ulqin

Oferta turistike nga bregdeti i Ulqinit, Aranzhmane turistike, Hotele, Villa, Apartamente, Dhoma
Aranzhmane turistike në Ulqin,Hotele,Villa,Apartamente,Dhoma Ofertat tona turistike nga kompanija MSM Beach Ulqin jane te aranzhuara ne menyre te atille qe gjithkush te mund te gjej diçka interesante per vete shtepi private,hotel,villa,Apartamente apo Dhoma. Perveç akomodimit ne Hotele, ju ofrojme mundesine te prenotoni pushimin tuaj edhe ne apartamente private komplet te mobiluara. Me deshiren tuaj, ne ju krijojme oferta personale turistike per familje, grupe nxensish, studentesh, puntoresh etj. Mjafton te na dergoni nje e-mail ose... Vazhdo
Komuna Ulqinit nënshkruan memorandumin e bashkëpunimit për ,, Parkun Publik ,, në qytezën e Katërkollës
Në kabinetit e Kryetarit të Komunës Nazif Cungu ku ishin të pranishëm përfaqesuesit e diasporës nga Shoqata Shqiptaro -Amerikane Ana e Malit në New York z. Ismet Kurti dhe Albert Salaj, përfaqësuesit e BL. Katërkollë Sabri Salaj dhe Safet Taipi, Kryetari i BKA-së Kabil Kurti dhe përfaqësuesi i KF. Ana e Malit Kabil Hoxha u nënshkrua memorandumi i bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Ulqinit dhe diasporës për ndërtimin e ,, Parkut Publik ,, në të cilën parashihen ndërtimin i terenit për futboll të vogël , terenin... Vazhdo

September 1, 2016  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Komuna Ulqinit nënshkruan memorandumin e bashkëpunimit për ,, Parkun Publik ,, në qytezën e Katërkollës
Tags: , , ,

Kujtimet nga e kaluara e Ismail Bushatit: Si deshën të na largonin nga Kalaja!
Kujtime nga e kaluara: Ismajl Bushati – rrëfime autentike mbi tërmetin në Ulqin Ismajl Bushati ndjehet sot krenarë për veprimin e ndërmarrë pas tërmetit të vitit 1979 për të mos e lëshuar me asnjë kusht Kalanë e Ulqinit, i vetëdijshëm se historia dhe realiteti mbase do të kishte qenë ndryshe sikur banorët e saj të kishin pranuar të largohen nga ajo. Ismajl Bushati, i cili për disa ditë do të mbushë 80 vjeç, rri ulur në tarracën e restorantit të tij “Kalaja” dhe sodit Ulqinin dhe detin. Në kokën e tij... Vazhdo
Komuna Ulqinit: Tender për makinë te re për kryetarin
Komuna e Ulqinit ka hapur tender për pajisje me makinë të re. Mësohet se vlera e sipërme e tenderit është 35.000 euro dhe se makinën do ta përdorë kryetari i Komunës Fatmir Gjeka, raporton Portali Lajm-me. Tenderi do të jetë i hapur deri me datën 8 prill 2015, dhe të interesuarit mund të kontrollojnë dokumentacionin përkatës çdo ditë prej orës 11 – 14 , pranë personit përgjegjës Nail Bajri, ose ta blejnë kundrejt një pagese prej 30 eurosh. Shpallja e tenderit nuk ndodhet në sajtin e Komunës por në atë të... Vazhdo

March 3, 2015  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Komuna Ulqinit: Tender për makinë te re për kryetarin
Tags: , , , ,

