin EvropianĂ«” , mirĂ«po shtoi se sipas statutit... Vazhdo

August 30, 2010  :: Politika :: Komente (2)
Tags: , , , ,

Page 1 of 3123