Shes apartamentin 3 pjesë,1+1,100m², prane plazhit të vogel Ulqin
Ofrojme per shitje apartamentin 3 pjesë,1+1,100 m², në lagjen Pinjesh me saktësisht ndodhet 200 metra nga përmendorja që gjindet në rrugën që çon për Hotelin Mediteran..Shtepija ka 2 dhoma 1 salon me siperfaqe të madhe,veranda verore,kuzhinë,Banjo WC dhe ballkonn me pamje nga deti. Apartamenti  3 pjesë gjendet ne rezidences 3  katshe kompleksi eshte i bukur me siperfaqe 100 m². Vendodhja e rezidences eshte prane plazhit të vogël me 5 minuta ecje nga deti dhe ne nje zone te qete. Rezidenca ofron te gjitha komoditete si... Vazhdo
Truall për shitje në Ulqin – Mali i Zi
Mobil: +382 69 027 347 Tokë – Truall për shitje në Darzë të Ulqinit Në Darz të Ulqinit, toka është me sipërfaqe të rafsht me shikim të gjërë në Zogej – Darzë dhe Kodrat e Ulqinit si dhe në bazenet e Krypores së Ulqinit.. Në afertësi të rruges kryesore që çon për Ulqin. Toka ësht e gatshme për të ndërtuar shumë shtëpi,mund të ndërtohen ndonji Fabrikë, apo diçka tjetër. Rruga, Uji dhe elektriku janë të gatshëm për ti marrur 200 metra prej truallit. Çmimi i volitëshëm.Mos pritni na kontaktoni. Për... Vazhdo
Shes dy garsonjera ne qender te Ulqinit
Shes dy garsonjera në qender të Ulqinit, të katit të parë me sipërfaqe prej 26 m², që gjendet te pazari i gjelbert të Ulqinit.  Banesa është shumë e përshtatshme edhe për Zyre afariste apo Ordinancë Stomatologjike. Ato mund të shëndrohen edhe në apartament banimi prej 75 m². Telefoni kontaktues apo Skype Mobil: +381 69 061 215 Prodajem dvije garsonjere-apartmana u centru Ulcinja, kod Pijace. Novogradnja, površine od cca 26 metara kvadratnih, s mogućnošću spajanja u dvosobni stan. Garsonjere su turistički opremljene... Vazhdo

February 16, 2014  :: Real Estate :: Comments Off on Shes dy garsonjera ne qender te Ulqinit
Tags: ,

Kryeministri Gjukanoviq ne inagurimin e Ures Port Milena – Video + Foto
Kryeministri i Malit të Zi Milo Gjukanovic inaguroj sot uren e re mbi Port Milen. Kryeministri Gjukanoviq i shoqeruar nga Ministri i Transporteve Ivan Brajoviq, nga Kryetari i Ulqinit Nazif Cungu si dhe nga ishë kryetari i Ulqinit Gëzim Hajdinaga dhe tjera personalitete nga jeta politike e Malit të Zi si dhe i shoqëruar nga shumë qytetar të komunës së Ulqinit. Ne fajlen qe mbajti ne ket cermoni kryeministri Gjukanoviq e quajti uren e re si nje kryeveper arkitekturore qe do te nxise turzimin dhe zhvilimin e ketij rajoni. Duke... Vazhdo

May 20, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Comments Off on Kryeministri Gjukanoviq ne inagurimin e Ures Port Milena – Video + Foto
Tags: , ,

Mehmet Zenka sfidon Nazif Cungun – Video
Video materiali prej konferencës për shtyp të kryetarit të UDSH-së Mehmet Zenkës. Heshtja flet e mbi të gjitha dëshmon se misioni u krye me sukses,fundja skane edhe pse të flasin sepse roli dhe detyra e tyre nuk parasheh aktivitete paszgjedhore. E po zotëri të nderuar ju që me vite te tera, vend e pa vend, kritikonit UDSH-në për pjesëmarrje në Qeveri ,çfarë keni të  thoni për këtë maskarallëk dhe turp te cilin keni rast ta ndiqini këto dy muajt e fundit nga dy partitë shqiptare në komunë të Ulqinit. Vetvetiu... Vazhdo

May 20, 2013  :: Intervista / Intervju, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Mehmet Zenka sfidon Nazif Cungun – Video
Tags: ,

Një  përshkrim i Kalasë nga Ismet Karamanaga – Video
Një përshkrim i shkurt i disa sequencave nga Kalaja e Ulqinit..Një dëshprim në punën e muzeut dhe i partisë në pushtet e cila nuk i jep vëmendje të merituar, dhe të premtuar Kalasë tonë…  Vazhdo

May 6, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Një përshkrim i Kalasë nga Ismet Karamanaga – Video
Tags: , ,

Page 1 of 18112345...102030...Last »